Ухвала суду № 49398911, 04.07.2013, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
04.07.2013
Номер справи
127/15550/13-к
Номер документу
49398911
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 127/15550/13-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04.07.2013 м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Нечипорук Л.Ф., розглянувши клопотання слідчого СУ УМВС України у Вінницькій області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань господарської діяльності приватного підприємства "Кріптон" (код ЄДРПОУ-31325130, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 122) за період діяльності з 01.01.2011року по 31.06.2013року, -

в с т а н о в и в :

03.07.2013р. до суду з клопотанням, звернувся слідчий СУ УМВС України у Вінницькій області старший лейтенант міліції ОСОБА_1, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань господарської діяльності приватного підприємства "Кріптон" (код ЄДРПОУ-31325130, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 122) за період діяльності з 01.01.2011року по 31.06.2013року, мотивуючи свої вимоги тим, що посадові особи ПП "Кріптон" (код ЄДРПОУ-31325130, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 122) за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ-2337665730, м. Вінниця, вул. Лялі Ратушної, 20/40) протягом 2011-2012 років з метою заволодіння бюджетними коштами, які виділялися ПП "Кріптон" на газифікацію сіл Вінницького району Вінницької області, незаконно перераховували їх на рахунки ФОП ОСОБА_3, які останні спрямовували на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ "Салкон-2012" (код ЄРДРПОУ-37996449) та ТОВ "Спецпідряд сервіс"(код ЄРДРПОУ-37634001) де гроші конвертувалися у готівку, у зв'язку з чим державі завдано матеріальної шкоди на суму близько 180 000 грн.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у перевірці проведення фінансового-господарської діяльності ПП «Кріптон» з ФОП «ОСОБА_2М.», законності використання бюджетних коштів, які виділялись підприємству на газифікацію сіл Вінницького району, відповідальних осіб, дебіторської та кредиторської заборгованостей, законності їх формування; взаєморозрахунків ПП «Кріптон» з ТОВ "Салкон-2012" та ТОВ "Спецпідряд сервіс» - за період з 01.01.2011 по 31.06.2013. Ураховуючи викладене, керуючись п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України, ст. 11 закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 року № 346/1025/685/53 «Про затвердження порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 року за №1166/13040.

Враховуючи те, що для встановлення вказаних даних необхідні спеціальні знання, в звязку з чим слідчий просить задовольнити дане клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань господарської діяльності приватного підприємства "Кріптон".

Судом встановлено, що посадові особи ПП "Кріптон" (код ЄДРПОУ-31325130, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 122) за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ-2337665730, м. Вінниця, вул. Лялі Ратушної, 20/40) протягом 2011-2012 років з метою заволодіння бюджетними коштами, які виділялися ПП "Кріптон" на газифікацію сіл Вінницького району Вінницької області, незаконно перераховували їх на рахунки ФОП ОСОБА_3, які останні спрямовували на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ "Салкон-2012" (код ЄРДРПОУ-37996449) та ТОВ "Спецпідряд сервіс"(код ЄРДРПОУ-37634001) де гроші конвертувалися у готівку, у зв'язку з чим державі завдано матеріальної шкоди на суму близько 180 000 грн.

Відповідно ч. 2 п. 4 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Стаття 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбачає проведення ревізій органами державного фінансового контролю позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Продовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.

Приймаючи до уваги викладене, характер та особливості вчиненого кримінального правопорушення, суд вважає, що клопотання є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40 КПК України, ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» слідчий суддя, -

У х в а л и в :

Клопотання слідчого СУ УМВС України у Вінницькій області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 задовольнити.

Надати дозвіл Державній Фінансовій Інспекції у Вінницькій області на проведення у кримінальному провадженні № 12013010060000278 протягом 10 робочих днів позапланової виїзної ревізії окремих питань господарської діяльності приватного підприємства "Кріптон" (код ЄДРПОУ-31325130, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 122) за період діяльності з 01.01.2011 по 31.06.2013.

Термін ревізії визначити з 17.07.2013р. по 30.07.2013р. включно.

У ході проведення ревізії дослідити наступні питання:

- Яку фінансово-господарську діяльність здійснювало приватне підприємство "Кріптон" відповідно до установчих документів;

- Яким чином формувався статутний капітал ПП «Кріптон»;

- Чи були виявлені порушення вимог законодавства при проведенні фінансово-господарської діяльності 1111 «Кріптон» з ФОП «ОСОБА_2;

- Чи було допущено використання бюджетних коштів, які виділялися ПП «Кріптон» на проведення газифікації сіл Вінницького району не за призначенням, відповідальні особи, розмір завданої шкоди;

- дебіторська та кредиторська заборгованість, законність їх формування;

- Чи були виявлені порушення під час проведення взаєморозрахунків ПП «Кріптон» з ТОВ "Салкон-2012" та ТОВ "Спецпідряд сервіс".

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.

Слідчий суддя: