Ухвала суду № 49084017, 07.08.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2015
Номер справи
817/461/15
Номер документу
49084017
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.

Суддя-доповідач:ОСОБА_1

УХВАЛА

"07" серпня 2015 р. Справа № 817/461/15

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Моніч Б.С.,

розглянувши апеляційну скаргу Міністерства юстиції України, на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "11" червня 2015 р. у справі за позовом Начальника Головного управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, Начальника Головного територіального управління юстиції в Рівненській області ОСОБА_3 про визнання попередження про звільнення з займаної посади незаконним та його скасування ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 03.07.2015 року позов Начальника Головного управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, Начальника Головного територіального управління юстиції в Рівненській області ОСОБА_3 про визнання попередження про звільнення з займаної посади незаконним та його скасування задоволено частково.

На зазначену постанову суду Міністерством юстиції України подано апеляційну скаргу.

Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: Міністерством юстиції України не надано до суду оригінал документу про сплату судового збору. Натомість, подано клопотання про відсрочення сплати судового збору, відповідно до якого заявлено відсрочити сплату судового збору, вмотивовуючи тим, що фінансування Міністерства юстиції України здійснюється з Державного бюджету України і видатки на сплату судового збору проводяться через Державну казначейську службу України, станом на 26.06.2015 року Державною казначейською службою України не перераховано кошти на сплату судового збору за подання апеляційної скарги, а тому для сплати судового збору потрібен час.

Відповідно до частини першої та другої ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Міністерство юстиції України жодних документів, що підтверджують доводи клопотання, не надає. За таких підстав клопотання не підлягає задоволенню, а тому апеляційна скарга, має бути залишена без руху з наданням апелянту часу на сплату судового збору відповідно до змісту та кількості позовних вимог.

Відмовляючи в задоволенні клопотання, суд вважає за необхідне вказати, що Прецедентна практика Європейського суду з прав людини (у справах "Осман проти Сполученого королівства" від 28.10.1998 р. та "Креуз проти Польщі" від 19.06.2001 р.) виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух, а право на право на доступ до суду, закріплене у 6 § 1 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

Статтею 9 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади.

Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено чіткий перелік осіб (в тому числі й органів державної влади), яким надаються пільги при сплаті судового збору, серед яких є і Міністерство юстиції України. Разом з тим, зазначений державний орган звільняється від сплати судового збору виключно за подання позовів про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України.

Судовий збір за подання апеляційної скарги повинен бути сплачений (номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 ЖААС,050; п.3 ст.4).

Крім того, Міністерством юстиції України заявлено клопотання про зупинення виконання оскарженого рішення суду, яке допущено до негайного виконання. Зазначене клопотання по суті може бути вирішеним виключно після відкриття апеляційного провадження з урахуванням повноважень апеляційного суду при розгляді апеляційної скарги.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання Міністерства юстиції України про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Міністерства юстиції України, залишити без руху.

Надати Міністерству юстиції України, 15-денний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Роз'яснити Міністерству юстиції України, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Б.С. Моніч

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2- відповідачу/відповідачам: Міністерство юстиції України вул.Городецького,13,м.Київ,01001

Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області - вул.Замкова,22 А,м.Рівне,33028,