КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/2348/15 Головуючий у 1-й інстанції: Балаклицький А.І. Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого - судді Літвіної Н.М.
Суддів Ганечко О.М.
Мєзєнцева Є.І.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Санаторій Україна» Приватного акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2015 року у справі за поданням Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Дочірнього підприємства «Санаторій Україна» Приватного акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2015 року подання Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області - задоволено.
Зупинено здійснення видаткових операцій ДП «Санаторій Україна» ПрАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (код ЄДРПОУ 02649621, юридична адреса: 08296, Київська область, селище міського типу Ворзель, вулиця Лібкнехта, будинок 26) строком на 2 (два) місяці на рахунках ДП «Санаторій Україна» ПрАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»: - №26009301023430 в ПАТ "БГ Банк", МФО 320995, - №26006053140973 у Київському ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", м. Київ, МФО 321842, - №26057053118374 у Київському ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", м. Київ, МФО 321842, №26002384421 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у місті Києві, МФО 380805, №26046705694826 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у місті Києві, МФО 380805, №26005705694726 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у місті Києві, МФО 380805, №26043705694926 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у місті Києві, МФО 380805, №26047707777126 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у місті Києві, МФО 380805, №260443980920 в ПАТ "Енергобанк", МФО 300272, №2604339809201 в ПАТ "Енергобанк", МФО 300272, №2600939809201 в ПАТ "Енергобанк", МФО 300272, №2605439809201 в ПАТ "Енергобанк", МФО 300272, №26000010114173 в ПАТ "АКБ Банк", МФО 331100, №2600961 в Ірпінській філії АТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Ірпінь, МФО 321961, №26046115801002 в ПАТ "Банк "Київська Русь", м. Київ, МФО 319092, №26047115801001 в ПАТ "Банк "Київська Русь", м. Київ, МФО 319092, №26003115801001 в ПАТ "Банк "Київська Русь", м. Київ, МФО 319092, крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу. Постанову допущено до негайного виконання.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - ДП «Санаторій Україна» ПрАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», звернувся з апеляційною скаргою та просить суд скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні подання відмовити в повному обсязі.
У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ДП «Санаторій Україна» ПрАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області 29 березня 2000 року, за адресою місцезнаходження: 08296, Київська область, смт Ворзель, вул. Лібкнехта, будинок 26, та перебуває на податковому обліку в Ірпінській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
З матеріалів справи вбачається, що ДП «Санаторій Україна» ПрАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» має заборгованість перед державним бюджетом у розмірі 227 696, 37 грн.
Ірпінською ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області з метою погашення податкового боргу прийнято рішення про опис майна у податкову заставу № 16 від 16 лютого 2015 року, наказом № 116 від 11 лютого 2015 року призначено податкового керуючого ОСОБА_4 та складено лист про надання належним чином завірених копій необхідних документів для проведення опису майна у податкову заставу, який отримано представником відповідача 04 березня 2015 року згідно відмітки на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Між тим, у встановлений податковим керуючим строк відповідач необхідних для опису майна документів не надав, у зв'язку з чим податковим керуючим ОСОБА_4 складено акт відмови від опису майна у податкову заставу № 2 від 03 червня 2015 року, що стало підставою звернення позивача до суду з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Згідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України - податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України - платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в установлені строки.
Згідно до п. 88.1 ст. 88 ПК України - з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Відповідно до п. п. 89.1.1, 89.1.2 п. 89.1 ст. 89 ПК України - право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно до п. 89.3 ст. 89 ПК України - майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно.
Як встановлено вище, відповідач відмовив у здійсненні опису майна у податкову заставу та не надав документів, які необхідні для такого опису, про що Ірпінською ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу № 2 від 03 червня 2015 року.
Згідно до п. 89.4 ст. 89 ПК України - у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення цих актів, зобов'язаний надіслати банкам, іншим фінансовим установам, а також платнику податків рішення про складення актів, яке є підставою для поновлення видаткових операцій та скасування заборони на відчуження майна.
Відповідно до п. 91.4 ст. 91 ПК України - у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.
Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.
Відповідно до п. п. 20.1.32 п. 20.1 ст. 20 ПК України - контролюючі органи мають право звертатися до суду, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, про наявність підстав для задоволення подання щодо зупинення видаткових операцій по рахунках відповідача на строк не більше ніж на два місяці, крім операцій, на які в силу закону не поширюються ці обмеження.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Санаторій Україна» Приватного акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» - залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2015 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, встановлені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя Літвіна Н.М.
Судді Ганечко О.М.
Мєзєнцев Є.І.
Головуючий суддя Літвіна Н. М.
Судді: Ганечко О.М.
Мєзєнцев Є.І.