Справа №2а-13617/09/1270
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 липня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі Скрипкіній А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до підприємства Свердловської виправної колонії Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення коштів за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів,-
ВСТАНОВИВ:
22 грудня 2008 року позивач, Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути з підприємства Свердловської виправної колонії Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області на користь Державного бюджету України несплачені адміністративно-господарські санкції за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 р. у розмірі 6 747 грн. 22 коп. та пеню за порушення терміну сплати санкції в розмірі 666 грн. 90 коп.
В судове засідання з'явився представник позивача, яка підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольни.
В судове засідання відповідач не з'явився, був повідомлений про слухання справи і від нього надійшла заява, в якій він визнає позовні вимоги в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено, що згідно з ч.1 ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні» від 21.03.1991 р. №875-Х11 забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Частиною 3 ст.18 вказаного Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі - роботодавці), установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від
8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця .
Наразі поняття робоче місце інваліда, спеціальне робоче місце
інваліда визначено статтею 1 Закону України "Про реабілітацію
інвалідів в Україні", і розуміється як:
робоче місце інваліда - місце або виробнича ділянка постійного або тимчасового знаходження особи у процесі трудової діяльності на підприємствах, в установах і організаціях;
спеціальне робоче місце інваліда - окреме робоче місце або ділянка виробничої площі, яка потребує додаткових заходів з організації праці особи з урахуванням її індивідуальних функціональних можливостей, обумовлених інвалідністю, шляхом
пристосування основного і додаткового устаткування, технічного обладнання тощо .
Як вбачається з довідки Свердловського міського районного центру зайнятості, підприємство Свердловська виправна колонія Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області звіту щодо вільних робочих місць та потреби в працівниках для інвалідів у 2007 році не надавало.
Відповідач не надав жодного доказу, який би підтверджував створення ним у 2007 році робочих місць саме для одного інваліда та інформування ним державної служби зайнятості та місцевих органів соціального захисту населення про вільні місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Таким чином, відповідач повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції у встановленому законом розмірі, який у даному випадку становить 6 747 грн. 22 коп., згідно наданому позивачем розрахунку.
Оскільки відповідач вказані адміністративно-господарські санкції добровільно не сплатив у встановлені строки, тому він має також сплатити пеню за порушення строків сплати, розмір якої становить 666 грн. 90 коп., згідно наданому позивачем розрахунку.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.18-20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р.№875-Х11, Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 р. №223, Порядком сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. №70 , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до підприємства Свердловської виправної колонії Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення коштів за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів задовольнити повністю.
Стягнути на користь Державного Бюджету України з підприємства Свердловської виправної колонії Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (код 08680394, юридична адреса: 94835, с. Ленінське, м. Свердловськ, Луганська область) несплачені адміністративно-господарські санкції за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в розмірі 6 747 грн. 22 коп. та пеню за порушення терміну сплати санкції в розмірі 666 грн. 91 коп..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя