ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2011 р. Справа № 3985/09
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Заверухи О.Б.,
суддів Старунського Д.М., Ніколіна В.В.,
при секретарі судового засідання Янош М.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Калуської обєднаної державної податкової інспекції на постанову господарського суду Івано-Франківської області від 05 грудня 2008 року по справі за позовом державного підприємства «Калуська теплоелектроцентраль» до Калуської обєднаної державної податкової інспекції, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Калуський міський відділ земельних ресурсів про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2005 року державне підприємство «Калуська теплоелектроцентраль» звернулось до суду з позовом до Калуської обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень №263/63-1/32014831/1982/0 від 28.02.2005 року, №256/63-1/32014831/1975/0 від 28.02.2005 року про застосування штрафних санкцій та стягнення суми донарахованого земельного податку.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що в результаті проведеної податковим органом перевірки дотримання вимог чинного законодавства України щодо сплати юридичними особами земельного податку було зроблено висновок про те, що ДП «Калуська ТЕЦ» використовує у своїй господарській діяльності земельну ділянку, яка знаходиться у межах населеного пункту м. Калуш, а тому підприємство зобовязане нарахувати і сплатити земельний податок за 2004 рік в сумі 405681,76 грн., а також підприємством занижено земельний податок за 3 квартал 2004 року на загальну суму 85814,69 грн. З висновками податкового органу не погоджується, а оскаржувані податкові повідомлення рішення вважає незаконними, оскільки земельні ділянки, які підприємство використовувало у своїй господарській діяльності тільки з прийняттям постанови Верховної Ради України від 08.04.2005 року № 2537-ІV було віднесено до земель міста Калуш.
Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 05 грудня 2008 року позовні вимоги задоволено. Визнано нечинними та скасовано податкові повідомлення-рішення Калуської ОДПІ №263/63-1/32014831/1982/0 від 28.02.2005 року, №256/63-1/32014831/1975/0 від 28.02.2005 року.
Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що оскільки до 08.04.2005 року відповідне рішення Верховної Ради України щодо включення до даних державного земельного кадастру земельної ділянки, на якій знаходиться Калуська ТЕЦ в межі м. Калуша, було відсутнє, то фактично лише з моменту прийняття такої постанови (08.04.2005 року) територія, яку використовує позивач була включена в межі міста Калуша, а відтак безпідставним є включення Калуським міським відділом земельних ресурсів вищевказаної земельної ділянки до даних державного земельного кадастру, як такої, що знаходиться в межах населеного пункту м. Калуша. Відповідно, Калуська міська рада не мала правових підстав для прийняття рішення «Про затвердження матеріалів грошової оцінки земель м. Калуша» в частині включення до меж міста території, яка використовується Калуською ТЕЦ, що також підтверджується постановою господарського суду Івано-Франківської області від 22.06.2006 року у справі за позовом ДП «Калуська теплоелектроцентраль» до Калуської міської ради, Державного комітету України по земельних ресурсах про визнання нечинним рішення Калуської міської ради № 375 від 31.10.2000 року «Про затвердження матеріалів грошової оцінки земель м. Калуша» в частині включення до меж міста території, що використовує позивач, яка набрала законної сили.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Калуська ОДПІ подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Апеляційну скаргу мотивує тим, що суд першої інстанції порушив норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема, вказує на те, що донарахування по земельному податку за період перевірки, а також штрафні санкції нараховано відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема на підставі даних державного земельного кадастру та грошової оцінки земель, затвердженої рішенням Калуської міської ради від 31.10.2000 року.
Представник Калуської ОДПІ в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримав, просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову про відмову у задоволенні позову.
Представник ДП «Калуська теплоелектроцентраль» в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги заперечив, просить постанову суду першої інстанції залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що в 2005 році Калуською ОДПІ проведено комплексну документальну перевірку з питань дотримання ДП «Калуська ТЕЦ» вимог чинного податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2003 року по 30.09.2004 року та за період з 01.07.2004 року по 31.10.2004 року.
За результатами проведеної перевірки складено акти від 23.02.2005 року № 122/23-1/32014831 та № 124/26-2/32014831від 23.02.2005 року, якими встановлено, що ДП «Калуська ТЕЦ» використовує у своїй господарській діяльності земельну ділянку, яка знаходиться у межах населеного пункту м. Калуша, тому підприємство зобов»язано нарахувати і сплатити земельний податок за 2003 р. в сумі 405681,76 грн. та перше півріччя 2004 року - 202840,88 грн., а також про те, що підприємством занижено земельний податок на загальну суму 514888,16 грн. та акт яким встановлено що ДП «Калуська ТЕЦ» використовує у своїй господарській діяльності земельну ділянку, яка знаходиться у межах населеного пункту м. Калуша, тому підприємство зобов»язане нарахувати і сплатити земельний податок за 2004 р. в сумі 405681,76 грн., а також про те, що підприємством занижено земельний податок за 3 квартал 2004 року на загальну суму 85814,69 грн.
На підставі вищевказаних актів Калуською ОДПІ винесено податкові повідомлення-рішення від 28.02.2005 року № 256/23-1/32014831/1975/0 якими визначено суму податкового зобовязання державного підприємства в розмірі 772332,26 грн. в тому числі 514888,16 грн. за основним платежем та застосовано штрафних санкцій на суму 257444,10 грн.; №263/26-2/32014831/1982/0, в якому визначено суму податкового зобовязання державного підприємства в розмірі 128722,04 грн. в тому числі 85814,69 грн. за основним платежем та застосовано штрафних санкцій на суму 42907,35 грн.
У звязку з апеляційним оскарженням позивачем вищевказаних податкових повідомлень-рішень, ДПА в Івано-Франківській області, винесено рішення, якими скарги Калуської ТЕЦ залишено без задоволення , а податкові повідомлення-рішення без змін.
З огляду на встановлені судом першої інстанції обставини та наявні у справі докази, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Так, з матеріалів справи вбачається, що Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 2 жовтня 2007 року постанову Львівського апеляційного господарського суду від 7 лютого 2007 року скасовано, постанову господарського суду Івано-Франківської області від 22 червня 2006 року, якою визнано нечинним рішення Калуської міської ради № 375 від 31 жовтня 2000 року про затвердження матеріалів грошової оцінки земель, в межу яких включена територія, що використовує ДП «Калуська ТЕЦ» залишено в силі.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 2 жовтня 2007 року встановлено, що Калуський міський відділ земельних ресурсів Івано-Франківської області не мав правових підстав до набрання чинності постанови Верховної Ради України від 8 квітня 2005 року № 2537-ІV «Про встановлення меж м. Калуша Івано-Франківської області» включати земельну ділянку, яку позивач використовує у своїй господарській діяльності, до даних державного земельного кадастру, як таку, що знаходиться в межах населеного пункту м. Калуш, а Калуська міська рада не мала правових підстав приймати оскаржуване рішення.
Стосовно посилань апелянта на те, що суд першої інстанції помилково застосував ст. 72 КАС України, то колегія суддів вважає їх необґрунтованими, оскільки ДП «Калуська ТЕЦ» було стороною у справі про визнання частково нечинним рішення Калуської міської ради № 375 від 31 жовтня 2000 року про затвердження матеріалів грошової оцінки земель, в межу яких включена територія, що використовує ДП «Калуська ТЕЦ», а обставини встановлені Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 2 жовтня 2007 року, встановлені саме щодо ДП «Калуська ТЕЦ».
Із врахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Калуської обєднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову господарського суду Івано-Франківської області від 05 грудня 2008 року у справі № А-16/256-6/250 без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий :О.Б. Заверуха
Судді : Д.М. Старунський
ОСОБА_1