Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
м. Жмеринка, вул. Образцова, 6, 23100, (04332) 5-11-20
ПОСТАНОВА
24 листопада 2010 року м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Жмеринської обєднаної державної податкової інспекції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої гол. бухгалтером Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень ПЗЗ, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, - за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
встановив:
12.11.2010року працівниками податкової інспекції, під час перевірки Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень ПЗЗ, було складено адміністративний протокол на головного бухгалтера ОСОБА_1 М І. за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, в звязку з вчиненням нею триваючого порушення порядку, встановленого ч. 1, 10 ст. 7 Закону України «Про плату за землю», ведення податкового обліку по платі за землю, в результаті заниження податку в сумі 10845,30 грн..
В судовому засіданні ОСОБА_1 з протоколом не погодилась, надавши письмові пояснення.
В судовому засіданні встановлено, що згідно акту перевірки податкової інспекції від
12.11.2010року №1301/23/01070008 складовою частиною земельно-кадастрової документації, яка використовується саме для визначення розмірів плати за землю, є проект грошової оцінки земель міста Жмеринки, який розроблено Київським НДПІ містобудування, пройшов державну землевпорядну експертизу у Держкомземі України та введено в дію з 01.10.2006року. Для цілей оподаткування у зазначеному проекті землі залізничного транспорту розділені на землі залізниці під магістральними коліями, по яких здійснюються залізничні перевезення (під залізничним полотном, інженерними та штучними спорудами, обладнанням, лінійно-колійними та іншими технологічними будівлями, пристроями залізничної станції, енергетики та звязку, лініями електропостачання, спорудами, які забезпечують експлуатацію залізничних колій у смузі відведення залізниць) загальною площею у межах міста, за які справляється податок у розмірі 25% суми земельного податку, обчисленого відповідно до ч. 10 ст. 7 Закону України «Про плату за землю» (0,25% від нормативної грошової оцінки землі), та на земельні ділянки структурних підрозділів ДТГО ПЗЗ, що прилягають до залізничного полотна і входять до смуги відведення залізниць, оподатковуються згідно з чинним законодавством, як землі залізничного транспорту (крім земель наданих залізниці): у межах населених пунктів - згідно з частинами 1 та 2 ст. 7, а за межами - відповідно до ст. 8 Закону України «Про плату за землю», не зважаючи на розподіл цих земель за категоріями.
За земельні ділянки, що не включені до смуги відведення і на яких розташовані інші обєкти залізниць та залізничного транспорту (житловий фонд, обєкти соціально-культурної сфери, адміністративні будівлі та інші споруди), плата справляється в установлених розмірах на загальних підставах, згідно з вищезазначеним Законом.
Відповідно до рішення Жмеринської міської ради від 11.11.2004 року №339 «Про територіальні межі здійснення місцевого самоврядування та використання земель різних категорій», територія міста розділена на категорії за основним цільовим призначенням. Цей розподіл було деталізовано щодо категорії земель промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення з виділенням категорій «землі залізничного транспорту» та «інші землі транспорту» рішенням виконкому №229 від 26.09.2006 року «Про введення в дію грошової оцінки земель міста Жмеринка», яке зареєстроване рішенням міської ради від 09.02.2007 року №170. Зазначене рішення прийняте на підставі проекту грошової оцінки земель міста Жмеринка, що пройшло державну експертизу у Держкомземі України і введено в дію з 01.10.2006 року.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень ПЗЗ користується земельною ділянкою в межах міста та сплачує податок на підставі ч. 1, 10 ст. 7 ЗУ «Про плату за землю».
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи та письмові пояснення приходжу до наступних висновків.
Підставами для нарахування земельного податку є данні Державного земельного кадастру, які згідно ст. 13 ЗУ «Про плату за землю» містять систему необхідних відомостей і документів про правовий режим земель, що ведеться відповідними відділами Держкомзему.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про залізничний транспорт» землі, які надаються в користування для потреб залізничного транспорту, визначаються згідно Земельного кодексу України та Закону України «Про транспорт».
За ст. 68 ЗК України, до земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації; під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту.
За ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про транспорт», до земель залізничного транспорту належать землі, надані в користування підприємствам і організаціям залізничного транспорту відповідно до чинного законодавства України. До складу цих земель входять землі, які є смугою відведення залізниць, а саме землі, надані під залізничне полотно та його облаштування, станції з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства,
сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації, захисні та укріплюючі насадження, службові, культурно-побутові приміщення та інші споруди, необхідні для забезпечення роботи залізничного транспорту.
Згідно ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про плату за землю», ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону.
Відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП наступає у випадку відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачене законом України.
Таким чином, з огляду на вищезазначене, приходжу до висновку, що в діях головного бухгалтера Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень ПЗЗ ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, так як податок за землю нею сплачувався правильно, у відповідності до ч. 1, 10 ст. 7 ЗУ «Про плату за землю» в розмірі 25% земельного податку.
Крім того, питання сплати земельного податку в розмірі 25% за землі залізничного транспорту, вже було обєктом дослідження Вищого адміністративного суду України (справа №К- 2951/07 від 28.05.2009р.), згідно ухвали якого встановлено, що «земельні ділянки надані для залізниць» та «земельні ділянки, надані для залізничного транспорту» вживаються в Законі «Про плату за землю» в одному значенні та відповідають поняттю «земель залізничного транспорту», згідно із ст. 68 Земельного кодексу України за визначальною ознакою необхідності цих земель для забезпечення роботи залізничного транспорту.
Згідно п.І.ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч. 1 ст. 163-1, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 221, 252, 280, 283, 284 КУпАП,
постановив:
провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно головного бухгалтера Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень ПЗЗ ОСОБА_1 закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3-х місяців з дня її винесення.
СУДДЯ: