Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/2889/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2015 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі судді Смиковська Л. О. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити певні дії у відповідності до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункового листа, поданого Житомирською обласною психіатричну лікарню № 2 на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 22 грудня 2014 року у справі № 286/8158/14-а за її позовом та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків вказаних у розрахунковому листі. Зобовязати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий Житомирською обласною психіатричною лікарнею № 2 на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 22.12.2014 року у справі № 286/8158/14-а за її позовом та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі. Стягнути з відповідача понесені нею витрати по сплаті судового збору, мотивуючи тим, що відповідач відмовив у виплаті коштів у відповідності до розрахункових документів, що призвело до порушення його прав.
Представник відповідача управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації надіслав заперечення, в яких просить справу розглянути без участі їхнього представника та постановити рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог до управління за безпідставністю з підстав викладених у запереченні.
Відповідно до п.2 ч.1, ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, з таких підстав.
З постанови по справі №286/8158/14-а від 22.12.2014 року вбачається, що Овруцьким районним судом було прийнято рішення про зобовязання Житомирську обласну психіатричну лікарню № 2 провести донарахування ОСОБА_1 за період з 01.05.2014 року по 02.08.2014 року доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, у відповідності до ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, розмір якої визначено Законом України «Про Державний бюджет на 2014 рік», щомісячно, пропорційно відпрацьованого часу та подання розрахунку до управління праці і соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.
На виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 22.12.2014 року у справі №286/8158/14-а Житомирською обласною психіатричною лікарнею № 2 надало Управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації розрахунковий листи, згідно якого за період з 01.05.2014 року по 02.08.2014 року позивачу донараховано доплату за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення згідно ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 14553,00 грн., що підтверджується розрахунковим листом Житомирською обласною психіатричною лікарнею № 2 (а.с.8-9).
Лист управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації №07-04/7308 від 08.07.2015 року свідчить про те, що відповідачем було повернуто без виконання розрахунки видатків для виплати компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, подані на виконання постанови Овруцького районного суду та повідомлено, що у звязку із прийняттям Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік», «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та тим, що дані постанови не містять вимог до управління праці щодо прийняття даного розрахунку (а.с.7).
Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Статтею 62 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Згідно п.п.5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року(надалі - Порядок), соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи субєкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як субєкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
Зважаючи на викладене, виплата коштів має здійснюватися саме Житомирською обласною психіатричною лікарнею № 2, тобто за місцем основної роботи позивача.
Таким чином, оскільки, правовідносини виникли саме між Житомирською обласною психіатричною лікарнею № 2 та управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, тому з вимогою щодо реєстрації, взяття на облік та виплати коштів, має звертатися саме Житомирська обласна психіатрична лікарня № 2.
З урахуванням вище зазначеного, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн.
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій відповідача протиправними, зобовязання відповідача субєкта владних повноважень вчинити певні дії відмовити за безпідставністю.
На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасним направленням копії скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду особою, яка її подає.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_2