221/2877/15-а
2-а/221/86/2015
Волноваський районний суд Донецької області
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
27 серпня 2015 року м. Волноваха
Волноваський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Аксьоненка В.І.,
при секретарі судового засідання Денисенко Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Волноваського районного суду справу за адміністративним позовом управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру одержаних коштів, -
В С Т А Н О В И В :
12.08.2015 року управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (далі УСЗН Волноваської РДА) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру одержаних коштів, посилаючись на те, що відповідачу за її заявою від 07.11.2014 року на підставіЗакону України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»» призначена допомога на період з 07.11.2014 року по 06.05.2015 року у розмірі згідно чинного законодавства. Однак 18.02.2015 року позивачем по справі отримано відповідь ВРЕР ДАФ з обслуговування Волноваського району Волноваського району та м. Докучаєвськ при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, згідно якої у володінні членів сімї відповідача є чотири транспортних засоби, що суперечить пункту 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги…. В наслідок чого виникла переплата бюджетних коштів на загальну суму 6188,00 гривень, яку просить стягнути з неї на свою користь.
В судове засідання представник позивача не зявився, надав заяву про розгляд справи без його присутності, на задоволенні позовних вимог наполягав.
Відповідач в судове засідання також не зявилась, про причини неявки суд не повідомила, про день та час проведення судового засідання повідомлялась належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із заяви відповідача ОСОБА_1 від 07.11.2014 року судом встановлено, що їй була призначена та виплачена допомога як особі, яка тимчасово перемістилась з тимчасово окупованої території, відповідно до Закону України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 4)
Рішенням начальника УСЗН Волноваської РДА про призначення допомоги переміщенням особам на проживання від 12.11.2014 р. ОСОБА_1 призначена допомога з 07.11.2014 р. по 06.05.2015 р. в розмірі 2210,00 грн./міс. (а.с.5)
Відповідно до пункту 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів Українивід 01 жовтня 2014 року №505/у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, надалі - Порядок/. грошова допомога не призначається у разі, коли:
-будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
-у володінні сім'ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції(автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;
-будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Відповідно до пункту 10 Порядку уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Як вбачається з відповіді ВРЕР ДАФ з обслуговування Волноваського району Волноваського району та м. Докучаєвськ при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області від 18.02.2015 року за ОСОБА_1зареєстрованотранспортні засоби: Nissan Note, 2006 року випуску, д/н НОМЕР_1, дата реєстрації 20.08.2010 року таFAW CA6371 MINI VAN, 2007 року випуску, д/н АН 5643 CP, дата реєстрації 18.06.2008 року;
Окрім тог, за чоловіком відповідача ОСОБА_2 зареєстрованотранспортні засоби: Кремінь КРД-050125, 2013 року випуску, д/н НОМЕР_2, дата реєстрації 15.03.2013 року таSSANG YONG Korando C200DI, 2012 року випуску, д/н НОМЕР_3, дата реєстрації 14.06.2012 року
Відповідно до ст. ст.11,71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідност. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Отже, відповідач не мала право отримувати допомогу як особа, яка тимчасово перемістилась з тимчасово окупованої території, згідно вказаного Порядку, оскільки на момент надання такої допомоги, мала у володінні особисто два транспортних засоби. Це призвело до надмірної виплати державних коштів у вигляді допомоги на суму 6188,00 гривень, що підтверджено відповідними розрахунками (а.с.7-9).
Позивачем вживались заходи про повернення відповідачем надміру виплачених коштів, що вбачається з відповідного листа повідомлення від 06.08.2015 року, направленого на адресу відповідача.
Однак до теперішнього часу надміру одержані кошти не повернуті, та за відповідачем залишається заборгованість в розмірі 6188,00 грн.
Таким чином,позовні вимоги обґрунтовані тапідлягають задоволенню.
Судові витрати з відповідача не підлягають стягненню на підставіпункту 4статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати здійснені позивачем з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями71,87-88,158-163,186 КАС, суд-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру одержаних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІННПП 267160046) надміру одержані кошти в сумі 6188,00 (шість тисяч сто вісімдесят вісім) на користь управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації розрахунковий рахунок 35218088012280 КТКВ 2730 ОКПО 03197227 МФО 834016 УДК в Донецькій області.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови, особою яка не була присутня при проголошенні рішення з дня отримання нею копії, шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції - Волноваський районний суд Донецької області заяви за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України .
Суддя В.І. Аксьоненко