ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 червня 2009 року Справа № 2а-19721/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Коробенко Т.М.
за участю сторін:
представник позивача ОСОБА_1
представник відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру про стягнення штрафу , -
В С Т А Н О В И В:
27 січня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру про стягнення штрафу у розмірі 42932,10 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що державним інспектором Біловодського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Старобільського управління контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була проведена позапланова перевірка Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Краснодонська, 8.
У ході перевірки були встановлені наступні порушення:
- після виконання будівельних робіт з капітального ремонту у приміщеннях операційного блоку експлуатуються без акту державної приймальної комісії з вводу закінченого будівництвом об'єкту до експлуатації;
- також у зазначених приміщеннях були проведені роботи з капітального ремонту без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області;
- в приміщенні актової зали Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру без відповідного дозволу на виконання будівельних робіт здійснюються роботи з капітального ремонту приміщення.
За результатами проведеної перевірки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області відносно відповідача було винесено постанови про накладення штрафу на суму 6666,60грн., 33333грн., 2935,20грн. До теперішнього часу відповідачем сума штрафу не сплачена.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні позову, а також пояснив, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про основи містобудування» приміщення операційного блоку після капітального ремонту експлуатуються без акту державної приймальної комісії з вводу закінченого будівництвом об'єкту до експлуатації, а також в порушення вимог Закону України «Про планування і забудову територій» роботи з капітального ремонту у приміщеннях операційного блоку та у приміщенні актової зали були проведені роботи з капітального ремонту без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та проти позову заперечував, але факт порушення закону підтвердив, пояснив, що допущені вони були з причин необізнаності. Просив відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що державним інспектором Біловодського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Старобільського управління контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була проведена позапланова перевірка Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Краснодонська, 8.
У ході перевірки було встановлено наступне:
- після виконання будівельних робіт з капітального ремонту у приміщеннях операційного блоку, а саме у моєчній операційного блоку 2 поверху, моєчній операційного блоку 3 поверху, душовій 3 поверху, сан. вузлі 3 поверху, експлуатуються без акту державної приймальної комісії з вводу закінченого будівництвом об'єкту до експлуатації;
- також у зазначених приміщеннях були проведені роботи з капітального ремонту без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області;
- в приміщенні актової зали Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру без відповідного дозволу на виконання будівельних робіт здійснюються роботи з капітального ремонту приміщення, а саме виконано роботи по демонтажу верхніх слоїв покриття підлоги та зроблено вирівнюючу стяжку по всій площі приміщення.
За результатами проведеної перевірки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області відносно відповідача було винесено постанови про накладення штрафу: 01.12.2008 року №1.1.1-37 - на суму 6666,60грн., 02.12.2008 року № 1.1.1-36 - на суму 33333грн., 17.11.2008 року №29 - на суму 2935,20грн.
Інформації щодо виконання постанов до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області не надходило, доказів, що підтверджують виконання постанов, надано не було, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Згідно із ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність» Для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.
Як вбачається із ч. 3 ст. 18 Закону України «Про основи містобудування» закінчені будівництвом об'єкти підлягають прийняттю в експлуатацію в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об'єктів забороняється.
Згідно із ч. 1 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів.
Згідно із ч. 10 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
У відповідності із ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємства, їх об”єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення, зокрема:
проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт;
експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 18 Закону України «Про основи містобудування», ч. 10 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій», ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємства, їх об”єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру (адреса: м. Луганськ, вул. Краснодонська, 8) в доход Державного бюджету України (р/р 31119106700002 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046582, код платежу 21081100) суму штрафу на загальну суму 42932,10 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
СУДДЯ