ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2015 року Справа № 803/2030/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Волинській області (далі - позивач, ГУ ДФС у Волинській області) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході фактичної перевірки магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів було встановлено факт роздрібної торгівлі коньяком за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої, чим порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв». Порушення зафіксоване в акті перевірки №3073/03/20/22/НОМЕР_1 від 25.12.2014 року, на підставі якого позивачем в межах його повноважень було прийнято рішення №00000008-21 від 09.02.2015 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000,00 грн. Відповідач частково сплатила фінансові санкції в розмірі 1500,00 грн. Заборгованість відповідача по сплаті фінансових санкцій складає 3500,00 грн., в зв'язку з чим дану суму заборгованості позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в примусовому порядку.
17.08.2015 року представник позивача подала заяву про зменшення суми позову, у зв'язку з частковою сплатою відповідачем заборгованості просила стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 2500,00 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечень проти позову не подала, хоча відповідно до частини одинадцятої статті 35 КАС України була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована 16.01.2014 року як суб'єкт підприємницької діяльності, що відповідно підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.18).
25.12.2014 року працівниками ГУ ДФС у Волинській області на підставі наказу від 18.12.2014 року №327 (а.с.9) та направлень на проведення фактичної перевірки від 18.12.2014 року №001313 та №001314 (а.с.8) було проведено фактичну перевірку з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
За результатами перевірки складено акт №3073/03/20/22/НОМЕР_1 від 25.12.2014 року (а.с.6-7), в якому зафіксовано порушення відповідачем вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».
Зокрема, перевіркою встановлено продаж 23.06.2014 року коньяку «Кримський» 3* 0,25 л по ціні 29,00 грн. На час перевірки надано накладну від 04.03.2014 року №РН-33-007389 (а.с.11), згідно якої отримано 2 пляшки коньяку «Кримський» 3* 0,25 л по ціні 20,88 грн. Мінімальна роздрібна ціна коньяку 3* 40% оборотів спирту 0,25 л з 17.06.2014 року становить 29,505 грн. По виявленому порушенню продавцем магазину ОСОБА_2 надано пояснення (а.с.10).
09.02.2015 року начальником ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення №00000008-21 про застосування фінансових санкцій, згідно з яким до відповідача у відповідності до абзацу тринадцятого частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн. (а.с.13).
Копія даного рішення із супровідним листом про роз'яснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій була надіслана 11.02.2015 року на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 рекомендованим листом (а.с.12).
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось та на час розгляду справи є чинним.
Частиною першою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 грн.
Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідач частково сплатила фінансові санкції згідно рішення від 09.02.2015 року №00000008-21 і станом на 05.08.2015 року заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по сплаті фінансових санкцій становить 2500,00 грн., що підтверджується листом ГУ ДФС у Волинській області від 06.08.2015 року №2569/8/03-18-21-00 (а.с.21).
Беручи до уваги, що рішення про застосування фінансових санкцій від 09.02.2015 року №00000008-21 на час розгляду справи є чинним, доказів сплати в добровільному порядку фінансових санкцій в сумі 2500,00 грн. відповідач суду не надала, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 2500,00 грн. є законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави заборгованість по фінансових санкціях в сумі 2500,00 грн. (дві тисячі п'ятсот грн.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій