Справа № 524/1014/15-к
У Х В А Л А
21.08.2015 року Слідчий суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, при секретарі Самуйлик Ю.О., за участю прокурора Торопчина С.О., за участю державного фінансового інспектора ОДФІ ОСОБА_2, розглянувши клопотання в.о. прокурора м. Кременчука ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 виховної колонії УДПтС України в Полтавській області, внесене у кримінальному провадженні № 42015170090000032 від 06.02.2015 року, -
В С Т А Н О В И В :
В.о. прокурора м. Кременчука ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 виховної колонії УДПтС України в Полтавській області, внесене у кримінальному провадженні № 42015170090000032 від 06.02.2015 року.
На обґрунтування клопотання зазначив, що в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 виховна колонія має єдиний депозитний рахунок, на якому зберігаються кошти вихованців, а саме: заробітна плата, пенсії, особисті кошти, кошти від переказів рідних або інших осіб.
Станом на 01.01.2015 року в КВК відбувало покарання 65 вихованців. З них 57 мають особові рахунки на суму 47274,59 гривень. Одночасно, встановлено, що залишок коштів на депозитному рахунку становить, станом на 01.01.2015 року - 26591,42 гривень. Тобто, на вказаному рахунку відсутні належні вихованцям кошти в сумі 20683,17 гривень.
Одночасно, процесуальним керівником призначено перевірку у кримінальному провадженні № 42015170090000032 щодо дотримання вимог законодавства про працю та оплату праці в діяльності КВК та її контрагентів, яку доручено Територіальній державній інспекції праці у Полтавській області. Згідно матеріалів перевірки інспекцією не встановлено заборгованість по заробітній платі вихованців, у зв»язку з тим, що чинним законодавством не передбачено періодичність та строки виплати заробітної плати для вихованців колонії.
Також, під час досудового розслідування призначено судово-економічну експертизу в Полтавському відділенні Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. ОСОБА_5.
Згідно висновку судової економічної експертизи № 326 від 03.07.2015 року, нарахування заробітної плати вихованцям ОСОБА_4 виховної колонії здійснюється у відповідності з вимогами укладених договорів на використання праці засуджених ОСОБА_4 виховної колонії УДПтС України в Полтавській області.
Однак, відповідно даних меморіальних ордерів № 4 (накопичувальна відомість за розрахунками з іншими дебіторами (розрахунки по контрагентським розрахункам) та (розрахунки по послугам) станом на 01.03.2015 року обліковується заборгованість контрагентів перед ОСОБА_4 виховною колонією в сумі 62 797,06 грн. Відповідно даним виписки з рахунку № 37318012000437 ОСОБА_4 виховної колонії 11.03.2015 року на зазначений рахунок перераховано ФОП ОСОБА_6 42 000,00 грн.
Крім того, при умові одночасного звільнення вихованців ОСОБА_4 виховної колонії, станом на 01.01.2015 року на депозитному рахунку установи недостатньо коштів для виплати (перерахуванню) особистих грошей вихованців в повному обсязі, облікованому в бухгалтерському обліку установи.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» «Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, …, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності …, в бюджетних установах …, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи».
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійсненнядержавного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин передбачених цією статтею.
Разом з тим, відповідно до частини 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише на підставі рішення суду.
Тому, з метою встановлення та підтвердження фактів порушення законодавства про оплату праці вихованців колонії, та встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб, прокуратура м. Кременчука просить дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 виховної колонії УДПтС України в Полтавській області.
Заслухавши в.о. прокурора м. Кременчука, який підтримав клопотання, державного фінансового інспектора, який не заперечував проти задоволення клопотання, дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до наступного.
П.6 ч.2ст. 36 КПК Українипередбачає, що прокурор уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Таким чином збирання доказів прокурором здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормамист. 36 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановленоЗаконом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Абз. 1 ч. 6ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначає, що позапланова виїзна ревізіяможездійснюватисялишеза наявностіпідставдляїїпроведенняна підставі рішення суду.
Ч. 7ст. 11 вказаного законупередбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежновідформивласності,які не віднесені цим Законом до підконтрольнихустанов,проводятьсяорганамидержавного фінансовогоконтролюзарішенням суду,ухваленим на підставі клопотанняслідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
При цьому у ч.8 зазначеної статті наведено, що органдержавного фінансового контролю, прокурор або слідчий, якийініціюєпроведенняпозаплановоївиїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтуванняпідставтакоїревізіїта дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомоїцієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тривалістьпозапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, оскільки отримані за результатами такої ревізії відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується і матеріалами кримінального провадження, відтак призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст.2, 36, 309, 395 КПК України,ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,слідча суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання в.о. прокурора м. Кременчука ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 виховної колонії УДПтС України в Полтавській області, внесене у кримінальному провадженні № 42015170090000032 від 06.02.2015 року - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ОСОБА_4 виховної колонії УДПтС України в Полтавській області, яке зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, код ЄДРПОУ 08564280 за період з 01.01.2014 по 31.08.2015 р. з правом проведення зустрічних звірок.
До проведення ревізії залучити працівників державної фінансової інспекції в Полтавській області та поставити наступні питання:
1. Правильність та законність зарахування доходів від працевлаштування засуджених;
2. Правильність та законність витрачання бюджетних коштів на утримання установи:
1) нарахування та виплата грошового забезпечення (заробітної плати);
2) витрачання коштів на комунальні послуги та придбання товарно - матеріальних цінностей.
3. Дозволити службовим особам Державної фінансової інспекції України проводити зустрічні звірки по контрагентам установи.
2. Визначити строк перевірки - 15 робочих днів, початок перевірки з 31.08.2015 року по 18.09.2015 року.
3. Проведення перевірки доручити працівникам Державної фінансової інспекції в Полтавській області.
Визначити відповідальним працівником при проведенні ревізії старшого прокурора прокуратури м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_7, тел. 099-017-19-93, для підтримання зв»язку з метою вирішення питань, що потребують втручання правоохоронного органу.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області.
Слідчий суддя