Постанова № 4911863, 30.12.2008, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
30.12.2008
Номер справи
3-26428/08
Номер документу
4911863
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

 № 3-26428/08

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 грудня 2008 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Жупанова І.Б., з участю прокурора Грабовської О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, передбачене п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, освіта вища, працюючого директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрацій, який проживає за адресою: АДРЕСА_1,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, займаючи посаду директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрацій з 01.07.2001 року та по теперішній час, будучи посадовою особою органів державної влади 4-ї категорії 7-го рангу, порушив спеціальні обмеження, встановлені у відношенні державних службовців, передбачені п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», а саме, надав право оренди ПП ОСОБА_2 шляхом укладення з ним додаткової угоди № 2 від 30.07.2008 року, тобто надав незаконні переваги фізичним особам під час підготовки і прийняття рішення при наступних обставинах:

Так, в порушення п. 2.1 «Порядку надання дозволу комунальним підприємствам та бюджетним установам, заснованим на майні спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Запоріжжя, бути Орендарями нерухомого майна, яке перебуває у них на балансі», затвердженого рішенням Запорізької обласної ради № 31 від 23.12.2005 року, згідно з яким визначено, що комунальне підприємство, бюджетна установа для отримання дозволу бути орендарем нерухомого майна, яке перебуває у них на балансі, звертається до виконавчого апарату обласної ради з листом-клопотанням, до якого додається висновок структурного підрозділу облдержадміністрації, який здійснює функціональне управління комунальним підприємством, бюджетною установою, попередньо не отримав такого висновку- узгодження і продовжив строк дії договору оренди нежитлового приміщення з фізичною собою ПП ОСОБА_2 до 30.07.2009 року шляхом укладення додаткової угоди № 2 від 30.07.2008 року, надавши йому тим самим незаконні переваги, порушивши процедуру укладення договору оренди нежитлового приміщення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», не визнав та пояснив, що керівник апарату облдержадміністрації повинен з 2004 року не керувати та контролювати, а лише, згідно Постанови КМУ № 1681 від 16.12.2004 року та розпоряджень голови облдержадміністрації, взаємодіяти та координувати роботу Центру. ОСОБА_1 також вважає, що Центр є самостійною структурою, а не структурним підрозділом облдержадміністрації. Ключові посади співробітників Центру затверджуються не облдержадімінстрацією, а постановою КМУ. В своїй роботі Центр, в першу чергу, керується рішеннями, рекомендаціями, наказами тощо Головдержслужби України та Національної Академії Державної служби при Президентові України. Тому у Центра на рівні області немає вищестоящого профільного або галузевого управління. Свою роботу Центр узгоджує лише з Гловдержслужбою України та Міністерством освіти.

Стосовно надання нежитлового приміщення за адресою: м. Запоріжжя, пр. Леніна, 162, ОСОБА_1 пояснив, що дана будівля є комунальною власністю, управління щодо якої до 18.01.2005 року здійснювала облдержадміністрація, однак рішенням сесії обласної ради № 43 від 18.01.2005 року «Про повноваження облради з управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області» та на його виконання розпорядженням голови облради Березовського В.П. № 16-р від 02.02.2005 року було відмінено право облдержадміністрації управляти будь-якою комунальною власністю. В зв'язку з цими змінами, змінився і сам порядок узгодження при наданні в оренду нежитлових приміщень, а саме: юридична або фізична особа має звернутися до керівництва Центру, керівництво Центру письмово звертається до власника - голови облради. Отримавши необхідний дозвіл, документи попадають для перевірки, правильності розрахунків. Оформлення тощо до управління спільної комунальної власності територіальних громад області. Потім за клопотанням вказаного управління, головою облради приймається розпорядження, яким Центру надається дозвіл укласти або продовжити договір оренди на вказані строки та на вказаних умовах.

Крім того, ОСОБА_1 пояснив, що отримавши звернення ОСОБА_2 з проханням продовжити договір оренди по грудень 2008 року, враховуючи те, що вказаний орендатор знаходиться в адмінбудівлі ще з 1995 року та те, що останній погодився продовжити договір оренди на умовах не встановленою облрадою (567 грн.), а за ринковою ціною (1976 грн.), виконавши всю процедуру погодження, на підставі розпорядження голови облради від 01.08.2008 року № 89-св з ПП ОСОБА_3 було продовжено договір оренди по грудень 2008 року, що, таким чином, лише сприяло поповненню коштів обласного бюджету.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши ОСОБА_1, приймаючи до уваги думку прокурора, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1, який є директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрацій, будучи посадовою особою органів державної влади 4-ї категорії 7-го рангу, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», доведена та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.:

З матеріалів справи вбачається, що приватний підприємець - фізична особа ОСОБА_3, з метою здійснення підприємницької діяльності (фотостудія) з 2004 року орендує частину приміщення на першому поверсі буд. № 162 по пр. Леніна в м. Запоріжжі. Договір оренди укладений з директором Центру.

17.06.2008 року ПП ОСОБА_3 письмово звернувся на ім'я директора Центру ОСОБА_1 з проханням продовжити договір оренди на один рік.

В свою чергу, ОСОБА_1 11.07.2008 року письмово звертається на ім'я голови Запорізької обласної ради з проханням продовжити договір оренди, укладений між Центром та ПП ОСОБА_3 на один рік. В результаті чого листом № 251 від 11.07.2008 року ОСОБА_1 на адресу ПП ОСОБА_3 направляє для підпису додаткову угоду про продовження строку оренди. Строк оренди було продовжено до 30.07.2009 року шляхом укладення додаткової угоди № 2 від 30.07.2008 року. В подальшому продовження договору оренди було затверджено розпорядженням голови Запорізької обласної ради Нефьодовим А.С. № 89-св від 01.08.2008 року.

Згідно зі Статутом Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Центр створений обласною державною адміністрацією і діє під її безпосереднім керівництвом і контролем.

Пунктом 7.6 даного Статуту передбачено, що Центр має право з письмового дозволу засновника (Запорізька облдержадміністрація) передавати іншим підприємствам, установам та організаціям у тимчасове користування належні йому споруди.

Відповідно до п. 2.1 «Порядку надання дозволу комунальним підприємствам та бюджетним установам, заснованим на майні спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Запоріжжя, бути Орендарями нерухомого майна, яке перебуває у них на балансі», затвердженого рішенням Запорізької обласної ради № 31 від 23.12.2005 року, визначено, що комунальне підприємство, бюджетна установа для отримання дозволу бути орендарем нерухомого майна, яке перебуває у них на балансі, звертається до виконавчого апарату обласної ради з листом-клопотанням. До листа-клопотання додається висновок структурного підрозділу облдержадміністрації, який здійснює функціональне управління комунальним підприємством, бюджетною установою.

Згідно листа Запорізької обласної державної адміністрації № 08-22/3246 від 19.11.2008 року встановлено, що Запорізька обласна адміністрація виступає засновником Центру, та здійснює його функціональне управління відносно основних завдань його статутної діяльності; також протягом 2005-2008 р.р. звернення відносно узгодження питань передачі в оренду приміщень, зміну відповідних договорів оренди та інших питань орендних відношень від Центру до Запорізької облдержадміністрації - не надходило.

В матеріалах справи містяться листи-клопотання комунальних установ «Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру», «Запорізького обласного шкірно-венерологічний клінічний диспансер», «Запорізький протитуберкульозний диспансер № 3», «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня», які перебувають у функціональному управлінні обласного управління освіти Запорізької облдержадміністрації, та при узгодженні питань, пов'язаних з орендою, на листах-клопотаннях є відповідні узгодження начальника управління - Мотовиці Н.Я.

Такі комунальні установи, як «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» та «Запорізька спеціалізована школа-інтернат № 3», перебувають в функціональному управлінні обласного управління освіти та науки; при узгодженні питань, пов'язаних з орендою, на листах-клопотаннях комунальних установ є відповідні узгодження начальника управління - Верозубова О.Г.

Комунальні установи КСП «Запоріжзеленгосп» перебуває у функціональному управлінні обласного управління житлово-комунального господарства Запорізької облдержадміністрації, а при узгодженні питань, пов'язаних з орендою, на листі-клопотанні установи є узгодження першого заступника начальника управління житлово-комунального господарства Юлпатова Б.В.

Зазначені докази підтверджують висновки про порушення ОСОБА_1 встановленої процедури укладення договорів оренди і тим самим надання незаконних переваг фізичній особі - ПП ОСОБА_2 при підготовці та прийнятті рішення про продовження договору оренди, що є адміністративним правопорушенням, передбаченим п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та піддати його штрафу в розмірі 255 гривень на розрахунковий рахунок 31114106700009 код платежу 21081100, отримувач: держбюджет Шевченківского району ОКПО 34676911, Банк: УДК у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги чи протесту прокурора до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Суддя: