Рішення № 49339577, 27.08.2015, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
27.08.2015
Номер справи
910/17581/15
Номер документу
49339577
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.2015Справа №910/17581/15

Господарський суд міста Києва в складі:

головуючого судді Привалова А.І.

при секретарі Островській Г.С.

розглянувши справу № 910/17581/15

за позовом комунального підприємства «Водоканал»;

до товариства з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп»;

про стягнення 15 454, 24 грн.

Представники сторін:

від позивача: Подсвірова Н.С., довіреність № 48 від 05.06.2015р.,

від відповідача: Гулій О.С., довіреність б/н від 02.06.2014р.

обставини справи:

До Господарського суду міста Києва звернулось комунальне підприємство «Водоканал» (надалі - позивач) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп» (надалі - відповідач) про стягнення 15454,24 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного між сторонами Договору № 9345/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації від 01.04.2010р., не здійснив оплату за скид понаднормативних забруднень, нарахованих за період з 01.02.2014р. по 30.04.2014р. у сумі 3019,54 грн.; за період з 01.06.2014р. по 31.08.2014р. у сумі 3404,29 грн.; за період з 01.12.2014р. по 28.02.2015р. у сумі 9030,41 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.07.2015р. порушено провадження у справі № 910/17581/15 та призначено її розгляд на 13.08.2015р.

Присутнім у судовому засіданні 13.08.2015р. представником позивача підтримано позовні вимоги, вважаючи їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позові, та надано витребувані судом докази.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, посилаючись на відсутність рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, яким би встановлювалась собівартість очищення 1 куб.м стічних вод, а відтак, на думку відповідача, відсутня одна зі складових частин формули розрахунку додаткової плати за скид понаднормативних забруднень - нормативу плати за скид понаднормативних забруднень, який повинен дорівнювати виробничій собівартості очищення 1 куб. м стічних вод. Отже, зазначені обставини виключають можливість правильного обрахування додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації м. Запоріжжя, у зв'язку і з чим здійснений позивачем розрахунок не відповідає умовам п. 5.2.2. Договору № 9345/2 та Правилам приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Запоріжжя.

Відповідно до ч. 3 ст. 77 ГПК України, в засіданні суду була оголошена перерва до 27.08.2015р.

25.08.2015р. на адресу господарського суду від позивача надійшли пояснення по справі.

Присутній у судовому засіданні 27.08.2015р. представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та надав додаткові пояснення в обґрунтування заявлених вимог.

Представник відповідача проти позову заперечив з посиланням на обставини, зазначені у відзиві на позов.

У відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, справа за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для винесення рішення по суті.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення прийнято господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами, у нарадчій кімнаті.

Згідно ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в засіданні суду була оголошена вступна та резолютивна частини рішення.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

01.04.2010р. між комунальним підприємством «Водоканал» ( за договором - водоканал) та товариством з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп» (за договором - абонент) укладено Договір № 9345/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, відповідно до умов якого водоканал забезпечує абоненту подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам: пр. Леніна, 42 - підприємство громадського харчування.

Відповідно до п. 1.1 договору, сторони керуються Законами України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», діючими Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008р., Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002р. № 37, Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 26.04.2002р. № 402/6690, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2002р., Правилами експлуатації та технічними вимогами до приладів обліку питної, технічної води, промислових та госпфекальних стоків від 20.12.1993р., ДБН 360-92, сніп 2.04.02-84, Правилами технічної експлуатації систем комунального водопостачання і каналізації населених пунктів України (КДП 204-12 Укр. 242-95).

Відповідно до п. 3.2.1 договору, абонент зобов'язаний своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення, експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, прилади і пристрої на них у встановленому порядку та у відповідності з цим Договором та нормативними документами, вказаними в п. 1.1 Договору.

Згідно з п. 3.2.9 договору, абонент зобов'язаний виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках КК-верхня труба повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя і допустимим концентраціям (ДК). Допустимі концентрації забруднюючих речовин, що скидаються в міську каналізацію, додаються (Додаток №1) щодо температурного показника - не перевищувати 40 градусів.

Відбір проб стічних вод водоканалом здійснюється у будь-який час доби без попередження абонента. При перевищенні складу забруднюючих речовин та температурного показника в стічних водах абонента, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з ДК, абонент вносить плату за скид понаднормативних забруднень водоканалу.

Відповідно до п. 5.2.2 договору, за скид стоків з перевищенням ДК, встановлених разовим аналізом, а при необхідності, середньодобових проб, абонент зобов'язаний сплатити водоканалу за скид в систему каналізації понаднормативних забруднень за претензією, складену у відповідності з Правилами приймання, Правилами приймання м. Запоріжжя, Правилами користування та Інструкцією. Період, за який стягується плата за скид абонентом понаднормативних забруднень складає три календарних місяці (поточний місяць та два попередніх).

Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002р. затверджено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, а також Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів.

Відповідно до п. 1.5. даних Правил, приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.

Згідно п. 1.6. Правил, приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.

Відповідно до пункту 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги місцевих Правил та договору на послуги водовідведення, дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства, оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

Пунктом 2.1.2 Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя, затверджених рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.05.2003 № 167 (далі - Правил № 167) передбачене право Водоканалу проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем будь-якого абонента, приладів і пристроїв на них, контролювати раціональне водоспоживання і т.д. та складати акти за результатами цих обстежень. При вияві представником Водоканалу порушень Підприємством вимог Правил та Договору у акті встановлюються терміни їх усунення.

Відповідно до пункту 2.1.3 Правил № 167, Водоканал має праве контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника Підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження Підприємства.

Із змісту п. 7.8 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, вбачається, що з метою контролю якості стічних вод Підприємств, Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента.

Згідно з п. 7.9.1 Правил № 167, з метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює плановий відбір разових, а при необхідності, середньодобових проб стічної води в контрольних точках, вказаних на схемі каналізування Підприємства, погоджений Водоканалом. Відбір проб може бути проведений з компетентними державними органами: державною екологічною інспекцією в Запорізькій області Міністерства ОНПСУ без попередження Підприємства. Вибіркові разові проби повністю характеризують склад та властивості стічних вод і відповідність фактичних концентрацій забруднюючих речовин допустимим. Знайдені таким чином перевищення допустимих якісних показників є достатньою підставою для нарахування додаткової плати.

Відповідно до п. 7.9.2 Правил № 167, при відборі проб складається акт відбору проб стічноих вод, де фіксується здійснення відбору проб для параллельного, контрольного та арбітражного аналізів, стан та маркірування КТ, а також наявність погодженої схеми відповідно Додатку № 3 до Правил.

В акт вносяться записи про відбір як однієї так і більшої кількості проб, які відібрані, як в один, так і в різний час (в межах одного розрахункового періоду); як з однієї, так і з декількох КТ; на випусках з одного або декількох об"єктів Підприємства. Час відбору та кількість проб визначаються Водоканалом і фіксуються в акті відбору проб (п.п. 2.9.4, 2.9.5 Правил № 167).

Відповідно до п. 7.9.13 Правил № 167, у випадку виявлення перевищення ДК, результати основного аналізу, що проводиться Водоканалом, доводяться Підприємству телефонограмою в 15- денний термін. Першим вважається день, наступний після закінчення основного аналізу.

Згідно з п. 7.9.31 Правил № 167, відбір проб, залежно від того, ким він виконується, ділиться на два типи: систематичний; вибірковий.

Систематичний відбір проб - це відбір разових проб, який проводиться Підприємством з КТ з метою контролю якісних показників своїх стічних вод (п. 7.10 Правил № 167).

Як передбачено п. 7.10. названих Правил при виявленні перевищення допустимих концентрацій забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення допустимих концентрацій забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів.

Вибірковий відбір проб здійснюється контролюючими службами: Держуправління охорони навколишнього природного середовища, міською СЕС, природоохоронною міжрайонною прокуратурою за участю або без участі представника Водоканалу (п. 7.11 Правил № 167).

За умовами п. 9.3. Правил № 167, при виявленні Водоканалом в ході контролю якості стічних вод, які скидаються Підприємством, перевищення фактичної концентрації одного виду забруднення (Сф) над установленою Договором або Правилами допустимою концентрацією коефіцієнт кратності для розрахунку плати за скид понаднормативних забруднень визначається за формулою КК=Сф/ДК-1.

Відповідно до пункту 9.6 Правил № 167, період, за який стягується плата за скид Підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, встановлених разовим аналізом, складає трьох календарних місяців (поточного місяця і двох попередніх місяців). Підвищена плата стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих Підприємством за цей період за даного об'єкту.

Судом встановлено, що 04.04.2014р., 29.08.2014р., 06.02.2015р. позивач здійснив у відповідача відбір проб стічних вод, що надходять в міську каналізацію через контрольну точку - КК верхня труба, про що були складені акти відбору проб стічних вод від 04.04.2014р., 29.08.2014р., 06.02.2015р., які підписані представниками позивача та відповідача.

За результатами дослідження проб було складено протоколи якості збору стічних вод від 11.04.2014р., 05.09.2014р., 12.02.2015р. із зазначенням у них вмісту забруднюючих речовин.

Про результати хімічних аналізів стічних вод було повідомлено відповідача телефонограмами від 08.04.2014р., 01.09.2014р., 09.02.2015р.

Керуючись п. 2.3 "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів України", затвердженою наказом Держбуду України від 19.02.2002р. № 37, зареєстрована Міністерством юстиції України від 26.04.2002р. за №402/6690, та п.п. 9.2, 9.3, 9.6 Правил приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Запоріжжя, п. 5.2.2 договору позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень на весь обсяг стічних вод, відведених від майданчика відповідача в мережі міськканалізації за період з 01.02.2014р. по 30.04.2014р. у сумі 3019,54 грн.; за період з 01.06.2014р. по 31.08.2014р. у сумі 3404,29 грн.; за період з 01.12.2014р. по 28.02.2015р. у сумі 9030,41 грн.

Відповідно до п. 5.2.2 Договору, за скид стоків з перевищення ДК, встановлених разовим аналізом, а при необхідності, середньодобових проб, абонент зобов'язаний сплатити водоканалу претензію за скид в систему каналізації понаднормативних забруднень, складену у відповідності з Правилами приймання, Правилами приймання м. Запоріжжя, Правилами користування та Інструкцією. Період, за який стягується плата за скид абонентом понаднормативних забруднень, складає три календарні місяці (поточний місяць та два попередні).

При цьому, норматив плати за скид понаднормативних забруднень за період, охоплений позовними вимогами, встановлений у розмірі 2,232 грн. за 1 куб.м. (затверджено наказом Генерального директора позивача 30.04.2013р.).

На підставі виявлених перевищень вмісту забруднюючих речовин у стічних водах, позивач направив відповідачу рахунки № 9345/2 від 19.05.2014р. на суму 3019,54 грн., № 9345/2 від 22.09.2014р. на суму 3404,29 грн., № 9345/2 від 18.03.2015р. на суму 9030,412 грн., відповідні претензії про сплату грошових коштів, розрахунки додаткової оплати, протоколи якості стічних вод та зазначені рахунки на оплату надсилались відповідачу цінними листами, що підтверджується описами вкладення у цінний лист та фіскальними чеками, належним чином засвідчені копії яких знаходиться в матеріалах справи.

Відповідач відповіді на претензії позивача не надав та виставлені рахунки не оплатив,чим порушив умови укладеного між сторонами Договору № 9345/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації від 01.04.2010р. (п. 5.2.2.), Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2002р., та інші нормативно-правові акти чинного законодавства України.

Отже, на день розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію становить 15454,24 грн.

Посилання відповідача на відсутність рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, яким би встановлювалась собівартість очищення 1 куб. м стічних вод до уваги судом не приймаються з огляду на наступне.

Постановою КМУ від 10.12.2007 № 1398 «Деякі питання виконання Кредитної угоди між Європейським банком реконструкції та розвитку і державним комунальним підприємством "Водоканал" м. Запоріжжя» встановлено, що до закінчення дії кредитної угоди для визначення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надаються КП "Водоканал" м. Запоріжжя, застосовується окрема Методика встановлення тарифів, затверджена рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.02.2002 № 67 та погоджена з Європейським банком реконструкції та розвитку (далі - Методика).

Розділ 2а Методики визначає цінову формулу на послуги водопостачання, зокрема п. 1.2 склад витрат операційної діяльності.

Розділ 2b Методики визначає цінову формулу на послуги каналізації, зокрема п. 1.2 склад витрат операційної діяльності.

Методика розрахунку і перегляду значень у ціновій формулі на воду і стоки, визначається Розділом 3 Методики, який передбачає, що структура цінової формули, як описано в Розділі 2а та 2b не змінюється доти, поки сторони не погодяться прийняти нову версію цінової формули або використовувати методику цінової межі. Загалом, методика розрахунку окремих компонентів, що використовуються у ціновій формулі, описана нижче, однак, перерахунок сум компонентів повинен здійснюватись з урахуванням: відповідності практиці регулювання цін на комунальні послуги; збереження балансу виправданого ризику між КП "Водоканал" і споживачами.

Відповідно до п.п. 1.1.1Розділу 5 Методики, тарифи на воду та стоки переглядаються двічі на рік і застосовуються на періоди з 01 січня по 30 червня та з 01 липня по 31 грудня будь-якого календарного року.

У зв'язку із цим, згідно п.п. 1.1.3 Розділу 5 Методики не пізніше 01 червня та 01 грудня кожного півріччя відповідно, КП "Водоканал" готує та подає Стверджуючому органу: запропонований середній тариф на воду на майбутнє півріччя, розрахований відповідно до законодавства України і формулі розрахунку тарифу на воду, викладеної в розділі 2а; запропонований середній тариф на стоки на майбутнє півріччя, розрахований відповідно до законодавства України і формулі розрахунку тарифу на воду, викладеної в розділі 2b; запропоновані тарифи на воду на майбутнє півріччя, розраховані відповідно до законодавства України і формулі розрахунку тарифу на воду, викладеної в розділі 2а, і Розділі 4, що містить формулу розрахунку середніх тарифів на воду по різним категоріям споживачів; запропоновані тарифи на стоки на майбутнє півріччя, розраховані відповідно до законодавства України і формулі розрахунку тарифу на воду, викладеної в розділі 2b і Розділі 4, що містить формулу розрахунку середніх тарифів на стоки по різним категоріям споживачів.

Відповідно до п.п. 1.1.5 Розділу 5 Методики стверджуючий орган протягом тридцяти календарних днів із дня подачі КП "Водоканал" матеріалів, зазначених у п.1.1.4 (а), зобов'язаний розглянути, і у випадку відсутності мотивованих заперечень, затвердити й опублікувати в офіційному виданні запропоновані КП "Водоканал" тарифи на водопостачання та водовідведення.

Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 19.04.2013р. № 113 при затверджені тарифів з 05.05.2013р. вирішено встановити тарифи на рівні, погодженому з ЄБРР та відповідними Міністерствами у розмірі 6,168грн/куб.м. з ПДВ з водопостачання та 4,188грн/куб.м. з ПДВ з водовідведення, тобто без збільшення.

Таким чином, затверджена сума тарифу на послуги водовідведення береться за основу при обчисленні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод. Наказом генерального директора КП «Водоканал» від 30.04.2013р. було затверджено норматив плати за скид понаднормативних забруднень в систему каналізації на рівні 2,232 за 1 куб.м без ПДВ. Вказаний тариф вираховуваний позивачем, виходячи з відомостей, що містяться в калькуляції витрат діяльності до тарифів на послуги з водовідведення з 05.05.2013р. по КП «Водоканал».

Відповідач не навів обґрунтованих заперечень та доказів на спростування зазначених вище обставин.

Отже, суд дійшов висновку, що розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в стічні води, здійснений позивачем у відповідності до вимого чинного законодавства.

Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

За приписами ст. 174 Господарського кодексу України, однією з підстав виникнення господарських зобов'язань є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди, не передбачені законом, але такі, які йому не суперечать.

Відповідно до ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Приписами статті 33 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Наявність та обсяг заборгованості відповідача перед позивачем за скид стічних вод у періоди з 01.02.2014р. по 30.04.2014р., з 01.06.2014р. по 31.08.2014р., з 01.12.2014р. по 28.02.2015р. з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у розмірі 15454,24 грн. підтверджується фактичними обставинами справи та відповідачем відповідачем належними і допустимими доказами не спростовані, у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Витрати по сплаті судового, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В :

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп» (01001, м. Київ, вул. Хрещатик/Заньковецької, буд. 15/4 А; код ЄДРПОУ 32950525) на користь комунального підприємства «Водоканал» (69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, буд. 61; код ЄДРПОУ 03327121) 15 454 грн. 24 коп. плати за скид понаднормативних забруднень та судовий збір у розмірі 1827,00 грн. Видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого відповідно до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 31.08.2015р.

Суддя А.І. Привалов