Ухвала суду № 49083386, 19.08.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2015
Номер справи
826/2554/15
Номер документу
49083386
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: №826/2554/15 Головуючий у 1-й інстанції: Скочок Т.О.; Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.

У Х В А Л А

Іменем України

19 серпня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сорочко Є.О.

суддів: Земляна Г.В.

Межевич М.В.

при секретарі Грисюк Г.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом Спільного українсько-німецького підприємства "Марком" у формі Товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві про визнання незаконним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Спільне українсько-німецьке підприємство "Марком" у формі Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - СП "Марком") звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві (далі - ДПІ у Шевченківському районі) про визнання незаконним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 25.09.2014 р. №0024/26-59-21-69.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 червня 2015 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення ДПІ у Шевченківському районі про застосування фінансових санкцій від 25.09.2014 р. №0024/26-59-21-69.

На вказану постанову ДПІ у Шевченківському районі подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити, посилаючись порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до матеріалів справи, Головним управлінням Міндоходів у м. Києві на підставі наказу від 26.08.2014 р. №607 та направлень від 27.08.2014 р. №641, №642 проведена фактична перевірка магазину, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 104, та належить суб'єкту господарської діяльності СП «Маркон», з питань дотримання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено акт перевірки від 08.09.2014 р. №26/142/21/14364757.

Даною перевіркою встановлено порушення позивачем п. 20 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 27.12.2010 р. №1251, ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Вказані порушення мотивовані встановленням під час перевірки позивача факту зберігання з метою подальшої реалізації алкогольних напоїв, описаних в додатку від 29.08.2014 р. № 1 до акту перевірки, маркованих марками акцизного податку, на яких зазначені суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, що не відповідає сумі визначеній з урахуванням ставки акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

У Додатку № 1 від 29.08.2014 р. до акту перевірки зазначені наступні найменування алкогольних напоїв:

- віскі «O`Reillys» в кількості 15 пляшок, загальною вартістю 3 223,50 грн. (з ПДВ), місткість 0,7 л, 40% об, д.в. 02 день 2013 року (тобто, 02.01.2013 року); імпортер - СП «Марком»; марка акцизного податку - типу АІ серії ААБЕ № 037909, № 037907, № 037908, № 037931, серії ААБЄ № 037551, серії ААБЖ № 037279, № 037281, № 037289, № 037283, № 037308, № 037285, № 037304, № 037312, № 037306, № 037310 дата 04/13, вид алкоголю 13,857;

- віскі «The Dalmore» 15 років, в кількості 4 пляшок, загальною вартістю 5 779,60 грн. (з ПДВ), місткість 0,7 л, 40% об, д.в. 04.10.2013 року; імпортер - СП «Марком»; марка акцизного податку - типу АІЛГП серії АААЦ № 013115, серії АААТ № 013363, № 013351, № 013350, дата 03/14, вид алкоголю 15,798;

- віскі «The Dalmore» 12 років, в кількості 1 пляшки, вартістю 1 208,90 грн. (з ПДВ), місткість 0,7 л, 40% об; імпортер - СП «Марком»; марка акцизного податку - типу АІЛГП серії АААС № 013259, дата 03/14, вид алкоголю 15,798.

На підставі акту перевірки ДПІ у Шевченківському районі прийняте рішення від 25.09.2014 р. № 0024/26-59-21-69, яким до позивача за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 20424,00 грн.

Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Згідно пп. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено поняття «маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

Відповідно до пп. 213.1.3 п. 213.1 ст. 213 цього Кодексу, об'єктами оподаткування акцизним податком є операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України.

Згідно пп. 222.2.2 п. 222.2 ст. 222 цього Кодексу у разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України податок сплачується під час придбання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання митної декларації.

Таким чином, для імпортованої маркованої продукції передбачено перший строк сплати податку під час придбання марок акцизного податку, а остаточний розрахунок та строк сплати акцизного податку припадає на день подання митної декларації до митного органу.

Отже, дата подання митної декларації до митного органу і є датою визначення ставки для сплати акцизного податку з імпортованої маркованої алкогольної продукції, а не дата розливу цієї продукції.

Положення пп. 222.1.2-222.1.3 п. 222.1 ст. 222 цього Кодексу передбачають строк сплати акцизного податку з вітчизняних алкогольних виробів лише при придбанні марок акцизного податку.

Згідно абз. 4 п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України вважаються такими, що немарковані алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Колегія суддів звертає увагу на те, що вищевказана норма є загальною, оскільки в ній йдеться про алкогольні напої без їх поділу на вітчизняні та імпортовані, а тому має застосовуватись лише у тих випадках, коли відсутні спеціальні норми.

Для імпортованої алкогольної продукції встановлено спеціальний порядок визначення ставки податку, зокрема як вже було зазначено відповідно до пп. 222.2.2 п. 222.2 ст. 222 Податкового кодексу України, ставка податку визначається не на день розливу такої продукції, а на день подання митної декларації.

Як вбачається з акту перевірки та не заперечується відповідачем алкогольні напої, які описані в додатку №1 від 29.08.2014 р. до акта є імпортованими товарами, що попередньо ввезені на територію України СП «Марком» вже маркованими (в тому числі з доплатою різниці вартості марок акцизного податку під час митного оформлення).

Відповідно до п. 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. №1251 (далі - Положення) контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють територіальні органи Міністерства доходів і зборів, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - територіальні органи Міністерства доходів і зборів. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.

Згідно абз. 8 п. 17 Положення, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або сплати податку не в повному обсязі товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.

Пунктом 226.2 статті 226 Податкового кодексу України встановлено, що наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Таким чином, наявність марок акцизного збору та правильність застосування ставок акцизного податку щодо спірних алкогольних напоїв були вже перевірені органами доходів і зборів під час ввезення такої продукції на митну територію України.

З огляду на викладене, висновки податкового органу про допущення позивачем порушень п. 20 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 27.12.2010 р. №1251, ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» є необґрунтованими та не відповідають нормам чинного законодавства.

Отже, рішення ДПІ у Шевченківському районі про застосування фінансових санкцій від 25.09.2014 р. №0024/26-59-21-69 є протиправним та підлягає скасуванню, а доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

Враховуючи вищевказане, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позову, а тому апеляційну скаргу ДПІ у Шевченківському районі необхідно залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 червня 2015 року - без змін, оскільки вона ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 червня 2015 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

головуючий суддя Сорочко Є.О.

судді: Земляна Г.В.

Межевич М.В.

Повний текст ухвали складено 25.08.2015 року

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Земляна Г.В.

Межевич М.В.