Ухвала суду № 49308047, 31.08.2015, Холодногірський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
31.08.2015
Номер справи
642/10394/13-к
Номер документу
49308047
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

31.08.2015 Справа № 642/10394/13

Провадження 1кс/642/2272/15

Ленінський районний суд м. Харкова

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2015 року

Суд в складі: Слідчого судді Євтіфієва В.М.,

Секретаря Пшеничнай Т.М.,

За участю: Прокурора Стасевський Л.С.

Ст.слідчого Булах А.П.

Захистник ОСОБА_1

розглянувши клопотання Слідчого СВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2., криминального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12015220010000297, від 12.08.2015 року відносно:

ОСОБА_3, 21.10.1953р.н., громадянина України, пенсіонера, інваліда 2й групи, прож. Харківська область, Зміївський р-н, с.Комсомольске, вул. Оздоровча 3/1, не судимого, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. ч. 2 ст. 191, ч.3 ст.191, ч.5 ст.191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В обґрунтування клопотання зазначено, що ОСОБА_3, працюючи згідно наказу №16-К від 14.01.2011 директора Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в посаді директора Відокремленого підрозділу «ОСОБА_4 електроенергетична система» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», виконуючи відповідно до «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго», затвердженого 20.08.1998 директором ДП «НЕК «Укренерго» організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обовязки, скоїв розтрату майна (грошей) ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» при наступних обставинах:

Так, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №508 від 30.09.2011 (п.п.1.2.) та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в Північній EC ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом Північної EC ДП «НЕК «Укренерго»№432 від 20.10.2011 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст.3 якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обовязки якого (п.пб.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю Північної EC та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго», покладених на Північну EC, несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності Північної EC відповідно до чинного законодавства України, в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №397 від 23.10.2012р. та Наказу №432 від 20.10.2011 «Про внесення змін і доповнень до наказу Північної EC від 01.03.2011 №69», яким затверджений «Порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», згідно з п.п.6.1.5 якого на начальника служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальника відповідальної служби покладений обовязок в проведенні порівняльного аналізу на відповідність ціни продукції (товару) рівню ринкових цін; та не проконтролював належним чином проведення підлеглими йому начальником служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальником відповідальної служби (служби централізованого ремонту високовольтного устаткування) Дубовиком 1.1, проведення порівняльного аналізу, наданих учасниками процедури закупівлі у складі своїх пропозицій, та які взагалі не провели даного порівняльного аналізу, проте своєю візою Дубовик 1.1, погодив проект договору з питань відповідності цін на матеріальні ресурси за договором підряду рівню цін безпосередніх виробників товарів, або їх офіційних представників (дилерів, агентів, дистрибюторів, тощо) у межах цін регіону, при здійсненні процедури закупівлі послуг на капітальний ремонт тролей тельфера (інв. №22317), підписав як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» договір №98- 45П-12 від 26.04.2012 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ТОВ РБП «Мостокран-1» із необгрунтовано завищеною ціною.

У відповідності з вищевказаним договором №98-45П-12 від 26.04.2012, у червні 2012 року ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» прийняло виконані будівельні роботи в ТОВ РБП «Мостокран-1», в тому числі й матеріали, включені до акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2012 року, після чого ОСОБА_3, як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав платіжне доручення №916 від 10.05.2012 про перерахування грошей в сумі 46 270,31 грн. та платіжне доручення №1371 від 04.07.2012 про перерахування грошей у сумі 107961,57 грн., всього в сумі 154 231,88 грн., з розрахункового рахунку ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» на розрахунковий рахунок ТОВ РБП «Мостокран-1», що, у відповідності до висновку судово-економічної експертизи №101 від 25.09.2014, призвело до завищення вартості заактованих матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ТОВ РБП «Мостокран-1» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 90 000 грн.

Окрім того, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №508 від 30.09.2011 (п.п.1.2.) та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго»№432 від 20.10.2011 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст.З якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обовязки якого (п.пб.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю Північної EC та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго», покладених на Північну EC, несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності Північної EC відповідно до чинного законодавства України, в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №397 від 23.12.2010р. та Наказу №432 від 20.10.2011 «Про внесення змін і доповнень до наказу Північної EC від 01.03.2011 №69», яким затверджений «Порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в Північній EC ДП «НЕК «Укренерго», згідно з п.п.6.1.5 якого на начальника служби матеріально-технічного забезпечення Північної EC ОСОБА_5 та начальника відповідальної служби покладений обовязок в проведенні порівняльного аналізу на відповідність ціни продукції (товару) рівню ринкових цін: та не проконтролював належним чином проведення підлеглими йому начальником служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальником відповідальної служби (служби ліній) ОСОБА_6 проведення порівняльного аналізу, наданих учасниками процедури закупівлі у складі своїх пропозицій, та які взагалі не провели даного порівняльного аналізу, проте своєю візою ОСОБА_6 погодив проект договору з питань відповідності цін на матеріальні ресурси за договором підряду рівню цін безпосередніх виробників товарів, або їх офіційних представників (дилерів, агентів, дистрибюторів, тощо) у межах цін регіону, при здійсненні процедури закупівлі послуг на виконання робіт з капітального ремонту ПЛ ЗЗОкВ «Кременчук-Миргород» - заміна дефектних з/б опор №145, 146, 254, 255, підписав 06.07.2012 як голова комітету з конкурсних торгів протокол оцінки альтернативних пропозицій 54-12 та повідомлення про результати розгляду пропозиції , з якого вбачається, що учасником переможцем визначено ТОВ «Сумська механізована колона», після чого як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав відповідний договір №189-23/50П-12 від 17.07.2012 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ТОВ «Сумська механізована колона №5» із необгрунтовано завищеною ціною.

У відповідності з вищевказаним договором №189-23/50П-12 від 17.07.2012 у серпні 2012 року ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» прийняло виконані будівельні роботи в ТОВ «Сумська механізована колона №5», в тому числі й матеріали, включені до акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2012 року, а саме: гасник вібрації ГПГ-3,2-13-550/23 у кількості 48 шт. за ціною 260 грн. кожний, гасник вібрації ГПГ-1,6-11-400/13 у кількості 16 шт. за ціною 245 грн., ізолятор лінійний ПС 70Е у кількості 1640 шт. за ціною 130 грн. кожний, вузол кріплення КГП-16-3 у кількості 4020 шт. за ціною 35 грн. кожний, після чого ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» перерахував на розрахунковий рахунок ТОВ «Сумська механізована колона №5» кошти в сумі 271 553,32 грн., що, у відповідності до висновку судово- економічної експертизи №101 від 25.09.2014, призвело до завищення вартості заактованих матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ТОВ «Сумська механізована колона №5» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 10 300 грн.

Окрім того, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №508 від 30.09.2011 (п.п.1.2.) та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго»№432 від 20.10.2011 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст.З якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обовязки якого (п.пб.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю Північної EC та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго», покладених на Північну EC, несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності Північної EC відповідно до чинного законодавства України, в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №397 від 23.12.2010р. та Наказу №432 від 20.10.2011 «Про внесення змін і доповнень до наказу Північної EC від 01.03.2011 №69», яким затверджений «Порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в Північній EC ДП «НЕК «Укренерго», згідно з п.п.6.1.5 якого на начальника служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальника відповідальної служби покладений обов'язок в проведенні порівняльного аналізу на відповідність ціни продукції (товару) рівню ринкових цін: та не проконтролював належним чином проведення підлеглими йому начальником служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальником відповідальної служби (служби експлуатації будівель, споруд і комунікацій) ОСОБА_7 проведення порівняльного аналізу, наданих учасниками процедури закупівлі у складі своїх пропозицій, та які взагалі не провели даного порівняльного аналізу, проте своєю візою ОСОБА_7 погодив проект договору з питань відповідності цін на матеріальні ресурси за договором підряду рівню цін безпосередніх виробників товарів, або їх офіційних представників (дилерів, агентів, дистрибюторів, тощо) у межах цін регіону, при здійсненні процедури закупівлі послуг на виконання робіт з капітального ремонту: «Благоустрій та озеленення території подвіря ОСОБА_4», підписав 18.07.2012 як голова комітету з конкурсних торгів протокол оцінки альтернативних пропозицій 64-12 та повідомлення про результати розгляду пропозиції , з якого вбачається, що учасником-переможцем визначено ПП «БК «Ікон», після чого як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав відповідний договір №201-25П-12 від 25.07.2012 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ПП «БК «Ікон» із необгрунтовано завищеною ціною

У відповідності з вищевказаним договором №201-25П-12 від 25.07.2012 у вересні 2012 року ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» прийняло виконані будівельні роботи в ПП «БК «Ікон», в тому числі й матеріали, включені акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2012 року на суму 613 962 грн. та акту приймання змонтованого обладнання на суму 30 045,84 грн., а саме: декоративні паркові світильники в кількості 14 шт. по ціні 5 7620,4 грн. кожний, після чого ОСОБА_3, як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав платіжне доручення №1721 від 30.07.2012 про перерахування грошей в сумі 194 547,24 грн. та платіжне доручення №2781 від 08.10.2012 про перерахування грошей у сумі 449 460,6 грн., всього в сумі 644 007,84 грн., з розрахункового рахунку ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» на розрахунковий рахунок ПП «БК «Ікон», що, у відповідності до висновку судово-економічної експертизи №101 від 25.09.2014р. призвело до завищення вартості заактованих матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ПП «БК «Ікон» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 76 600 грн.

Окрім того, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №508 від 30.09.2011 (п.п.1.2.) та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго»№432 від 20.10.2011 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст.З якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обовязки якого (п.пб.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю Північної EC та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго», покладених на Північну EC, несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності Північної EC відповідно до чинного законодавства України, в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №397 від 23.12.2010р. та Наказу №432 від 20.10.2011 «Про внесення змін і доповнень до наказу ОСОБА_4 від 01.03.2011 №69». яким затверджений «Порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП 'НЕК «Укренерго». згідно з п.п.6.1.5 якого на начальника служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальника відповідальної служби покладений обов'язок в проведенні порівняльного аналізу на відповідність ціни продукції (товару) рівню ринкових цін; та не проконтролював належним чином проведення підлеглими йому начальником служби матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_4 ОСОБА_5 та начальником відповідальної служби (служби експлуатації будівель, споруд і комунікацій) ОСОБА_7 проведення порівняльного аналізу, наданих учасниками процедури закупівлі у складі своїх пропозицій, та які взагалі не провели даного порівняльного аналізу, проте своєю візою ОСОБА_7 погодив проект договору з питань відповідності цін на матеріальні ресурси за договором підряду рівню цін безпосередніх виробників товарів, або їх офіційних представників (дилерів, агентів, дистрибюторів, тощо) у межах цін регіону, при здійсненні процедури закупівлі послуг на виконання робіт з капітального ремонту покрівлі адміністративної будівлі №1 ОСОБА_4 Другий етап, підписав 06.07.2012 як голова комітету з конкурсних торгів протокол оцінки альтернативних пропозицій №102-3 та повідомлення про результати розгляду пропозиції , з якого вбачається, що учасником- переможцем визначено ПП «БК «Ікон», після чого як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав відповідний договір №208- 25П-12 від 03.08.2012 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ПП «БК «Ікон» із необгрунтовано завищеною ціною.

У відповідності з вищевказаним договором №208-25П-12 від 03.08.2012 у вересні 2012 року та у жовтні 2012 р. ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» прийняло виконані будівельні роботи в ПП «БК «Ікон», в тому числі й матеріали, включені до актів приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2012 року від 12.09.2012, від 28.09.2012 та за жовтень 2012 року на загальну суму 1 074 804,99 грн., а саме: вогне-біозахісна суміш «Фенілакс» в кількості 1540 кг по ціна 97,15 грн. за кг, бітумна черепиця «Shinglas Ультра Фокстрот» в кількості 917,36 кв. м по ціні 285,6 грн. за 1 кв. м, утеплювач базальтовий в кількості 721 кв. м по ціні 226,8 за 1 кв. м, підкладка під бітумну черепицю в кількості 847 кв. м по ціні 76,8 грн. за 1 кв. м, після чого ОСОБА_3, як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав платіжне доручення №1861 від 07.08.2012 про перерахування грошей в сумі 322 441,5 грн., платіжне доручення №2557 від 14.09.2012 про перерахування грошей у сумі 311 668,32 грн., платіжне доручення №2756 від 05.10.2012 про перерахування грошей у сумі 414 334,93 грн. та платіжне доручення №3080 про перерахування грошей у сумі 26 360,24 грн., а всього в сумі 1 074 804,99 грн., з розрахункового рахунку ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» на розрахунковий рахунок ПП «БК «Ікон», що, у відповідності до висновку судово-економічної експертизи №101 від 25.09.2014, призвело до завищення вартості заактованих матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ПП «БК «Ікон» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 478000 грн., тобто в особливо великих розмірах.

Окрім того, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №508 від 30.09.2011 (п.п.1.2.) та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в Північній EC ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом Північної EC ДП «НЕК «Укренерго»№432 від 20.10.2011 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст..) якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обов'язки якого (п.пб.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП "Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю ОСОБА_4 та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго». покладених на ОСОБА_4 несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності ОСОБА_4 відповідно до чинного законодавства України, в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №397 від

23.12.2010та Наказу №432 від 20.10.2011 «Про внесення змін і доповнень до наказу ОСОБА_4 від 01.03.2011 №69», яким затверджений «Порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», згідно з п.п.6.1.5 якого на начальника фінансово-економічної служби ОСОБА_4 ОСОБА_8 покладена відповідальність за відповідність цін на товари, наданих учасниками конкурсних торгів, цінових пропозицій, тощо, рівню ринкових цін на момент акцепту пропозицій учасників; та не проконтролював належним чином проведення підлеглим йому начальником фінансово-економічної служби ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_8 аналізу відповідності цін на товари середньоринковій вартості на ідентичні товари, який (ОСОБА_8Д.) в свою чергу був відповідальним за відповідність цін на товари, наданих учасниками конкурсних торгів, рівню ринкових цін на момент акцепту пропозицій учасників при здійсненні державної закупівлі верстатів інших для оброблення металів, та який не провів аналізу відповідності цін, вказаних у отриманих комерційних пропозиціях, при здійсненні державної закупівлі верстатів інших для оброблення металів, підписав 02.11.2012 як голова комітету з конкурсних торгів, протокол оцінки альтернативних пропозицій №85 та повідомлення про результати розгляду пропозиції, з якого вбачається, що учасником-переможцем визначено ТОВ «Резонанс», після чого як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав відповідний договір №80-1/0709-12 від 27.11.2012 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ТОВ «Резонанс» із необгрунтовано завищеною ціною.

У відповідності з вищевказаним договором №80-1/0709-12 від 27.11.2012 ТОВ «Резонанс» 19.12.2012 поставило до ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» преси гідравлічні на загальну суму 188 100 грн., середньо ринкова вартість яких на той період часу складала 112 700 грн., після чого ОСОБА_3, як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав платіжне доручення №3907 від 12.12.2012р. про перерахування грошей в сумі 56 430 грн. та платіжне доручення №58 від 10.01.2013р. про перерахування грошей у сумі 131 670 грн., а всього в сумі 188 100 грн., з розрахункового рахунку ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» на розрахунковий рахунок ТОВ «Резонанс», що, у відповідності до висновку судово- економічної експертизи №101 від 25.09.2014, призвело до завищення вартості заактованих матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ТОВ «Резонанс» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 75 400 грн.

Окрім того, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №508 від 30.09.2011 (п.п.1.2.) та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго»№432 від 20.10.2011 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст.З якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обовязки якого (п.пб.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю ОСОБА_4 та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго», покладених на ОСОБА_4, несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності ОСОБА_4 відповідно до чинного законодавства України, в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №397 від 23.12.2010р. та Наказу №432 від 20.10.2011 «Про внесення змін і доповнень до наказу ОСОБА_4 від 01.03.2011 №69», яким затверджений «Порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», згідно з п.п.6.1.5 на начальника фінансово-економічної служби ОСОБА_4 ОСОБА_8 покладена відповідальність за відповідність цін на товари, наданих учасниками конкурсних торгів, цінових пропозицій, тощо, рівню ринкових цін на момент акцепту пропозицій учасників; та не проконтролював належним чином проведення підлеглим йому начальником фінансово-економічної служби ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_8 аналізу відповідності цін на товари середньоринковій вартості на ідентичні товари, який (ОСОБА_8Д.) в свою чергу був відповідальним за відповідність цін на товари, наданих учасниками конкурсних торгів, рівню ринкових цін на момент акцепту пропозицій учасників при здійсненні державної закупівлі двигунів та силових установок гідравлічних та пневматичних, та який не провів аналізу відповідності цін, вказаних у отриманих комерційних пропозиціях, при здійсненні державної закупівлі двигунів та силових установок гідравлічних та пневматичних, підписав 22.11.2012 як голова комітету з конкурсних торгів протокол оцінки альтернативних пропозицій №114 та повідомлення про результати розгляду пропозиції , з якого вбачається, що учасником- переможцем визначено ТОВ «Ікон-Трейд», після чого як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав відповідний договір №80- 1/0843-12 від 07.12.2012 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ТОВ «Ікон-Трейд» із необгрунтовано завищеною ціною.

У відповідності з вищевказаним договором №80-1/0843-12 від 07.12.2012 ТОВ «Ікон- Трейд» 21.12.2012 поставило до ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» 2 миючих апарати високого тиску з підігрівом води «Kranzle Therm С 15| 150» за ціною 59 910,48 грн. кожний, а всього на суму 119 820,96 грн., після чого ОСОБА_3, як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав платіжне доручення №3998 від 14.12.2012 про перерахування грошей в сумі 35 946,29 грн. та платіжне доручення №52 від 10.01.2013 про перерахування грошей у сумі 83 874,67 грн., а всього в сумі 119 820,96 грн., з розрахункового рахунку ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» на розрахунковий рахунок ТОВ «Ікон-Трейд», що, у відповідності до висновку судово-економічної експертизи №101 від 25.09.2014, призвело до завищення вартості матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ТОВ «Ікон-Трейд» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 62 000 грн.

Окрім того, директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_3, будучи службовою особою, діючи умисно, порушив вимоги «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого наказом ДП «НЕК «Укренерго» №432 від 03.08.2012 (п.п.1.2.), та «Порядку здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго», затвердженого Наказом ОСОБА_4 ДП «НЕК «Укренерго»№334 від 31.08.2012 (п.п.1.2.), метою яких є підвищення рівня ефективності закупівель товарів, робіт і послуг, раціональне використання коштів та зменшення витрат, повязаних з організацією і проведенням процедур державних закупівель; діючи як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та голова комітету з конкурсних торгів, нехтуючи вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» №2289-Vl, згідно з яким метою Закону є в тому числі й забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів, відповідно до ст.3 якого державні закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії та ефективності, в обовязки якого (п.п.6.2. «Положення про Відокремлений підрозділ «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») входить загальне керівництво господарсько-фінансовою діяльністю ОСОБА_4 та забезпечення виконання функцій ДП «НЕК «Укренерго», покладених на ОСОБА_4, несе відповідальність за стан та результати господарської діяльності ОСОБА_4 відповідно до чинного законодавства України; в обовязки якого входить в тому числі й здійснення контролю за виконанням Наказу «Про утворення комітету з конкурсних торгів» №293 від 06.08.2012р. згідно з п.п.8.5. якого на начальника фінансово-економічної служби ОСОБА_4 ОСОБА_8 покладена відповідальність за відповідність цін на товари, наданих учасниками конкурсних торгів, цінових пропозицій, тощо, рівню ринкових цін на момент акцепту пропозицій учасників; згідно з п.п.4.3. на начальника юридичного відділу ОСОБА_4 ОСОБА_9 покладена відповідальність за відповідність документації з конкурсних торгів, не проконтролювавши належним чином проведення підлеглим йому начальником юридичного відділу ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_9 відповідності документації з конкурсних торгів, який (ОСОБА_9В.) не ініціював відмову учаснику конкурсних торгів ТОВ «Енерговугіллівидобування» в участі у торгах у звязку з тим, що учасником у складі пропозиції конкурсних торгів не надано документів, що підтверджують правомочність на укладання договору про закупівлю, та не проконтролював належним чином проведення підлеглим йому начальником фінансово- економічної служби ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» ОСОБА_8 аналізу відповідності цін на товари середньоринковій вартості на ідентичні товари, який (ОСОБА_8Д.) в свою чергу був відповідальним за відповідність цін на товари, наданих учасниками конкурсних торгів, рівню ринкових цін на момент акцепту пропозицій учасників при здійсненні відкритих конкурсних торгів на закупівлю товару - «трансформатор ТДН-40000/110-У/1 або еквівалент» та який не провів аналізу відповідності цін, вказаних у отриманих комерційних пропозиціях на момент акцепту пропозицій учасників, та який (ОСОБА_8Д.) був достовірно обізнаним, що єдиним виробником вказаного устаткування в Україні є ПАТ «Запоріжтрансформатор», не вивчив цінові пропозиції, не надав оцінки відповідності цінових пропозицій рівню ринкових цін, при здійсненні державної закупівлі трансформатору (трансформатор ТДН-40000/110-У1 або еквівалент), знаходячись у приміщенні ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» за адресою: м. Харків, вул. Кооперативна, 12, як голова комітету з конкурсних торгів, підписав звіт про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів №117 від 21.02.2013 з якого вбачається, що учасником-переможцем визначено ТОВ «Енерговугіллявидобування», після чого як директор ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» підписав відповідний договір №80-0/0290 від 15.02.2013 між ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» та ТОВ «Енерговугіллявидобування» із необгрунтовано завищеною ціною.

У відповідності з вищевказаним договором №80-0/0290 від 15.02.2013 ТОВ «Енерговугіллявидобування» 26.07.2013 поставило до ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» трансформатор ТДН-40000/110-У/1, заводський №162003, виробництва ПАТ «Запоріжтрансформатор». При цьому, даний трансформатор ТДН-40000/110-У/1 ТОВ «Енерговугіллявидобування» придбано у ТОВ «ФОБОС-О», яким даний товар придбано у ПАТ «Запоріжтрансформатор» 25.07.2013 згідно з договором поставки №РР004916 від 27.03.2013, за ціною 6 700 200 грн., після чого ВП «ОСОБА_4 електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» в період з 07.03.2013 по 29.08.2013 перерахувало на розрахунковий рахунок ТОВ «Енерговугіллявидобування» кошти в сумі 9 480 000 грн., що, у відповідності до висновку судово-економічної експертизи №11 від 23.02.2014р. призвело до завищення вартості матеріальних ресурсів, незаконної розтрати державних коштів на користь ТОВ «Енерговугіллявидобування» та спричинення державним інтересам матеріальних збитків у сумі 2779800 грн., тобто в особливо великих розмірах.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12015220010000297 від 12.08.2015, та у порядку, визначеному ст.278 КПК України,

25.08.2015р. ОСОБА_10 в порядку ст.278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч.3 ст. 191, ч.5 ст. 191 КК України.

Таким чином, ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні злочину середньої тяжкості, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років, тяжких злочинів, передбачених ч.3 ст.191 КК України, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, за які законом передбачені покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Вина ОСОБА_3 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: висновком судово-економічної експертизи №101 від 25.09.2014р., актом №08-3-7-4 контрольного заходу з питань фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 від 06.06.2013, довідкою УБ «Україна» №28 від 06.02.2014, висновком судово-економічної експертизи №11 від 23.02.2015, висновком спеціаліста- бухгалтера від 16.07.2014, наказом директора ДП НЕК «Укренерго» №16-К від 14.01.2011, «Положенням про ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго», наказом директора ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго» ОСОБА_3 №68 від 28.02.2011, наказом директора ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго» ОСОБА_3 №432 від 20.10.2011, «Порядком здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 НЕК «Укренерго», затвердженого наказом №432 від 20.10.2011, наказом директора ДП «НЕК «Укренерго» №432 від 03.08.2012, «Порядком здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 НЕК «Укренерго», затвердженого наказом №432 від 03.08.2012, наказом директора ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго» ОСОБА_3 №293 від 06.08.2012, «Положенням про комітети з конкурсних торгів відособлених структурних одиниць та відокремлених підрозділів ДП «НЕК «Укренерго», наказом директора ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго» ОСОБА_3 №334 від 31.08.2012, «Порядком здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та укладання договорів в ОСОБА_4 НЕК «Укренерго», затвердженого наказом №334 від 31.08.2012, , договором №98-45П-12 від 26.04.2012, платіжним дорученням №1371 від 04.07.2012 та №916 від 10.05.2012, протоколом оцінки альтернативних пропозицій №54-12 від 06.07.2012, повідомленням про результати розгляду пропозицій (переможець ТОВ «СМК №5»), договором №189-23/50П-12 від 17.07.2012, протоколом оцінки альтернативних пропозицій №64-12 від 18.07.2012, повідомленням про результати розгляду пропозицій (переможець ПП «БК «Ікон»), договором №201-25П-12 від 25.07.2012р. платіжними дорученнями №2781 від 08.10.2012, №1721 від 30.07.2012, протоколом оцінки альтернативних пропозицій №102-3 від 06.07.2012, повідомленням про результати розгляду пропозицій (переможець ПП «БК «Ікон»), договором №208-25П-12 від 03.08.2012р. платіжними дорученнями №2557 від 14.09.2012, №2756 від 05.10.2012, №3080 від 22.10.2012, №1861 від 07.08.2012, протоколом про розкриття пропозицій №85 від 17.10.2012р. службовою запискою начальника ФЕС ОСОБА_8, протоколом оцінки комерційних пропозицій учасників №85 від 02.11.2012, повідомленням про результати закупівлі (переможець ТОВ «Резонанс»), договором №80-1/0709-12 від 27.11.2012, платіжними дорученнями №58 від 10.01.2013, №3907 від 12.12.2012, службовою запискою начальника ФЕС ОСОБА_8 від 15.11.2012, протоколом оцінки комерційних пропозицій учасників №114 від 22.11.2012, повідомленням про результати закупівлі (переможець ТОВ «Ікон-Трейд»), договором №80-1/0843-12 від 07.12.2012, платіжними дорученнями №52 від 10.01.2013р. №3998 від 14.12.2012, договором поставки №РР004916 від 27.03.2013, товарно- транспортною накладною від 25.07.2013, протоколом про розкриття пропозицій конкурсних торгів №117-5 від 26.12.2012, службовою запискою начальника фінансово-економічної служби ОСОБА_8 від 15.01.2013, службовою запискою начальника юридичного відділу ОСОБА_9 від 26.12.2012, договором №80-0/0290-13 від 15.02.2013.

Таким чином, в ході розслідування встановлена обгрунтована підозра у вчиненні ОСОБА_3 кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2,3,5 ст. 191 КК України.

Крім того, встановлено наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_3, може вчинити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

Так, підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування з метою ухилення ня від кримінальної відповідальності, бо підозрюється у вчиненні злочинів за декількома епізодами, в тому числі середньої тяжкості, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років;

- знищити, сховати або спотворити документи за місцем колишньої роботи в якості директора ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго», які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та які ще не долучені до матеріалів кримінального провадження;

- незаконно впливати на свідків, які є його колишніми підлеглими працівниками ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго», директором якого він був у минулому у кримінальному провадженні.

Вказане свідчить про неможливість запобігання цим ризикам шляхом застосування більш мяких запобіжних заходів.

Крім того, відповідно до ч.3 ст. 183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобовязаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обовязків, передбачених цим Кодексом.

Разом з цим, встановлено, що передбачений для осіб, підозрюваних у вчиненні особливо тяжкого злочину максимальний розмір застави не здатен забезпечити виконання особою, що підозрюється - ОСОБА_3, покладених на неї обовязків.

Так, встановлено, що вчиненими ОСОБА_3 злочинами інтересам держави спричинені збитки на загальну суму 3 491 тис. грн., тобто у десять разів перевищує максимальний розмір застави.

Поряд з цим, встановлено, що згідно з довідкою ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго» від 06.08.2015 №3201/01-32 ОСОБА_3 нарахована заробітна плата за 2012 рік - 217 905,23 грн., за 2013 -233 689,43 грн., за 2014 рік-243 742,65 грн.

Крім того, ОСОБА_3 належить на праві власності квартира, яка знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Стаханов, вул. Курченко Н.АДРЕСА_1.

Також встановлено, що згідно рішенням X сесії VI скликання Нижньобишкинської сільської ради Зміївського району Харківської області від 12.07.2011 передано безоплатно у приватну власність ОСОБА_3 земельну ділянку площею 0,2500 га, яка знаходиться за адресою: Харківська обл., Зміївський район, с. Черкаський Бишкин, вул. Лісна, 43.

Таким чином, розмір застави ОСОБА_3 повинен бути визначений у розмірі 500 мінімальних заробітних плат, що здатний забезпечити виконання особою, що підозрюється у вчиненні особливо тяжких злочинів, покладених на неї обовязків.

Допитана у якості підозрюваного ОСОБА_3 вину не визнав. В пояснені вказала, що ваін не згоден з висновками експерта, т.я рішення приймалось колегіальним органом.

З метою запобігання спроби ОСОБА_3 переховуватися від органів досудового розслідування та суду, продовжити злочинну діяльність, перешкодити кримінальному провадженню іншим чином, заявник просить обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Заслухавши думку слідчого та прокурора, які клопотання підтримали, просили їх задовольнити; думку підозрюваного та його захисника про обрання запобіжного заходу, дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до наступних висновків.

Підозра ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.191 КК України підтверджується матеріалами кримінального провадження.

Згідно зі змістом ст.ст.131-132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Згідно ст..178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, оцінює в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного; майновий стан підозрюваного; наявність судимостей у підозрюваного; дотримання підозрюваним умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувались до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Відповідно до ч. 1 ст.181 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст..177 КПК України.

Прокурорам та слідчим суду не доведено, що застосування більш мякого запобіжного заходу до ОСОБА_3 не може бути застосовано. Посилання прокурора та слідчого, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування з метою ухилення ня від кримінальної відповідальності, бо підозрюється у вчиненні злочинів за декількома епізодами, в тому числі тяжкий не може бути прийняти судом, т.я доказів в обґрунтування вказаного ризику суду не надано. Проте, 23 червня 2015р. ОСОБА_3 викликався до слідчого в якості підозрбванного по іншому провадженню по якому зявився до слідчого. На всі виклики ОСОБА_3 зявлявся до слідчого, що свідчить про співпрацю ОСОБА_3 з органами досудового слідства.

Щодо ризику знищити, сховати або спотворити документи за місцем колишньої роботи, суд вважає також бепідстваним, т.я вказаний обєкт колишньої роботи ОСОБА_3 є режимним, що не спростовано прокурором та слідчим, а тому ОСОБА_3 доступу до документації не має.

Відносно ризику незаконно впливати на свідків, які є його колишніми підлеглими працівниками ВП «ПЕС» ДП «НЕК «Укренерго», директором якого він був у минулому, на думку суду заслуговує на увагу.

Таким чином, знайшло підтвердження у судовому засіданні, наявність ризику, передбачених п.п.3 ч.1 ст.177 КПК України, а саме: незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні.

Статтею 194 ч 4 КПК України визначено:. Якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбаченіпунктами 1 та 2 частини першоїцієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш мякий запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обовязки, передбачені частиною пятоюцієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Відповідно до ч. 6 ст.194 КПК України, обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців.

Судом оцінено репутацію підозрюваного, а саме останній, ніде не працює, є пенсіонером, постійно проживає по одному адресу, нерухомості в м.Стаханові, Луганської області не має, що підтверджено копією реєстру майнових прав, не судимий за навмисні злочини, вчинив тяжке кримінальне правопорушення, за який кримінальним кодексом України встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від до 12 років.

Враховуючи зазначені обставини, застосування до підозрюваного більш м'яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, може бути достатнім для запобігання зазначених ризиків.

Запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання підозрюваного, на думку суду, забезпечить виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків.

З метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження уявляється доцільним покладення на підозрюваного частиниобов'язків, передбачених у ч. 5 ст.194 КПК України.

Виходячи з викладеного, на підставі ст..ст.29, 55, 62, 63, 129 Конституції України, керуючись ст.ст.131, 132, 176-178, 182-184, 193, 194, 197, 199, 202, 205, 309, 369-372, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_3, 21.10.1953р.н.,- відмовити.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_3, 21.10.1953р.н., запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладанням на нього на два місяці з дня винесення даної ухвали наступних обов'язків:

1) прибувати до службового кабінету Слідчого СВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2

2) не відлучатися за межі с.Комсомольске, Зміївський р-н, Харківська область, без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження.

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.

Попередити підозрюваного ОСОБА_3, що в разі невиконання покладених, згідно ухвали слідчого судді, обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід (особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою) та може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Контроль за виконанням особистого зобов'язання покласти на слідчого у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ознайомити та вручити підозрюваному під розпис копію ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Харьковської області протягом п'яти днів з моменту її проголошення, а підозрюваним який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.

Слідчий суддя: В.М. Євтіфієв