Рішення № 49071426, 14.08.2015, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
14.08.2015
Номер справи
233/1738/15-ц
Номер документу
49071426
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

233 № 233/1738/15-ц

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Чернецький В. А.

при секретарі Купрєєнко А.С.,

за участю прокурора Дюміної О.В,

представника відповідача - ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка цивільну справу за позовом Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Костянтинівського медичного училища про стягнення грошових коштів,

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівський міжрайонний прокурор Донецької області 10.04.2015 р. звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Костянтинівського медичного училища про стягнення грошових коштів у розмірі 9659,45 грн., в обґрунтування якого зазначив наступне:

ОСОБА_1 з 01.09.2012 р. навчається у Костянтинівському медичному училищі, яке відповідно до Статуту віднесене до вищого навчального закладу 1 рівня акредитації, та щомісячно з отримує стипендію у розмірі 550 грн., окрім періоду з лютого 2013 року по січень 2014 року, також у жовтні 2012 року нараховано додатково 20 грн., у травні 2013 року 200 грн., у вересні 2013 року 130 грн., у листопаді 2013 року 200 грн., у травні 2014 року 27,50 грн., у червні 2014 року 39,05 грн, у липні 2014 року 61,05 грн., у серпні 2014 року -61,05 грн, у вересні 2014 року 69,85 грн, у жовтні 2014 року 69,85 грн.,у листопаді 2014 року 92,40 грн, у грудні 2014 року 107,80 грн.

Батько студентки ОСОБА_1 ОСОБА_2 на день вступу до училища мав стаж підземних робіт 16 років 06 місяців.

ОСОБА_1 з урахуванням ч.1 ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (якою передбачено, що діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш, як 15 років, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) має право на отримання стипендії у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак за весь час навчання, стипендія ОСОБА_1 нараховувалась на загальних підставах та була нижчою за рівень пожиточного мінімуму для працездатних осіб, за інший період взагалі не нараховувалась.

Статтею 12 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який з 01.01.2012 р. по 31.03.2012 р. становив 1073 грн., з 01.04.2012 р. по 30.06.2012 р. 1094 грн., з 01.07.2012 р. по 30.09.2012 р. 1102 грн., з 01.10.2012 р. по 30.11.2012 р. 1118 грн., з 01.12.2012 р. по 31.12.2012 р. 1134 грн.

Згідно з п.3 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» зупинено дію положень окремих законів та визначено перелік законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2012 рік. До вказаного переліку Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не входив, відповідно його дію не було зупинено.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становив з 01.01.2013 р. по 31.11.2013 р. 1147 грн., з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. 1218 грн.

Згідно з п. 4 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» зупинено дію положень окремих законів та визначено перелік законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2013 рік. До вказаного переліку Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не входив, відповідно його дію не було зупинено.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. становив 1218 грн.

Згідно з п. 6-7 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» зупинено дію положень окремих законів та визначено перелік законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2014 рік. До вказаного переліку Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не входив, відповідно його дію не було зупинено.

Таким чином, ОСОБА_1П, мала отримувати стипендію у вересні 2012 року в сумі 1102 грн., з 01.10.2012 р. по 30.11.2012 р. 1118 грн., з 01.12.2012 р. по 31.12.2012 р. 1134 грн., у січні 2013 р. 1147 грн., з 01.02.2014 р. по 31.12.2014 р. 1218 грн., в той час як Костянтинівським медичним училищем стипендія ОСОБА_1 нараховувалася на загальних підставах та не за весь період навчання, внаслідок чого ОСОБА_1 недоотримала стипендію у сумі 9659,45 грн.

У судовому засіданні прокурор Дюміна О.В. позов підтримала за наведених у позовній заяві підстав.

Позивач ОСОБА_1 до суду не зявилася, надавши заяву про розгляд справи у її відсутність та з посиланням на підтримання позову.

Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_3 у судове засідання не зявився, причину не явки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому суд має можливість розглянути справу у її відсутність та на підставі наявних документів доказів винести заочне рішення по справі , надав письмові заперечення в яких позов не визнає в повному обсязі. (а.с.23-25).

Відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування.

Відповідно до ст.51 Закону України «Про освіту» особи, які навчаються у навчальних закладах, мають право на забезпечення стипендією у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України від 12.07.2004 р. №882.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 р. №882 «Питання стипендіального забезпечення» затверджено порядок призначення і виплати стипендії. Дія цього порядку поширюється на осіб, які навчаються у навчальних закладах, установах за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Положеннями п.6 вищезазначеної Постанови передбачено, що соціальні стипендії призначаються студентам, які навчаються за гірничими спеціальностями, батьки яких загинули або стали інвалідами внаслідок отримання травм на виробництві, професійного захворювання під час роботи на вугледобувних підприємствах.

Вказана Постанова є чинною на теперішній час, однак витрати на стипендіальне забезпечення осіб окремих категорій шахтарів у відповідності до вимог ст.5 Закону України «Про підвищення шахтарської праці» в ній не передбачені.

Відповідно до ст.7 Бюджетного кодексу України бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями.

Згідно ст.23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобовязання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень, крім випадків, передбачених цим Кодексом, здійснюються лише за наявності у законі про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) відповідного положення.

Відповідно до п.30 ст.20 Бюджетного кодексу України визначено кошторис основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобовязань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.

Так, відповідно до Статуту Костянтинівського медичного училища (далі-Училище) комунальний вищий навчальний заклад, який прийнято у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні Донецької обласної ради та фінансується за рахунок коштів обласного бюджету.

Кошторисом доходів і видатків Костянтинівського медичного училища на відповідні роки не передбачалось видатки на стипендіальне забезпечення осіб окремих категорій шахтарів у відповідності до вимог ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та станом на 27 квітня 2015 року дебіторська чи кредиторська заборгованість по стипендіям відсутня.

Таким чином, дії Костянтинівського медичного училища у виплаті стипендії ОСОБА_1. у межах

Відтак, вважає, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі та не підлягають задоволенню.

Просив відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши надані сторонами докази у справі, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав:

Судом встановлено наступне:

Згідно наказу ректора Костянтинівського медичного училища від 11.08.2012 р. за №71-О (а.с.7) ОСОБА_1 з 01.09.2012 р. зараховано до складу студентів першого курсу денної форми навчання за напрямами (спеціальностями) за державним замовленням згідно з додатком.

З додатку (№ з/п 64) вбачається, що ОСОБА_1 зарахований на навчання за спеціальністю «медична сестра» за кодами особливого вступу 102, 116 (а.с.7-8).

Судом перевірено коди особливих умов вступу і встановлено, що код 102 «Особи, які вступили на основі повної загальної середньої ости», а код 116 «Особи, яким за Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано право на вступ до вищого навчального закладу поза конкурсом». Вказана інформація перебуває у вільному доступі та є інформацією, яка відноситься до вільно доступної та загальновідомої.

Крім того, представник відповідача у судовому засіданні визнав, що ОСОБА_1 вступила до Костянтинівського медичного училища поза конкурсом як пільговик, а саме: особа, якій Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано право на вступ до вищого навчального закладу поза конкурсом. Згідно ч.1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Відповідно до п.1.1 Статуту Костянтинівське медичне училище віднесене до вищого навчального закладу 1 рівня акредитації (а.с. 6).

Як вбачається з довідки №65, виданої 31.03.2015 р. Костянтинівським медичним училищем, ОСОБА_1 навчається на 3-му курсі з 01.09.2012 року (а.с. 13).

Згідно свідоцтву про народження серії I-НО № 358516, виданого 04.09.1995 р. виконкомом Новотроіцької сільської радиКрасноармійського району Донецької області, ОСОБА_1 народилася 08 липня 1995 року, її батьком записаний ОСОБА_2 (а.с. 10-зворот).

Судом встановлено, що батько студента ОСОБА_1. ОСОБА_2 на день вступу доньки до Костянтинівського медичного училища мав стаж підземних робіт 16 років 06 місяців, що підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_2П, серії БТ-IІ № 2071907 (а.с. 12) та довідкою ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» № 2999 від 03.07.12 р. (а.с. 11).

26.03.2015 р. ОСОБА_1 звернулася до Костянтинівського міжрайонного прокурора із заявою щодо правильності визначення їй стипендії та представництва інтересів у суді (а.с. 5).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура України становить єдину систему, на яку відповідно до Конституції України та цього Закону покладається така функція, зокрема, як представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина та держави у суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави або громадянина у випадках, передбачених законом. Підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження. Наявність таких підстав має бути підтверджена прокурором шляхом надання суду відповідних доказів. За наявності підстав, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, з метою представництва громадянина або держави прокурор має право порядку, передбаченому процесуальним законом: 1) звертатися до суду з позовами (заявами, поданнями); 2) вступати у справу, порушену за позовами (заявами, поданнями) інших осіб, на будь-якому етапі розгляду; 3) ініціювати перегляд судових рішень, у тому числі у справі, порушеній за позовом (заявою, поданням) іншої особи; 4) брати участь у розгляді справ.

Підставою звернення прокурора до суду з цією заявою в інтересах громадянина ОСОБА_4 є неспроможність самостійно захистити свої права на отримання стипендії, яке передбачено Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці», враховуючи її скрутний матеріальний стан, а саме отримання нею доходів у розмірі, меншому, ніж встановлений законом прожитковий мінімум.

Суд прийшов до висновку про наявність законних підстав для звернення прокурора в інтересах громадянина ОСОБА_1 до суду із вимогами, що є предметом розгляду даної цивільної справи.

Відповідно до ч.2 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання стипендій у встановленому законодавством порядку.

Згідно ч.5 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» розмір академічної та соціальної стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюються Кабінетом Міністрів України.

При призначенні стипендії ВНЗ керуються Порядком призначення і виплати стипендій, затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення», дія якого поширюється на осіб, які навчаються у ВНЗ за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Разом з тим, чинним Порядком призначення і виплати стипендії «Питання стипендіального забезпечення», затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882, окремо не передбачена виплата соціальних чи академічних стипендій особам, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, у тому числі і у підвищеному розмірі. До цього нормативного акту неодноразово вносились зміни та доповнення, однак у відповідність до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» він не приведений.

Однак, положення Порядку призначення виплати стипендій, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення», щодо розміру стипендій не можуть бути застосовані до даного випадку, оскільки пізніше прийнятим Законом «Про підвищення престижності шахтарської праці», який має вищу юридичну силу по відношенню до зазначеної постанови, встановлено інший більш високий рівень стипендії для категорії студентів з числа дітей шахтарів.

Доводи представника відповідача щодо застосовування Закону України «Про освіту», а не положення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не заслуговують на увагу, оскільки п.3 Перехідних положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що закони України та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, до приведення їх у відповідність із цим Законом діють у частині, що не суперечить цьому Закону, а тому для правовідносин, що виникають під час навчання у вищому навчальному закладі особи, батько якої є шахтарем та має стаж підземної роботи не менш як 15 років, пріоритетними є норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на отримання соціальної стипендії в даному випадку, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тобто, аналіз норм чинного законодавства, зокрема, ч.1 ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та фактичні обставини, встановлені у судовому засіданні, вказують на право ОСОБА_5 отримувати стипендію у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак за весь час навчання позивачу нараховувалась стипендія на загальних підставах та була нижчою за рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до ст.12 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який з 01.01.2012 р. по 31.03.2012 р. становив 1073 грн., з 01.04.2012 р. по 30.06.2012 р. 1094 грн., з 01.07.2012 р. по 30.09.2012 р. 1102 грн., з 01.10.2012 р. по 30.11.2012 р. 1118 грн., з 01.12.2012 р. по 31.12.2012 р. 1134 грн.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становив з 01.01.2013 р. по 31.11.2013 р. 1147 грн., з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. 1218 грн.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. становив 1218 грн.

Натомість, ОСОБА_1П, відповідно довідки № 65 від 31.03.2015 р. нараховувалася ординарна стипендія, яка за розміром є значно меншою: вересень 2012 січень 2013 року по 550 грн. щомісячно, лютий 2013 року січень 2014 року 0,00 грн., з лютого 2014 року по лютий 2015 року по 550 грн. щомісячно; також у жовтні 2012 року нараховано матеріальна допомога 20 грн., у травні 2013 року 200 грн., у вересні 2013 року 130 грн., у листопаді 2013 року 200 грн.; також у травні 2014 року нарахована індексація 27,50 грн., у червні 2014 року 39,05 грн, у липні 2014 року 61,05 грн., у серпні 2014 року -61,05 грн, у вересні 2014 року 69,85 грн, у жовтні 2014 року 69,85 грн.,у листопаді 2014 року 92,40 грн, у грудні 2014 року 107,80 грн. Загальна сума стипендії за період вересень 2012 року лютий 2015 року (включно) становить 9900 гривень, матеріальна допомога 550 грн., нарахована індексація 789,80 грн. (а.с. 13).

Відповідно до розрахунку, складеного Костянтинівським міжрайонним прокурором і не спростованого відповідачем, сума недонарахованої та невиплаченої стипендії ОСОБА_1 за період з вересня 2012 року по січень 2013 року та з лютого 2014 по грудень 2014 року включно складає 9659,45 грн. (а.с. 14).

Судом перевірено розрахунок заборгованості із недонарахованої та невиплаченої стипендії, та встановлено його відповідність нормам чинного законодавства України.

Суд не приймає посилання представника відповідача на те, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі, оскільки ані Законом «Про вищу освіту», ані Порядком призначення і виплати стипендії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 р. №882 «Питання стипендіального забезпечення», не передбачено нарахування заявленої в позові соціальної стипендії ОСОБА_1 а також з доводами про відсутність бюджетних асигнувань на виплату студентам стипендій у розмірі прожиткового мінімуму згідно зі ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки вказаною нормою виплата зазначених стипендій не поставлена в залежність від наявності на це коштів у бюджеті чи кошторисі навчального закладу, в якому навчається студент, та обмежень для дії цієї норми у 2012-2014 р.р. не встановлювалось.

Людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Суд, звертає увагу на те, що відсутність бюджетного фінансування не може бути причиною невиконання покладених на Костянтинівське медичне училище зобов'язань, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005 р., заява №63134/00 ).

Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Застосування судами при розгляді справ Конвенції прав людини та основоположних свобод та практики Європейського Суду як джерела права передбачене ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Також суд не приймає до уваги заперечення сторони відповідача проти позову за тих підстав, що ОСОБА_1. в порушення абз.3 п.18 Порядку призначення і виплати стипендії, затвердженого постановою КМ України від 12.07.2004 р. № 822 «Питання стипендіального забезпечення» не зверталася та не надавала документи стипендіальній комісії Костянтинівського медичного училища для призначення соціальної стипендії.

Так, п.18 зазначеного Порядку регламентує утворення стипендіальної комісії навчальними закладами для вирішення питань з призначення та позбавлення академічної або соціальної стипендії (у тому числі спірних), надання матеріальної допомоги учням, студентам, курсантам вищого навчального закладу, заохочення кращих з них за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній та науковій діяльності, а також склад стипендіальної комісії та її роботу.

ОСОБА_1 була зарахована до Костянтинівського медичного училища поза конкурсом як пільговик - особа, якій за Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано право на вступ до вищого навчального закладу. Відповідні документи про наявність такого права були надані нею ще при вступі до учбового закладу. Ці самі документи і мали бути використані відповідачем при вирішенні питання щодо нарахування соціальної стипендії ОСОБА_1

Враховуючи вище викладене, а також ст.16 ЦК України, згідно якої суд може захистити цивільне право або інтерес у спосіб, що встановлений договором або законом, суд приходить до висновку, що в даному випадку існують підстави та необхідність для захисту прав ОСОБА_1. шляхом стягнення з Костянтинівського медичного училища за рахунок коштів державного бюджету України на її користь недорахованої та невиплаченої стипендії у сумі 9659,45 грн.

Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Тож з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 243,60 гривень.

На підставі ст.ст. 22, 64 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 62 Закону України «Про вищу освіту», ст. 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», постанови КМУ від 12.07.2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення», Законів України «Про Державний бюджет України» на 2012-2014 роки, ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», керуючись ст.ст. 88, 209,214-215, 224-233 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Костянтинівського медичного училища про стягнення грошових коштів задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Костянтинівського медичного училища (код ЄДРПОУ 02011226, м. Костянтинівка, вул. Суворова,15) за рахунок коштів державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний № НОМЕР_1, недораховану та невиплачену стипендію у сумі 9659 (девять тисяч шістсот пятдесят девять) гривень 60 копійок.

Стягнути з Костянтинівського медичного училища (код ЄДРПОУ 02011226, м. Костянтинівка, вул. Суворова,15) судовий збір до Державного бюджету України у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.

Копію рішення направити відповідачу рекомендованим листом і розяснити, що він має можливість подати до суду заяву про перегляд заочного судового рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Заява надана до суду про перегляд заочного рішення суду може бути розглянута протягом пятнадцяти днів, з дня її надходження до суду.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Донецької шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду через Костянтинівський міськрайонний суд.

Суддя