
Баранівський районний суд Житомирської області
м. Баранівка, вул. Першотравенська, 30, 12700, (04144) 3-11-70
Справа №2-498/2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 року Баранівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого -судді Михалюка О.П., секретаря судових засідань ОСОБА_1, з участю
прокурора Воронухи Д.С., відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому
судовому засіданні в місті Баранівці справу за позовом прокурора Баранівського району в
інтересах відкритого акціонерного товариства (ВАТ) "Енергопостачальна компанія
"Житомиробленерго" до ОСОБА_2 про стягнення
заборгованості за спожиту електроенергію та збитків, завданих порушенням Правил користування електричною енергією для населення,
ВСТАНОВИВ:
06.09.2010 року прокурор Баранівського району звернувся в суд із позовом в інтересах ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" до ОСОБА_2, просив постановити рішення про стягнення з відповідача на користь ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" збитків в сумі 243 гри. 67 коп. та заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 147 грн. 83 коп, а всього 391 грн. 50 коп.
Обґрунтовуючи вимоги прокурор зазначав, що на підставі домовленості між ВАТ "ЕК "Житомиробленерго" в особі Баранівського району електричних мереж та ОСОБА_2 енергопостачальна компанія зобов'язана постачати електроенергію споживачу, а абонент зобов' язаний оплачувати їїі вартість згідно виставлених рахунків за обумовленими тарифами у терміни, які передбачені Правилами користування електричною енергією для населення.
Всупереч Правилам користування електричною енергією для населення , ОСОБА_2 не виконує своїх зобов' язань, оплату за спожиту електричну енергію не проводить, внаслідок чого його борг перед енергопостачальною компанією за спожиту електроенергію станом на 31.08.2010 року становить 147,83 грн.
Дана заборгованість виникла за період 06.02.2009 - 30.06.2009 року .
ЗО червня 2009 року енергоустановка відповідача була відключена від
електромережі.
ЗО березня 2010 року в приватному будинку в с. Кашперівка Баранівського району, де проживає відповідач ОСОБА_2 працівниками Баранівського РЕМ виявлено порушення правил користування електричною енергією для населення, а саме: самовільне підключення до електромережі, про що складено відповідний акт
На підставі акта від 30.03.2010 р. та згідно методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією для населення гр. ОСОБА_2 здійснено нарахування на суму 243 грн.67 кой..
Нарахування проведено з дня останньої перевірки приладу обліку у споживача на день складання акту, тобто з 22.02.2010 р. по 30.03.2010 рік за 36 днів.
В судовому засіданні прокурор Воронуха Д.С. підтримав позовні вимоги, просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ВАТ "ЕК Житомиробленерго" збитки в сумі 243 грн. 67 коп. та заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 147 грн. 83 коп, а всього 391 грн. 50 коп.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав і пояснив, що він заборгував за спожиту електроенергію кошти в сумі 147, 83 грн., в подальшому самовільно підключився до електромережі, що було виявлено 30.03.2010 року. Він згідний сплатити заподіяні збитки в сумі 243 грн. 67 коп.
Оцінивши зібрані по справі докази в сукупності суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються ст.ст. 509, 526, 527, 1166,1192 ЦК України, п. п. 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України №1357 від 26.07.1999 року.
Борг перед енергопостачальною компанією за спожиту електроенергію ОСОБА_2 станом на 31.08.2010 року становить 147, 83 коп. Борг виник за період з
06.02.2009 року по 30.06.2009 року, що підтверджується відповідним розрахунком.
Факт заподіяння збитків відповідачем підтверджується поясненням сторін, актом від
30.03.2010 року, із яких видно, що відповідач самовільно користувався електроенергією,
після її відключення 30 червня 2009 року ; розрахунком розміру заподіяних збитків,
згідно з яким відповідач наніс позивачу збитки в розмірі 243 грн. 67 коп.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 509, 526, 527, 1166,1192 ЦК України, п. п. 48,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України №1357 від 26.07.1999 року суд
РІШИВ:
Позов прокурора Баранівського району задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" /р/ р № 26037301761 в обласному управлінні ВАТ « Державний ощадний банк України» МФО 311647, код 26392718/ на відшкодування збитків кошти в сумі 243 грн. 67 коп. та заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 147 грн. 83 коп, а всього 391 (триста дев"яносто одна) грн. 50 коп.
Стягнути на користь держави з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 гривня та витрати по інформаційно-технічному забезпеченню розгляду справи в суді в сумі 120 грн. (УДК в Баранівському районі, код ЗКПО 20413431, р/р 31219259700037, банк ГУ ДКУ у Житомирській області, МФО 811039 , призначення платежу - за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Баранівським районним судом).
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Баранівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення
Суддя:
�ми регулюються ст.ст. 509, 526, 527, 1166,1192 ЦК України, п. п. 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України №1357 від 26.07.1999 року.
Борг перед енергопостачальною компанією за спожиту електроенергію ОСОБА_2 станом на 31.08.2010 року становить 147, 83 коп. Борг виник за період з
06.02.2009 року по 30.06.2009 року, що підтверджується відповідним розрахунком.
Факт заподіяння збитків відповідачем підтверджується поясненням сторін, актом від
30.03.2010 року, із яких видно, що відповідач самовільно користувався електроенергією,
після її відключення 30 червня 2009 року ; розрахунком розміру заподіяних збитків,
згідно з яким відповідач наніс позивачу збитки в розмірі 243 грн. 67 коп.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 509, 526, 527, 1166,1192 ЦК України, п. п. 48,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України №1357 від 26.07.1999 року суд
РІШИВ:
Позов прокурора Баранівського району задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" /р/ р № 26037301761 в обласному управлінні ВАТ « Державний ощадний банк України» МФО 311647, код 26392718/ на відшкодування збитків кошти в сумі 243 грн. 67 коп. та заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 147 грн. 83 коп, а всього 391 (триста дев"яносто одна) грн. 50 коп.
Стягнути на користь держави з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 гривня та витрати по інформаційно-технічному забезпеченню розгляду справи в суді в сумі 120 грн. (УДК в Баранівському районі, код ЗКПО 20413431, р/р 31219259700037, банк ГУ ДКУ у Житомирській області, МФО 811039 , призначення платежу - за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Баранівським районним судом).
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Баранівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення
Суддя:
Судове рішення № 49001709, Баранівський районний суд Житомирської області було прийнято 22.09.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-498/2010. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: