ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
27 серпня 2015 року м. Київ № 826/15840/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Нагорянського С.І., за участю секретаря судового засідання Артеменко Я.С., розглянувши у попередньому судовому засіданні клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у справі
за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2доМіністерства внутрішніх справ Українипровизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії за участю сторін:
позивача: ОСОБА_1,
позивача: ОСОБА_2
представника відповідача: Танчика А.Ю.
ВСТАНОВИВ :
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, в якому просять:
- визнати протиправними дії Департаменту внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України щодо направлення листа № 18/5-ЦА-Н-63 о/п, 72 о/п, 567 від 17 червня 2014 року до Міністерства доходів і зборів України з додатками заяв про злочини щодо позивачів, які останні подали до МВС України, в порядку ст. 214 КПК України;
- зобов'язати відповідача спростувати інформацію, викладену в листі № 18/5-ЦА-Н-63 о/п, 72 о/п, 567 від 17 червня 2014 року;
- відшкодувати позивачам моральну шкоду в розмірі 250000,00 грн. (по 125000,00 грн. кожному позивачу).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 серпня 2015 року відкрито провадження по даній справі та призначено попереднє судове засідання на 27 серпня 2015 року.
У попередньому судовому засіданні на 27 серпня 2015 року представник відповідача заявив клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду, у зв'язку з пропуском позивачами строку звернення до суду.
Позивачі проти заявленого клопотання заперечували, просили залишити клопотання без задоволення.
Розглянувши подане представником відповідача клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду, заслухавши пояснення учасників процесу, суд дійшов висновку про задоволення клопотання відповідача та залишення позову без розгляду, з огляду на наступне.
Відповідно до частин 1-3 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, у даному адміністративному позові позивачі просять визнати протиправними дії відповідача щодо направлення листа № 18/5-ЦА-Н-63 о/п, 72 о/п, 567 від 17 червня 2014 року до Міністерства доходів і зборів України та зобов'язати відповідача спростувати інформацію, викладену в даному листі.
Водночас, як вбачається із запиту на інформацію ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 23 вересня 2014 року, зареєстрованого в Міністерстві внутрішніх справ України того ж дня за № 1432зі, станом на 23 вересня 2014 року позивам було відомо про направлення Департаментом внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України листа № 18/5-ЦА-Н-63 о/п, 72 о/п, 567 від 17 червня 2014 року до Міністерства доходів і зборів України.
При цьому, з адміністративним позовом позивачі звернулись лише 05 серпня 2015 року.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачами пропущено встановлений законодавством шестимісячний строк для звернення до суду.
При цьому, у випадку пропуску строку звернення до суду, підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
З урахуванням наведеного, суд зазначає, що в адміністративному позові та в ході попереднього судового засідання позивачами не наведено обґрунтованих пояснень та доказів, які б вказували на існування об'єктивних та незалежних від них обставин, що зумовили пропуск строку звернення до суду, в той же час, подані документи свідчать про зворотне.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 121 КАС України, за наслідками підготовчого провадження суд у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду постановляє, зокрема, ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без розгляду, у зв'язку з пропущенням позивачами строку звернення до адміністративного суду без поважних причин.
Керуючись ст. 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст ухвали складено 27 серпня 2015 року.
Суддя С.І. Нагорянський