Постанова № 4938943, 17.08.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.08.2009
Номер справи
2а-7550/09/8/0170
Номер документу
4938943
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.08.09Справа №2а-7550/09/8/0170 (10:32г.) Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Центрального району м. Сімферополь в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Приватного підприємства "РГС ГРУП"

про стягнення податкової заборгованості в сумі 2146,47грн.

Представники сторін:

від позивача: Коновалова Поліна Сергіївна, довіреність № 56/10 від 05.06.09р.;

від прокурора : Васьків Ярослав Йосипович, посвідчення №09021;

від відповідача : не зявився;

Суть спору: Прокурор Центрального району м. Сімферополь в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Кримзвернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Приватного підприємства "РГС ГРУП" про стягнення податкової заборгованості в сумі 2146,47грн., з яких 1231,93грн. заборгованість з податку на прибуток (в тому числі 666,00грн. податкове зобовязання, 520,49грн штраф, 45,44грн. пеня), 872,42грн. заборгованість зі сплати штрафних санкцій за несвоєчасну сплату ПДВ, 42,12грн. - заборгованість з комунального податку .

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем склалася заборгованість з податку на додану вартість у сумі 872,42грн., з податку на прибуток у розмірі 1231,93грн., з комунального податку у розмірі 42,12грн., яка відповідачем у добровільному порядку не сплачується. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. заходи стягнення позитивних результатів не дали.

У судове засідання, що відбулося 17.08.09р., відповідач явку представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією з рекомендованим повідомленням про вручення.

Про причини неявки відповідачем суду не повідомлено, заперечень на позов та клопотань від відповідача до суду не надходило.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача та виступ прокурора, суд

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "РГС ГРУП"зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК 26.09.2005р. як юридичну особу, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, довідкою з ЄДРПОУ(а.с.9-10).

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Судом зясовано, що відповідач самостійно задекларував податкові зобовязання з податку на прибуток підприємства у податкових деклараціях №140365 від 09.08.08р. в розмірі 310грн. (а.с.18); №214586 від 10.11.08р. в розмірі 356грн. (а.с.31).

Згідно розрахунку заборгованості (а.с.5-6) та податкових розрахунків комунального податку №139290 від 08.08.08р. та №213121 від 10.11.08р. наданих самостійно відповідачем (а.с.19,32) вбачається, що відповідачем не сплачено комунальний податок у сумі 42,12грн. (25,50грн.+ 25,50грн.- 8,88грн.).

Відповідно до 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачені в строк та у повному обсязі самостійно нараховані податкові зобовязання з податку на прибуток в розмірі 666,00грн. та з комунального податку у сумі 42,12грн.

Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості з податку на прибуток в сумі 666,00грн. згідно вищенаведених податкових декларацій з податку на прибуток, а також заборгованості з комунального податку у сумі 42,12грн. згідно податкових розрахунків комунального податку суд вважає, що ці суми підлягають стягненню з відповідача.

Крім того, судом встановлено, що 11.07.2008р. ДПІ у м. Сімферополі АРК проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства "РГС ГРУП" з питань своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, в ході якої виявлені порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону № 2181.

Результати перевірки були відображені в акті №5323/15-1/33773309 від 11.07.08р. (а.с.13).

За порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 до відповідача було застосовано фінансові санкції відповідно п.п. 17.1.7. п.п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181 у сумі 149,99 грн. згідно податкового повідомлення-рішення № 0013591501/0 від 24.07.08 р. (а.с.16).

Судом також встановлено, що 14.08.2008р. ДПІ у м. Сімферополі проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства "РГС ГРУП" своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, в ході якої виявлені порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону № 2181.

Результати перевірки були відображені в акті №5994/15-1/33773309 від 14.08.08р. (а.с.20).

За порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 до відповідача було застосовано фінансові санкції відповідно п.п. 17.1.7. п.п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181 у сумі 108 грн. згідно податкового повідомлення-рішення № 0016091501/0 від 19.09.08 р. (а.с. 22), та в розмірі 256,50грн. згідно податкового повідомлення-рішення № 0016101501/0 від 19.09.08 р. (а.с.40).

Судом встановлено, що 23.10.2008р. ДПІ у м. Сімферополі проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства "РГС ГРУП" своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, в ході якої виявлені порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону № 2181.

Результати перевірки були відображені в акті №7752/33773309 від 23.10.08р. (а.с.26).

За порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 до відповідача було застосовано фінансові санкції відповідно п.п. 17.1.7. п.п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181 у сумі 1309,50 грн. згідно податкового повідомлення-рішення № 0012291502/0 від 07.11.08 р. (а.с. 29).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

З матеріалів справи вбачається, що ДПІ в м. Сімферополі АРК складені Акти про неможливість вручення вищенаведених податкових повідомлень рішень, у звязку із чим зазначені податкові повідомлення-рішення були розміщені на дошці податкових оголошень, що підтверджується актами №2038/15-1 від 28.07.08р. (а.с.17), №2665/15-1 від 02.10.08р. (а.с.25), №3012/15-2 від 01.11.08р. (а.с.30), №2665/15-1 від 02.10.08р. (зворотній бік а.с.40).

Із матеріалів справи вбачається, що ДПІ в м. Сімферополі в АР Крим направлялись відповідачу перша та друга податкові вимоги № 1/687 від 28.02.08 р., № 2/1290 від 12.05.08р. (а.с.12).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначені податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства, також не надано доказів сплати заборгованості з штрафних санкцій з ПДВ на суму 872,42грн. та штрафних санкцій з податку на прибуток на суму 520,49грн.

Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення штрафних санкцій на загальну суму 1392,91грн. з яких 872,42грн. - штрафні санкції з ПДВ та 520,49грн.-штрафні санкції з податку на прибуток, обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було несвоєчасно погашено податкову заборгованість у звязку із чим позивачем була нарахована пеня в розмірі 45,44грн.

Відповідно до п.п. 16.1.1, 16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання розпочинається платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного Законом України № 2181-Ш від 21.12.2000 р., а при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами Закону №2181.

Відповідно до п.п. 16.4.1, 16.4.2 п. 16.4. ст.16 Закону №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Згідно з ст. 16 Закону України № 2181-Ш відповідачеві за несвоєчасну сплату узгодженого зобовязання нарахована пеня в розмірі 45,44грн.

Відповідно до п.п.1.4. ст.1 Закону № 2181 пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Наказом ДПА України № 290 від 11.06.2003р. затверджено Інструкцію про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби (далі Інструкція № 290).

Інструкцією № 290 встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 3.4. Інструкції № 290 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Відповідно до п. 3.9. Інструкції № 290 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та з метою забезпечення оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби згідно з чинними нормативно-правовими актами України наказом ДПА України від 18 липня 2005 року № 276 затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі Інструкція № 276).

Відповідно до п. 1.4. Інструкції № 276 облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи (далі - АІС), що забезпечує єдиний технологічний процес уведення, контролю інформації обробки документів.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції № 276 з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Відповідно до п. 4.1. Інструкції № 276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають:

-податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником;

-податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства;

-пеня за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання;

-відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов'язань;

-непогашені суми векселя, що видається суб'єктом господарювання при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.

Відповідно до п. 4.2.3. Інструкції № 276 нарахування пені за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання здійснюється в особових рахунках платників податків у розділі "Нарахування сум пені".

Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому наказом ДПА України від 11.06.2003 N 290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за N 522/7843 ( абз. “б” п.4.2.3. Інструкції № 276).

Відповідно до п. 11.1. Інструкції № 276 податковий борг платника податків, зборів (обов'язкових платежів) обліковується в картках особових рахунків, що ведуться підрозділом адміністрування облікових показників та звітності органу державної податкової служби у порядку, визначеному цією Інструкцією.

Згідно довідки про стан розрахунків з бюджетом станом по 27.11.08р. пеня складає 45,44грн.

З матеріалів справи вбачається, що станом на час розгляду справи за відповідачем числиться непогашена сума податкового боргу в розмірі 2146,47 грн., з яких 708,12грн. податкові зобовязання; 1392,91грн. штраф, 45,44грн. пеня.

Таким чином, позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови.

У повному обсязі постанову складено 21.08.09 р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства "РГС ГРУП" (95022, АРК, м. Сімферополь, вул. Кубанська, 22; ЄДРПОУ 33773309 рахунки невідомі) податкову заборгованість в розмірі 2146,47грн. та перерахувати в дохід місцевого бюджету м. Сімферополь

- 872,42грн. ПДВ, на р/р 31114029700002 банк ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405;

- 1231,93грн. податку з прибутку підприємств, на р/р 31112009700002 банк ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405;

- 42,12грн. заборгованості з комунального податку, на р/р 31114029700002 банк ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405.

3. Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.