Справа № 760/8523/13-п
3-3287/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.05.2013 р. суддя Солом'янського районного суду м. Києва Москалюк В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної фінансової інспекції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, першого заступника головного лікаря Київської міської клінічної №4, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
При проведенні з 22.02.2013 по 22.03.2013 за адресою: м. Київ, вул. Солом'янська, 17 ревізії фінансово-господарської діяльності Київської міської клінічної лікарні №4 за період з 01.09.2010 по 01.02.2013, результати якої викладено в акті ревізії від 01.04.2013 №05-30/703 виявлено за результатами ревізії 01.04.2013 встановлено, що лікарнею включено недостовірні дані до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань, а саме: у період з 01.01.2011 по 01.01.2013 першим заступником головного лікаря ОСОБА_1 до кошторису бюджету не передбачено видатки на відшкодування комунальних та експлуатаційних послуг, спожитих кафедрами Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, що фінансується за рахунок іншого бюджету, внаслідок чого, за рахунок коштів лікарні безпідставно здійснено видатки в сумі 129960,6 грн. Порушення не усунуто. Зазначеними діями ОСОБА_1 допустив порушення ІІ посадової інструкції першого заступника головного лікаря, затвердженої головним лікарем Лікарні від 15.03.2011, ч. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI, та пп. 20,22,46 Постанови КМУ "Про затвердження порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до складання кошторисів бюджетних установ" від 28.02.2002 №228.
Гр. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був поінформований про час та місце судового розгляду справи.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 укладення договорів на відшкодування комунальних послуг за розміщені на території лікарні кафедри Національного медичного університету і Національної медичної академії післядипломної освіти не регламентовані відповідними рішеннями Київської міської ради народних депутатів, або розпорядження голови Київської міської адміністрації, тому відносини між кафедрами ВНЗ здійснюються на підставі договорів про співробітництво.
Згідно з витягом з акту ревізії фінансово-господарської діяльності КМКЛ №4 за період з 01.09.2010 по 01.02.2013 №05-30/703 від 01.04.2013 р. головним розпорядником коштів - Головним управлінням охорони здоров'я м. Києва, відповідні видатки на утримання інших юридичних осіб (приміщення, в яких здійснювалась спільна діяльність, відповідно до вищевказаних угод), відповідно до кошторису бюджету Лікарні не передбачались (не затверджувались).
Таким чином, у період з 01.01.2011 по 31.12.2012, за рахунок коштів Лікарні покрито витрати сторонніх юридичних осіб на оплату спожитих ними комунальних та експлуатаційних послуг на загальну суму 129960,6 грн. (в тому числі в 2011 році - 61816,39 грн., в 2012 році - 68144,21 грн.), чим порушено ч. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу; п.2, 20, 22, 46 Порядку №228.
Внаслідок зазначеного порушення, у "Звіті про проходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами" (форма №4-1м) завищено касові та фактичні видатки по КЕКВ 1160 в 2011 році - 61816,39 грн., в 2012 році - 61844,21 грн., чим порушено ч. 1 ст.3 Закону №996, п.1,2 Порядку №2 та п.1.2 порядку №44.
Зазначене порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) Лікарні на загальну суму 129960,60 грн.
Відповідно до розділу ІІ посадової інструкції першого заступника головного лікаря КМКЛ №4 перший заступник головного лікаря у межах делегованих йому повноважень зобов'язаний "планувати, регулювати та контролювати співробітництво з органами управління, суміжними медичними закладами та забезпечувати взаємодію підрозділів лікарні".
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, витягом з акту перевірки та іншими матеріалами справи.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив обов'язки, передбачені його посадовою інструкцією і таким чином допустив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164-12 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-12 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн. в дохід держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУДК в м. Києві Р/р: 31119149700010; одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва; МФО 820019; Ідентиф. код: 38050812; код платежу: 21081100.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя: