ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 серпня 2015 року № 813/4582/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Тертичний В.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобовязання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві, в якому просить:
- визнати протиправним дії державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві ОСОБА_2, які виразилися у відкритті виконавчого провадження не за місцем виконання виконавчого документу;
- визнати протиправною бездіяльність державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві ОСОБА_2, яка виразилися у не надісланні за належністю виконавчого документа за місцем проживання боржника та місцезнаходженням його майна;
- зобовязати державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві ОСОБА_2 надіслати виконавчий документ за належністю за місцем проживання боржника та місцезнаходженням його майна у Відділ Державної виконавчої служби Червоноградського міського управління юстиції.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що таку подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 року № 3674-VI (із змінами і доповненнями).
Суд оглянувши матеріали позовної заяви встановив що, її подано без додержання вказаних вимог, а саме до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору в повному обсязі за подання до суду позову немайнового характеру, у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами та доповненнями).
Частиною першою статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.).
З урахуванням вимог статті 6 цього Закону, суд зазначає, що з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Дана позиція висвітлена також в довідці Про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України Про судовий збір (постанова Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 № 2 Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір).
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено три позовні вимоги немайного характеру, однак сплачено судовий збір у розмірі 74,00 грн. лише за одну немайнову вимогу (квитанція № 67 від 21.08.2015 року).
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі визначеному ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за кожну немайнову вимогу, які вказані у позовній заяві.
Оплата судового збору за подання позову до Львівського окружного адміністративного суду здійснюється за наступними реквізитами:
- Одержувач: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова;
- ЄДРПОУ: 38007594;
- Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Львівській області;
- МФО: 825014;
- Рахунок: 31217206784003;
- Код платежу за бюджетною класифікацією: 22030001;
- Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35775334 (суду, де розглядається справа).
Окрім того, у відповідності до п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
З поданих до матеріалів справи доказів суд не може встановити чи подано даний адміністративний позов у встановлений законом строк.
Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно положень ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до вимог ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно положень ч. 1, 2 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Всупереч зазначеним вимогам закону позивачем не надано суду відповідних доказів для того щоб з'ясувати чи подано даний адміністративний позов у строк, установлений законом.
Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху, надавши особі, яка звернулася з позовом строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м.Києві про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобовязання до вчинення дій - залишити без руху, надавши позивачу строк до 08 вересня 2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання до канцелярії суду належним чином оформлений документ (оригінал) про сплату судового збору у встановленому розмірі відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та доказів поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду.
2. Суд при цьому розяснює особі, яка звернулася із позовною заявою, що у разі не усунення нею вказаних недоліків у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України:
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Тертичний В.Г.