КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/3199/15
Суддя доповідач Пилипенко О.Є.
У Х В А Л А
28 серпня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Пилипенко О.Є., перевіривши матеріали апеляційної скарги Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 червня 2015 року у справі за позовом Київської міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в м. Києві, треті особи: ТОВ “Прометей Сяйво”, Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСББ “Провулок Музейний 2-а”, про визнання протиправними та скасування рішень про видачу сертифікатів, зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач – Київська міська рада, звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в м. Києві, треті особи: ТОВ “Прометей Сяйво”, Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСББ “Провулок Музейний 2-а”, про визнання протиправними та скасування рішень про видачу сертифікатів, зобов’язання вчинити дії.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 червня 2015 року позовні вимоги задоволено повністю.
Не погоджуючись з судовим рішенням, Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звернувся з апеляційною скаргою на вказану постанову суду.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки апелянтом пропущено строк для звернення до апеляційного суду.
У відповідності до абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частиною 1 ст. 186 КАС України визначено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Так, з матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова Окружного адміністративного суду м. Києва була розглянута в порядку письмового провадженні 16 червня 2015 року. Копію оскаржуваної постанови апелянт отримав 29 липня 2015 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Тобто, останнім днем звернення апелянта із апеляційною скаргою було (з урахуванням вихідних днів) 10 серпня 2015 року, проте він звернувся із апеляційною скаргою 19 серпня 2015 року, тобто з пропуском строку, встановленого для оскарження рішення суду першої інстанції.
Крім того, при поданні апеляційної скарги апелянтом не було долучено необхідної кількості її копій та копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Згідно приписам ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – залишити без руху.
Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху подати до суду заяву про поновлення строку з обґрунтуванням поважності причин пропуску такого строку та необхідну кількість її копій та копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: О.Є. Пилипенко