УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
09 листопада 2010 року Справа № 2а-2661/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сороки Ю.Ю.
при секретарі Похилі В.Д.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представників відповідача ОСОБА_2,ОСОБА_3, ОСОБА_4,
прокурора Рибака А.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Луцької обєднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 звернулася з позовом до Луцької обєднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Представником позивача заявлено клопотання про призначення по справі судово-бухгалтерської експертизи. Клопотання обгрунтоване тим, що для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у галузі економіки та бухгалтерського обліку.
Представники відповідача заявлене клопотання підтримали, також надали до суду орієнтовний перелік питань для проведення експертизи.
Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, суд дійшов до наступних висновків.
Згідно частини 1 статті 81 КАС України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Відповідно до п.п.3.3 п.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року №53/5, у постанові (ухвалі) про призначення експертизи вказуються питання, які виносяться на вирішення експертові, які мають значення для проведення експертизи.
Орієнтовний перелік питань, що можуть бути поставлені при проведенні експертизи, міститься в Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки і призначення судових експертиз, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року №53/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 листопада 1998 року за №705/3145, із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства юстиції України від 30 грудня 2004 року №144/5, від 10 червня 2005 року №59/5.
Надані позивачем пропозиції щодо питань, які необхідно постановити перед експертом, відповідають обставинам, встановлення яких вимагає спеціальних знань.
Крім того, аналізуючи запропонований орієнтовний перелік питань суд приходить до висновку про необхідність проведення судово-економічної експертизи, оскільки така експертиза включає дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій, дослідження документів фінансово-кредитних операцій.
Пунктом 3 частини 2 статті 156 КАС України встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Тому суд вважає, що провадження у справі слід зупинити до одержання результатів судової економічної експертизи.
Керуючись статтями 81, 156, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Призначити по адміністративній справі №2а-2661/10/0370 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Луцької обєднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість судову економічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- Чи підтверджується використання обєкту незавершеного будівництва нежитлового приміщення, яке розташоване за адресою м.Луцьк, вул..Гончара, 3а в господарській діяльності з 2008 року у відповідності до акту передачі від 11.06.2008 року та п.4.3 договору № 1136-5 від 11.10.2007 року ?
- Чи можливо з наданих до перевірки ОСОБА_5 документів встановити фактичні використані товарно-матеріальні цінності, їх вартість та відношення до даного будівництва ?
- Чи підтверджуються первинними документами, даними бухгалтерського та податкового обліку порушення норм податкового законодавства фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5, які викладені в акті виїзної позапланової перевірки № 4891\17-2\2420104221 від 19.08.2010 року ?
- Чи правомірно сформований податковий кредит фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 в жовтні 2007 року в рядку 21 декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007 року ?
- Чи правомірно сформований податковий кредит фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 в листопаді 2007 року в рядку 21 декларації з податку на додану вартість за листопад 2007 року ?
- Чи правомірно сформований податковий кредит фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 в грудні 2007 року в рядку 21 декларації з податку на додану вартість за грудень 2007 року ?
- Чи правомірно фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 віднесено до бюджетного відшкодування 123 989 грн. у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2010 року.
Проведення експертизи доручити експертам Волинського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Попередити судового експерта про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку відповідно до статті 384 Кримінального кодексу України та за відмову від надання висновку відповідно до статті 385 Кримінального кодексу України.
Для проведення експертизи надати екпертам судову справу №2а-2661/10/0370.
Зобов'язати сторін надати на вимогу експерта первинні документи бухгалтерського та податкового обліку з приводу поставлених питань та інші документи, необхідні для проведення експертизи.
У разі ненадання сторонами документів, які необхідні для проведення експертизи, судовому експерту повідомити про це суд.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача - фізичну особу-підприємця ОСОБА_5.
Провадження у справі зупинити до закінчення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала в іншій частині набирає законної сили з моменту проголошення і не може бути оскаржена.
Суддя Ю.Ю.Сорока