Господарський суд Чернігівської області
____________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 676-311, факс 77-44-62
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"31" серпня 2015 р. Справа № 927/1135/15
Суддя Шморгун В.В., розглянувши матеріали позовної заяви № 140 від 26.08.15
Позивач: Комунальне підприємство "Паркування та ринок" Чернігівської міської ради, код ЄДРПОУ 22828596, вул. Шевченка, 33а, м. Чернігів, 14000
Відповідач: Фізична особа - підприємець ОСОБА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1
про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки
Під час підготовки справи до розгляду суд встановив, що предметом спору є звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки ФОП ОСОБА_1 та приведення спірної земельної ділянки площею 0,2183 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_2, кадастровий № НОМЕР_2, у придатний до використання стан шляхом знесення та вивезення усіх тимчасових споруд. Факт зайняття спірної земельної ділянки було виявлено в ході перевірки, проведеної Державною інспекцією з сільського господарства в Чернігівській області, про що складено Уніфіковану форму акта перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства (акт перевірки) № 000103 від 05.08.2015
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" здійснення державного контролю за використанням та охороною земель всіх категорій та форм власності покладено на центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Таким центральним органом виконавчої влади відповідно до Указу Президента України від 13.04.2011 № 459/2011 "Про державну інспекцію сільського господарства України" є Державна інспекція сільського господарства України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основи містобудування» головними напрямами містобудівної діяльності, зокрема, є планування, забудова та інше використання територій; розробка і реалізація містобудівної документації та інвестиційних програм розвитку населених пунктів і територій; визначення територій, вибір, вилучення (викуп) і надання земель для містобудівних потреб; розміщення будівництва житлово-цивільних, виробничих та інших об'єктів, формування містобудівних ансамблів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та оздоровлення населення; створення соціальної, інженерної і транспортної інфраструктур територій та населених пунктів; створення та ведення містобудівних кадастрів населених пунктів тощо.
Державне регулювання у сфері містобудування, відповідно до ст. 7 Закону України «Про основи містобудування», здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою та Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.
Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до п. 7 ч. 4 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України саме Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (її територіальні органи) покладено функцію щодо здійснення державного контролю за дотриманням: вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, технічних умов, інших нормативних документів під час проведення містобудівної діяльності.
За приписами ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Для повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи, незважаючи на відсутність відповідного клопотання зі сторони позивача, суд вважає необхідним залучити Державну інспекцію з сільського господарства в Чернігівській області та Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, оскільки рішення з даного спору може вплинути на його права та обов'язки.
Керуючись ст. ст. 27, 61, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Порушити провадження у справі та прийняти заяву до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на "10" вересня 2015 р. о 10:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20, кімната № 4.
3. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
1) Державну інспекцію з сільського господарства в Чернігівській області (вул. Коцюбинського, 41 А, м. Чернігів, 14000);
2). Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області (пр-т Миру, 21 А, м. Чернігів, 14000).
4. Зобов'язати позивача:
- направити копію позовної заяви з доданими до неї документами третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача і докази направлення надати суду до початку судового засідання;
- надати власне письмове підтвердження того, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, не має справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, а також не має рішення цих органів з такого спору.
- надати оригінали всіх документів по справі (для огляду).
5. Зобов'язати відповідача надати:
- витяг з ЄДР про включення до Єдиного державного реєстру станом на теперішній час;
- усі наявні документи щодо оренди спірної земельної ділянки..
6. Запропонувати відповідачу:
- надати відзив на позов у порядку ст. 59 Господарського процесуального кодексу України з поданням доказів (копій та оригіналів для огляду) на підтвердження викладених у ньому обставин та докази направлення цих документів позивачу.
7. Зобо'язати третіх осіб:
- надати витяг з ЄДР про включення до Єдиного державного реєстру станом на теперішній час;
- надати оригінали всіх документів по справі (для огляду).
- надати письмові пояснення по справі та документи, які підтверджують зазначені у поясненнях обставини.
8. Сторонам забезпечити явку представників з належними повноваженнями та оригіналами документів, які посвідчують особу та їх повноваження. Явку сторін визнати обов'язковою.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України господарський суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф до 1700 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Суддя Шморгун В.В.