Справа № 344/11996/15-п
Провадження № 3/344/2994/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2015 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН не встановлено, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, за ч. 3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу серії АП1 №355361 від 14.06.2015 року , 14.06.2015 року о 11 год. 15 хв. в м. Івано-Франківську по вул. Галицькій водій ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп»яніння та під впливом лікарських препаратів, а саме: розширена зіниця ока, неадекватна поведінка, а також від проходження медичного огляду відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Так, відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиеному доводиться даними протоколу серії АП1 №355361 від 14.06.2015 року про вчинення адміністративного правопорушення, поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3, даними адміністративної практики відділу ДАІ з обслуговування м. Івано-Франківськ про вчинення порушень протягом року та копіями постанов Івано-Франківського міського суду справа №344/16939/14-п провадження № 3/344/6084/14 від 08.12.2014 року, справа № 344/19137/14-п провадження № 3/344/10/15 від 27.01.2015 року та справа № 344/2115/15-п провадження № 3/344/719/15 від 03.04.2015 року.
Працівниками ДАІ було виконано вимоги п. 5.4 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України № 77 від 26.02.2009 року, згідно якого у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я посадова особа Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду, що підтверджується поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 14.06.2015 року, які долучені до матеріалів справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 3 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 3 ст.130 КУпАП, оскільки протягом року вже тричі піддавався адміністративному стягненню згідно ст.130 КУпАП, що доводиться даними адміністративної практики відділу ДАІ з обслуговування м. Івано-Франківськ про вчинення аналогічних порушень протягом року та копіями Івано-Франківського міського суду справа №344/16939/14-п провадження № 3/344/6084/14 від 08.12.2014 року, справа № 344/19137/14-п провадження № 3/344/10/15 від 27.01.2015 року та справа № 344/2115/15-п провадження № 3/344/719/15 від 03.04.2015 року.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.130 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Відповідно до ч.1 ст.28 КУпАП, оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім обєктом адміністративного правопорушення, полягає в його примусовому вилученні за рішенням суду і наступної реалізації з передачею вирученої суми колишньому власникові з відрахуванням витрат по реалізації вилученого предмета.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення скоєного правопорушення, відсутність обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами з оплатним вилучення транспортного засобу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 130, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН не встановлено, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 8 років з оплатним вилученням транспортного засобу марки Ніссан Альмера д.н.з АН3037АТ.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН не встановлено, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 36 грн. 54 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд на протязі десяти днів з дня ухвалення постанови.
Суддя О.Зеленко