ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №2-а-750/08
26 грудня 2008 року, 10 год.30 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Чайки В.М., при секретарі - Ватажок-Сташинській А.В.,
за участю представника позивачаОСОБА_1., відповідачаОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті України (на далі-позивач) до підприємця ОСОБА_2 (на далі-відповідач) про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокуратурою Черкаського району подано адміністративний позов про стягнення з відповідача 1700 грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, застосованих згідно постанов позивача від 03.04.2008 року №042215.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, спростовуючи доводи відповідача послався на те, що суб'єктами відповідальності, встановленої ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», є фізичні та юридичні особи, оскільки відповідач здійснював перевезення пасажирів без встановлених цим Законом документів, до нього обґрунтовані застосовані санкції.
Відповідач позовних вимог не визнав, пояснивши те, що на ньому рахується транспортний засіб марка «Мерседес» д.н. НОМЕР_1 але транспортних перевезень він не виконує, на автомобілі їздить його товариш.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно вимог статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та пункту 4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі-Порядку), державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі -посадові особи) шляхом проведення рейдових перевірок.
За результатами здійснення 10.03.2008 року державними інспекторами територіального управління головавтотрансінспекції в Черкаській області перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, було виявлено, що відповідач здійснював нерегулярні пасажирські перевезення і надавав послуги по перевезенню по маршруту Черкаси-Харків без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт»» (далі-Закону), а саме: без ліцензійної картки, чим порушено вимоги ст. 39 вище вказаного закону, без наявності узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень, чим порушено вимоги спільного наказу Мінтрансзв'язку та МВС України № 450/167 від 25.05.2007 року «Про основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання», про що було складено акт.
Враховуючи, що в ході розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, керівником органу державного контролю - територіального управління головавтотрансінспекціі в Черкаській області, 31.03.2008 року винесено постанову № 042354 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в сумі 1700 грн.
Копія постанови надіслана суб'єкту господарювання, згідно до пункту 29 Порядку.
Застосована фінансова санкція суб'єктом господарювання не оскаржена, хоча згідно поштового повідомлення була отримана відповідачем 09.04.2008 року та в зазначений строк штрафна санкція до Державного бюджету України не перерахована.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги підлягаючими задоволенню, з наступних підстав.
для водія легкового автомобіля - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, копія договору із замовником послуги, інші документи, передбачені законодавством України.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником послуги, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія легкового автомобіля - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, копія договору із замовником послуги, інші документи, передбачені законодавством України.
Документи на перевезення пасажирів автобусами для власних потреб:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на автобус, дорожній лист, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.
Документи для водія юридичної особи на перевезення пасажирів легковими автомобілями для власних потреб - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.
Документи для фізичної особи на перевезення пасажирів легковими автомобілями для власних потреб - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, інші документи, передбачені законодавством України.»
У абзаці 3 ст. 60 Закону №3492, на підставі якої застосовані фінансові санкції, визначено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Автомобільним перевізником, що здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, відповідно до ст. 29 Закону №3492, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу за договором перевезення пасажира транспортним засобом, що використовується ним на законних підставах.
З огляду на викладене, суд вважає доведеним склад правопорушення, який інкриміновано відповідачу, згідно постанов про застосування фінансових санкцій, на підставі яких заявлені до стягнення фінансові санкції.
Керуючись ст. ст. 94, 160-163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2,АДРЕСА_1, ідентифікаційний на користь державного бюджету України -1700 грн. штрафних санкцій, зарахувавши їх на р/р 3111410660002 в УДК в Черкаській області, МФО 854018, код одержувача -22809222, одержувач ВДК в м.Черкаси.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне
оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через
Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в
повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання
заяви про апеляційне оскарження.