Справа 362/6384/13-п
Провадження 3/362/2353/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.11.2013 року м.Васильків
Суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області А.А. Бабіш, за участі прокурора С.О. Торопчина, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали адміністративної справи, що надійшли з Васильківської міжрайонної прокуратури Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не заміжньої, маючої на утриманні неповнолітню дитину, мешканку АДРЕСА_1, працюючу начальником охоронної фірми «Кобольт-Секьюріті» за адресою: АДРЕСА_2, депутата Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області VI скликання,
- за ст. 172-7 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням сесії Калинівської селищної ради № 01-01-VI від 10 листопада 2010 року "Про підсумки виборів депутатів Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області та визнання їх повноважень", визнано обраною депутатом Калинівської селищної ради VI скликання обрано ОСОБА_1.
У подальшому, згідно рішення Калинівської селищної ради № 11-02-VI від 17 листопада 2010 року "Про утворення постійних комісій ради, затвердження їх персонального складу, обрання голів комісій", ОСОБА_1 обрано головою постійної комісії Калинівської селищної ради VI скликання з питань будівництва, архітектури, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (далі Комісія).
Відповідно до п.п. 1.1., 1.2. Положення про постійні комісії Калинівської селищної ради (далі Положення), затвердженого рішенням Калинівської селищної ради № 10-02-VI, постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.
Згідно п. 1.9 Положення, постійні комісії діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією України і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією та законами України, актами Президенту України, Кабінету Міністрів України, рішеннями районної ради, прийнятими у межах її компетенції, цим Положенням.
Відповідно до п. 2.1. Положення, постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
Згідно п.3.1. Положення, організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії,
дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії.
Відповідно до п. 4.6. Положення, за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.
Як встановлено перевіркою, проведеною Васильківською міжрайонною прокуратурою в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів у Калинівській селищній раді, 14 серпня 2013 року ОСОБА_1 у якості голови комісії проведено засідання постійної комісії Калинівської селищної ради VI скликання з питань будівництва, архітектури, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
На вказаному засіданні, серед інших, розглядались заява ОСОБА_1 про надання безпосередньо їй дозволу на виготовлення проекту відведення у власність земельної ділянки та заява про погодження безпосередньо їй встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (далі заяви).
У розгляді обох заяв ОСОБА_1 приймала участь та голосувала за прийняття позитивного для себе рішення по ним.
У подальшому, 16 серпня 2013 року відбулась позачергова сесія Калинівської селищної ради, у роботі якої ОСОБА_1, як депутат ради, брала участь.
На вказаній сесії, серед інших, розглядались вказані заяви ОСОБА_1 У голосуванні по обох заявах ОСОБА_1 брала участь та голосувала за прийняття позитивного для себе рішення по ним.
За результатами голосування, одноголосно, Калинівською селищною радою прийнято рішення № 464-28-VI від 16 серпня 2013 року, "Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність", згідно якого, серед інших, ОСОБА_1 надано дозвіл на виготовлення проекту відведення у власність земельної ділянки по вул. Гагаріна, 11 в селищі Калинівка Васильківського району Київської області.
За результатами голосування Калинівською селищною радою, також, прийнято рішення № 462-28-VI від 16 серпня 2013 року "Про погодження розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності", яким ОСОБА_1 погоджено встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності площею 0,003 га в межах селища Калинівка Васильківського району Київської області по вул. Залізнична (привокзальна площа біля кіоску "Преса").
ОСОБА_1, відповідно до підпункту "б", пункту 1, ч.1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (далі Закон), є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно ст. 14 Закону, особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Разом з цим, згідно листа Калинівської селищної ради № 697/02-22 від 25 листопада 2013 року "Про надання інформації", жоден депутат VI скликання письмово не повідомив, що на засіданні 28-ї сесії VI скликання 16 серпня 2013 року будуть розглядатись їхні заяви про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельних ділянок.
Депутат ОСОБА_1, письмово не повідомила, що на засіданні 28-ї сесії VI скликання 16 серпня 2013 року буде розглядатись її заява про погодження встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Як пояснила ОСОБА_1, вона письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомляла Калинівську селищну раду та членів Комісії про те, що ними будуть розглядатись її заяви про надання безпосередньо їй дозволу на виготовлення проекту відведення у власність земельної ділянки та заява про погодження безпосередньо їй встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
У той же час, ОСОБА_1 брала безпосередню участь під час розгляду власних заяв, як під час засідання Комісії, так і під час сесії Калинівської селищної ради.
Також, вона брала участь у голосуванні щодо розгляду її заяв і проголосувала за прийняття позитивного для себе рішення по обох заявах, як під час засідання Комісії, так і під час сесії Калинівської селищної ради.
Як пояснила виконувач обовязків Калинівського селищного голови ОСОБА_2, депутати Калинівської селищної ради, зокрема ОСОБА_1, письмово та у будь-який інший спосіб не повідомляли Калинівську селищну раду про те, що на 28-й сесії селищної ради VI скликання 16 серпня 2013 року розглядатимуться їх заяви про надання безпосередньо їм дозволу на виготовлення проектів відведення у власність земельних ділянок.
Не дивлячись на це, ОСОБА_1 приймала участь у голосуванні, та проголосувала за прийняття рішення про надання безпосередньо їй дозволу на виготовлення проекту відведення у власність земельної ділянки. Загалом за прийняття рішення депутати проголосували одноголосно.
Також, ОСОБА_1 письмово та у будь-який інший спосіб не повідомляла Калинівську селищну раду про те, що на 28-й сесії селищної ради VI скликання 16 серпня 2013 року розглядатиметься її заява про погодження безпосередньо їй встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Не дивлячись на це, ОСОБА_1 брала участь у голосуванні по питанню щодо розгляду її заяви про погодження безпосередньо їй встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності. Рішення прийнято більшістю голосів.
Відповідно до ч.1 Закону та ч.2 примітки до ст. 172-7 КУпАП під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Таким чином, факт безпосередньої участі ОСОБА_1 в розгляді Комісією та сесією Калинівської селищної ради власних заяв, участь у голосуванні щодо їх розгляду, свідчить про наявність конфлікту інтересів. Зокрема, існує суперечність між її особистими інтересами (отримання собі у власність земельної ділянки, погодження місцерозташування тимчасової споруди) та службовими повноваженнями (можливість внесення на розгляд Комісії своєї заяви, передати їх на розгляд сесії та проголосувати за прийняття позитивного для себе рішення, як у якості голови Комісії, так і у якості депутата), наявність яких може вплинути на рішення чи дії, прийняті або вчинені ОСОБА_1
Проте, в порушення вимог ст. 14 Закону, ОСОБА_1 письмово не повідомила Калинівську селищну раду про те, що на позачерговій сесії Калинівської селищної ради, яка відбулась 16 серпня 2013 року, будуть розглядатись її заяви про надання безпосередньо їй дозволу на виготовлення проекту відведення у власність земельної ділянки та заяви про погодження безпосередньо їй встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", не повідомила Калинівську селищну раду Васильківського району Київської області про наявність конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КпАП України не визнала, пояснивши, що вона подала до Калинівської селищної ради заяву про виділення їй земельної ділянки, однак, заяви про конфлікт інтересів до голови селищної ради не подавали, оскільки їй про це не було відомо, і ніхто їй про це не сказав. Вона дійсно голосувала по питанню виділення їй земельної ділянки, оскільки вона є депутатом селищної ради і вважала, що не порушує таким чином ніяких законів.
Прокурор в судовому засіданні показав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КпАП України стверджується дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи і повністю доведена, а тому слід накласти на неї адміністративне стягнення.
Окрім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КпАП України підтверджується матеріалами справи, а саме :
-копією рішення Калинівської селищної ради № 11-02-VI від 17 листопада 2010 року "Про утворення постійних комісій ради, затвердження їх персонального складу, обрання голів комісій";
-копією Положення про постійні комісії Калинівської селищної ради, затвердженого рішенням Калинівської селищної ради № 10-02-VI;
-копією Протоколу та рішень XXVIII сесії VI скликання Калинівської селищної ради;
-копією Протоколу № 22 засідання постійної комісії Калинівської селищної ради VI скликання з питань будівництва, архітектури, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;
-копіями заяв ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту відведення у власність земельної ділянки та про погодження безпосередньо тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності;
-копією Розпорядження в.о. Калинівської селищної ради № 35-к від 13 червня 2013 року;
-копією інформації Калинівської селищної ради від 25 листопада 2013 року;
-поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_1
За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, що передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, відповідно до ст.ст. 34, 35 КпАП України судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, яка вчинила вказане правопорушення, не маючи умислу на його вчинення, її майнового стану, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід піддати адміністративному стягненню у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172-7 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 КУпАП та піддати її, адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень, стягнувши зазначену суму на користь держави, перерахувавши її на р/р 31115149700176, код одержувача 37886067, одержувач банк ГУДКСУ по Київській області, МФО 821018.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 34 грн. 41 коп., перерахувавши зазначену суму на р/р 31218206700176, одержувач Васильківське УДКСУ (Васильківський район) 2203001, код одержувача 37886067, банк ГУ ДКСУ в Київській області, м. Київ, МФО 821018 , код класифікації доходів бюджету 22030001.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження (внесення подання прокурора) цієї постанови.
Скарга (подання прокурора) на постанову судді подається (вноситься) протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Строк предявлення документа до виконання - 3 місяці з дня винесення постанови
Суддя А.А. Бабіш