Справа №303/2829/15-п
3-в/303/14/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2015 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Кость В.В., розглянувши подання інспектора КВІ Мукачівського району відділу ДПтС України в Закарпатській області ОСОБА_1 про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на штраф відносно ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки с.В.Лучки Мукачівського району, вул. Шорса, 64, громадянки України),
ВСТАНОВИВ :
17 серпня 2015 року інспектор КВІ Мукачівського району відділу ДПтС України в Закарпатській області ОСОБА_1І звернувся до суду з поданням про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на штраф відносно ОСОБА_2.
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_2 неодноразово викликалася до КВІ Мукачівського району відділу ДПтС України в Закарпатській області для постановки на облік та отримання направлення для відпрацювання 30 годин громадських робіт, однак остання за викликом не зявилася, про причини неявки не повідомила. З метою зясування причин неявки ОСОБА_2 направлено запити до підрозділу адресно-довідкової служби та до ДІМ Мукачівського МВ, відповідно до отриманих даних: ОСОБА_2. дійсно зареєстрована за адресою: с.В.Лучки вул. Шорса, 64 Мукачівського району, однак за адресою реєстрації не проживає, фактичне місце проживання чи перебування особи не відоме.
Представник КВІ та ОСОБА_2 в судове засідання не з»явили, про час і місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причину неявки суд не повідомили.
Дослідивши матеріали подання та справу про адміністративне правопорушення №303/2829/15-п, суд приходить до наступного висновку.
Постановою Мукачівського міськрайонного суду від 15 травня 2015 року ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП та накладено стягнення у виді 30 (тридцяти) годин громадських робіт (а.с. 2).
29.05.2015 року ОСОБА_3 поставлена на облік в КВІ Мукачівського району відділу ДПтС України в Закарпатській області (а.с. 3).
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 неодноразово викликалася до КВІ для поставки на облік та отримання направлення для відпрацювання 30 годин громадських робіт на 09.00 год. 05.06.2015 року, на 09:00 год. 11.06.2015 року, на 09:00 год. 03.07.2015 (а.с. 4, 5, 9), однак ОСОБА_2 за викликом не зявилася, про причини неявки не повідомила.
Відповідно рапорту Мукачівського МВ (з обслуговування м.Мукачево та Мукачівського району) УМВС України в Закарпатській області ОСОБА_2 за адресою реєстрації не проживає, фактичне місце проживання чи перебування особи не відоме.
Відомостей про можливість перебування особи в лікарні, смерті особи правопорушника чи наявність будь-яких інших обєктивних причин, які б перешкоджали ОСОБА_2 повідомити КВІ про неможливість явки чи відбування громадських робіт судом не встановлено, правопорушницею та інспектором суду не подано.
Відповідно до «Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт», затверджено Наказом Міністерства юстиції України 19.03.2013 № 474/5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 березня 2013 р. за № 457/22989) ( далі Порядок), виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється на основі участі порушників у суспільно корисній праці, види якої визначають органи місцевого самоврядування. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт покладається на органи кримінально-виконавчої інспекції. Постанова суду про застосування громадських робіт органом кримінально-виконавчої інспекції приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання.
Відповідно до п. 3.11 Порядку, після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до кримінально-виконавчої інспекції (додаток 6). Неповнолітня особа викликається з батьками або особою, яка їх заміняє. З порушником проводиться бесіда, під час якої розяснюються порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Посадова особа кримінально-виконавчої інспекції складає довідку про проведену бесіду (додаток 7), в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування громадських робіт.
Відповідно п.3.16.Порядку, якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, повязаних з виконанням постанови.
Як вбачається з Постанови суду від 15 травня 2015 року, правопорушниця була присутньою в суді при розгляді адміністративної справи відносно неї, свою вину визнала, а від так достовірно знала про накладене на неї стягнення у виді громадських робіт.
Відповідно до ч.3 ст. 40 КВК України - ухиленням від відбування покарання у виді громадських робіт є: - невиконання встановлених обов'язків, порушення порядку та умов відбування покарання, а також притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, які були вчинені після письмового попередження; - невихід більше двох разів протягом місяця на громадські роботи без поважних причин, а також допущення більше двох порушень трудової дисципліни протягом місяця, поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння.
У розрізі положень, передбачених п. 3.11 Порядку та ч.3 ст.40 КВК України, - неявку правопорушника на виклик інспектора до КВІ, відсутність його за місцем реєстрації проживання, зміну місця проживання без повідомлення інспектора КВІ, до розяснення інспектором КВІ правопорушнику «порядку та умов виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення» не можна вважати ухиленням особи від виконання громадський робіт.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, звязані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно статті 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Санкція ч.1 ст. 173-2 КУпАП, передбачає накладення стягнення у виді громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб та не передбачає накладення стягнення у виді штрафу.
Таким чином заміна стягнення у вигляді громадських робіт штрафом у відношенні за вказаними нормами статей КУпАП не передбачено.
Разом з тим, відповідно до абзацу третього статті 321-1 КУпАП у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян..
Таким чином, при вирішенні питання повязаного із заміною громадських робі на штраф, у випадку, коли невідоме місцезнаходження особи правопорушника, підлягає до застосування абзац третій ст. 321-1 КУпАП.
Розрахунок суми штрафу: 30 год. гр. роб.: 4 год. гр. роб. = 7, 5 рази х 17,00 грн.(нмдг) = 127,50 гривень.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 304, 321-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Керуючись ст. 304, 321-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Подання інспектора КВІ Мукачівського району відділу ДПтС України в Закарпатській області ОСОБА_1 задовольнити.
2.Замінити ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки с.В.Лучки Мукачівського району, вул. Шорса, 64, громадянки України) невідбуті 30 годин громадських робіт адміністративним штрафом у розмірі 7,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 127, 50 грн. (сто двадцять сім гривень 50 коп.).
3.Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки с.В.Лучки Мукачівського району, вул. Шорса, 64, громадянки України) суму 36,54 грн. (тридцять шість гривень 54 коп.) судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти діб з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Кость