Рішення № 48876604, 17.08.2015, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
17.08.2015
Номер справи
916/2266/15
Номер документу
48876604
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"17" серпня 2015 р.Справа № 916/2266/15

Господарський суд Одеської області у складі:

Судді Зайцева Ю.О.

при секретарі судового засідання Ошарін Д.С.

За участю представників сторін:

Від прокуратури: ОСОБА_1 (посвідчення №031643 від 26.01.2015р.);

Від позивача: ОСОБА_2 (довіреність №1-17-1122 від 22.12.2014р.)

Від відповідача: ОСОБА_3 (довіреність від 01.07.2015р.)

Від третьої особи: ОСОБА_4 (довіреність №319 від 20.07.2015р.);

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Прокурора міста Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Іллічівської міської ради Одеської області до відповідача ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю ЮСЕКОМ за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Управління комунальної власності та земельних відносин Іллічівськом міської ради про стягнення збитків у сумі 2 613 074,61 грн., -

ВСТАНОВИВ:

СУТЬ СПОРУ: 03.06.2015р. прокурор міста Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Іллічівської міської ради Одеської області, звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з відповідача ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю ЮСЕКОМ збитків у сумі 2 613 074,61 грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 05.06.2015р. позовну заяву (вх.№2388/15) прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

17.06.2015р. за вх. ГСОО № 15427/15 Іллічівською міською радою надано до канцелярії суду клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Управління комунальної власності та земельних відносин Іллічівськом міської ради (68003, Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Леніна, 33).

23.06.2015р. до канцелярії господарського суду Одеської області від Іллічівської міської ради надійшла заява про уточнення позовних вимог, відповідно до якої позивачем було уточнено реквізити для стягнення за позовом.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.06.2015р. було залучено до участі у справі № 916/2266/15 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Управління комунальної власності та земельних відносин Іллічівськом міської ради.

В судовому засіданні 22.07.2015р. представником відповідача надано суду відзив на позов відповідно до якого, просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

В судовому засіданні 03.08.2015р. представником третьої особи надано суду додаткові пояснення по справі з підтверджуючими документами.

Клопотання відповідача про зупинення провадження у справі вх.№2-4057/15 від 22.07.2015р. та вх. №2-4544/15 від 17.08.2015р. судом не задоволені з підстав їх недоведеності.

Письмове клопотання позивача про продовження строку розгляду справи (вх.№2-4254/15 від 03.08.2015р.) судом задоволено, у зв'язку з чим строк розгляду справи було продовжено на п'ятнадцять днів.

В судовому засіданні 17.08.2015р. представником відповідача надано суду додаткові пояснення по справі з підтверджуючими документами.

Представник прокурора заявлені позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник позивача заявлені прокурором позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити їх в повному обсязі, з підстав викладених у письмових поясненнях.

Представник відповідача, заявлені прокурором позовні вимоги не визнає та просить суд відмовити у їх задоволенні в повному обсязі,

Представник третьої особи - Управління комунальної власності та земельних відносин Іллічівськом міської ради, заявлені прокурором позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити їх в повному обсязі, однак відзив на позов суду не надав.

В процесі розгляду справи учасниками процесу були надані додаткові докази, які оглянуті судом та залучені до матеріалів справи.

Клопотання відповідача про витребування доказів у справі вх.№2-4272/15 від 03.08.2015р. та вх. №2-4539/15 від 17.08.2015р. судом не задоволені з підстав їх недоведеності.

17.08.2015р. у судовому засіданні після повернення з нарадчої кімнати було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду в порядку статті 85 ГПК України.

Дослідивши в відкритому судовому засіданні матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:

19.09.2002 року інспекція ДАБК м. Іллічівська було надано державному підприємству «УКРСПЕЦОБЛАДНАННЯ» дозвіл №15 відповідно до якого, підприємство побудувало відстойно - перевантажувальний комплекс, який відповідно до рішення Іллічівської міської ради від 11.10.2005 №472/44-ІУ розташований на земельній ділянці площею 8,9 га, за адресою: м.Іллічівськ, с. Малодолинське, вул. Лиманська, 1.

Рішенням виконавчого комітету Іллічівської міської ради від 23.08.2007 № 907 державі в особі Міністерства транспорту та зв'язку України видано свідоцтво про право власності на вказані будівлі та споруди морського відстойно - перевантажувального комплексу, які знаходились в повному господарському віданні ДП «УКРСПЕЦОБЛАДНАННЯ».

14.09.2007 року ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ» уклало договір №20984091349 та 27.09.2007 року договір № 20984091349/1 з регіональним відділенням Фонду державного майна України в Одеській області на оренду цілісного майнового комплексу ДП «УКРСПЕЦОБЛАДНАННЯ», розташованого на земельній ділянці площею 8,9 га за адресою: м. Іллічівськ, с. Малодолинське, вул. Лиманська. №1 (на теперішній час Паромна, 5-В згідно з рішенням виконавчого комітету Іллічівської міської ради № 853 від 24.07.2008 року).

За умовами договору №20984091349/1 (п. 5.13) ТОВ «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ» повинно було укласти з Іллічівською міською радою окремий договір про користування земельною ділянкою та оформити відповідну землевпорядну документацію.

Проте, ТОВ «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ» вищезазначений пункт договору, не виконало та відповідно договір, з Іллічівською міською радою про користування земельною ділянкою не уклало.

Управлінням комунальної власності та земельних відносин було направлено на адресу відповідача вимоги від 30.05.2014 та від 27.06.2014 про необхідність надання до виконавчих органів Іллічівської міськради необхідних документів для укладання договору оренди земельної ділянки.

Однак вищезазначені вимоги з приводу врегулювання орендних відносин було проігноровано ТОВ «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ».

Рішень щодо надання відповідачу земельної ділянки на умовах оренди, власності або постійного користування Іллїчівською міською радою та її виконавчими органами не приймалось, отже, відповідач користується земельною ділянкою під вказаним відстойно-перевантажувальним комплексом без правовстановлюючих документів, що посвідчують право власності або право користування нею.

Таким чином, ТОВ «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ без правовстановлюючих документів фактично використовується земельна ділянка площею 8,9 га, нормативно-грошова оцінка 1 кв.м. якої, становить 428,33 грн./кв.м.

27.03.2014 року рішенням виконавчого комітету Іллічівської міської ради № 89 було створено комісію з питань визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затверджено Положення про комісію та затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.

Відповідно до акту про визначення обсягів збитку від 30.07.2014 року зазначеною комісією встановлено, що нормативно - грошова оцінка 1 кв.м. спірної земельної ділянки за адресою: Одеська обл., м. Іллічівськ, с. Малодолинське, вул. Лиманська, 1 (підстава технічний паспорт на об'єкт нерухомості від 09.08.2007 року) - складає 428,33 грн. (підстава лист відділу Держземагенства у м. Іллічівську Одеської області від 04.06.2014 року), площа -8,9 га, термін використання земельної ділянки з 01.01.2012р. по 31.07.2014р., що підтверджується даними БТІ м. Іллічівська, фактичне використання земельної ділянки складає 942 дні. Розмір збитків, завданих ТОВ «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ» територіальній громаді, відповідно до фактичного використання земельної ділянки згідно з розрахунком складає 2 613 074,61 грн.

21.08.2014 року Рішенням виконавчого комітету Іллічівської міської ради № 325 було затверджено протокол №1 засідання комісії з питань визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам від 30.07.2.014р., акт про визначення обсягу збитків від 30.07.2014р. та розрахунок суми втрат бюджету Іллічівської міської ради. Затверджено розмір визначених збитків, завданих Іллічївській міській раді ТОВ «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ», у зв'язку з зайняттям земельної ділянки та використанням її без документів, що посвідчують право на земельну ділянку, у розмірі 2 613 074,61 грн.

Листом від 03.09.2014р. №1-19-761 Іллічівською міською радою було направлено відповідачу для ознайомлення та виконання копію рішення виконавчого комітету Іллічівської міської ради від 21.08.2014р. № 325,

Однак, вказане рішення Іллічівської міської ради відповідачем виконано не було.

Нтомість, вказане рішення ТОВ «Контейнерний термінал «Юсеком» було оскаржено у адміністративній справі № 501/463/15-а, за результатами розгляду якої, постановою Іллічівського міського суду Одеської області від 21.04.2015 року відмовлено у задоволенні позовних вимог про скасування рішення Іллічівської міської ради № 325 від 21.08.2014 року.

Крім того, в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню №12014160160001175 від 20.09.2014 за ст. 197-1 ч. 1 КК України Державною інспекцією сільського господарства в Одеській області було проведено перевірку з питань дотримання земельного законодавства, якою встановлено, що. всупереч вимогам ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, ТОВ «Контейнерний термінал Юсеком» використовує земельну ділянку орієнтовною площею 8,898 га за адресою: м. Іллічівськ, с.Малодолинське, вул. Лиманська, 1 під розміщення відстійно-перевантажувального комплексу без правовстановлюючих документів (акт перевірки №001217 від 21.11.2014).

Вищенаведені обставини, на думку прокурора, є підставами для стягнення з відповідача збитків в судовому порядку, що й зумовило звернення прокурора до господарського суду Одеської області з відповідним позовом для захисту прав та охоронюваних інтересів держави в особі Іллічівської міської ради.

Відповідачем було надано суду відзив на позов відповідно до якого, просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Дослідивши обставини справи, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних правових підстав.

Частиною 1 ст.13 Конституції України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Згідно ст.14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обовязки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обовязків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обовязків. При цьому, ст.12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.

Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.

Стаття 1 Земельного кодексу України визначає, що земля - основне національне багатство. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Використання власності на землю не може завдавати шкоди правам і свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Відповідно до приписів ст.12 Земельного кодексу України зокрема, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України встановлено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Стаття 17 Земельного кодексу України встановлює, що до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить, зокрема, розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом; підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок; викуп земельних ділянок для суспільних потреб у межах, визначених законом; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають:

а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності;

б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.

Стаття 116 Земельного кодексу України вказує, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Зважаючи на те, що необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у державній або комунальній власності, є наявність рішення відповідного органу про надання земельної ділянки, користування спірною земельною ділянкою за відсутності відповідного рішення є порушенням виключного, передбаченого Конституцією України, права позивача на здійснення права власності від імені Українського народу та управління землями, яке підлягає захисту.

Пунктом 1 ст.124 Земельного кодексу України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.

Стаття 156 Земельного кодексу визначає підстави відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, зокрема: власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок: а) вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом; б) тимчасового зайняття сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для інших видів використання;в) встановлення обмежень щодо використання земельних ділянок; г) погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників; ґ) приведення сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників у непридатний для використання стан; д) неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки.

При цьому, суд зазначає, що вказаний перелік підстав для відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам є вичерпним.

Стаття 157 Земельного кодексу України встановлює порядок відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, зокрема:

Відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, в тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами і стічними водами.

Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Отже, правовий аналіз ст.ст.156, 157 Земельного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.1993р. №284 "Про затвердження порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам", передбачає, що встановлений ними порядок визначення та відшкодування збитків стосується випадку правомірного їх заподіяння, в даному випадку зайняття земельної ділянки на законних підставах.

Відповідно до п.1 Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам, затвердженого постановою КМ України №284 від 19.04.1993 (надалі Положення), передбачено, що власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні зокрема неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок.

Згідно з п.п.2, 5 Положення, розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад. Результати роботи комісій оформляються відповідними актами, що затверджуються органами, які створили ці комісії. Збитки відшкодовуються власникам землі та землекористувачам не пізніше одного місяці після затвердження актів комісії.

Статтею 143 Конституції України та п.3 ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.

Відповідно до п.3 ст.16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування є також земля, яка знаходиться в комунальній власності територіальної громади міста ОСОБА_1, від імені та в інтересах якої права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Відповідно до п.34, ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішення у відповідності до закону питань регулювання земельних відносин віднесено до власних (самоврядних) повноважень міської ради.

Згідно зі ст.16 Закону України "Про оренду землі" особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки. Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України. У разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до статті 22 ЦК України збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку із знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі (абзац 1 частини 3 статті 22 Кодексу).

Відшкодування збитків передбачено також і ст.224 ГК України, якою встановлено, що учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Для застосування такої міри відповідальності, як стягнення збитків, потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а саме:

- протиправної поведінки,

- збитків,

- причинного зв'язку між протиправною поведінкою боржника та збитками,

- вини.

За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільно-правова відповідальність не настає.

Крім того, п.3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", із змінами і доповненнями, внесеними постановами пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011р. №14, від 17жовтня 2012р. №10, від 16 січня 2013р.№3, від 29 травня 2013р. №8, від 17 грудня 2013р. №13, від 10 липня 2014р. №6 встановлено, що відповідно до вимог чинного законодавства обов'язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність у особи, що її використовує, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку, а відсутність таких документів може свідчити про самовільне зайняття земельної ділянки. Разом з тим, у вирішенні питання про застосування відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки господарським судам необхідно враховувати, що саме по собі встановлення судом наявності фактичного користування земельною ділянкою без документів, що посвідчують права на неї, не є достатньою підставою для кваліфікації такого використання земельної ділянки як самовільного її зайняття. Господарським судам у вирішенні таких спорів необхідно досліджувати, чи передбачено спеціальним законом отримання правовстановлюючих документів на земельну ділянку для розміщення певних об'єктів, причини відсутності таких документів у особи, що використовує земельну ділянку, наявність у особи права на отримання земельної ділянки у власність чи в користування, вжиття нею заходів до оформлення права на земельну ділянку тощо.

З врахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що відповідачем земельна ділянка використовувалась без правовстановлюючих документів, що в свою чергу спричинило збитки державі і територіальній громаді м. Іллічівськ, які актом комісії з визначення розміру та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам від 30.07.2014р. встановлені в розмірі 2 613 074,61 грн.

Відповідно до вимог ст.ст.32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно зі ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини судом встановлено, що оскільки відповідач використовував земельну ділянку без належного правового оформлення, що позбавило власника такої земельної ділянки права отримувати від цієї земельної ділянки дохід в розмірі орендної плати та не сплатив визначену суму збитків, позовні вимоги прокурора підлягають судом задоволенню в повній мірі.

Аналогічний висновок викладено в Постанові Верховного суду України від 01.07.2015р. у справі №916/3311/14.

Згідно ст.111-28 ГПК України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.

Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через пятнадцять днів з дня їх прийняття.

З врахуванням вищенаведеного, на підставі ст.ст.44, 49 ГПК України судовий збір в сумі 52 261,50 грн. (із розрахунку 2% від суми збитків в розмірі 2 613 074,61 грн.) слід стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст.32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.Позов Прокурора міста Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Іллічівської міської ради Одеської області задовольнити.

2.Стягнути з ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ» (68093, Одеська обл., м. Іллічівськ, с. Малодолинське, вул. Паромна, буд. 5-В; код ЄДРПОУ 35067226) на користь Іллічівської міської ради Одеської області (68003. Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Леніна, 33; код ЄДРПОУ 25932851) збитки завдані у зв'язку із зайняттям земельної ділянки та використанням її без документів, що посвідчують право на земельну ділянку у розмірі 2 613 074 /два мільйони шістсот тринадцять тисяч сімдесят чотири/ грн. 61 коп. на р/р 33214812700015, код 18010600, (отримувач: УДКСУ у м. Іллічівську Одеської області, код ЄДРПОУ; 37914041, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011).

3.Стягнути з ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Контейнерний термінал «ЮСЕКОМ» (68093, Одеська обл., м. Іллічівськ, с. Малодолинське, вул. Паромна, буд. 5-В; код ЄДРПОУ 35067226) на користь Державного бюджету України (№ рахунку 31210206783008, Отримувач: УК у м. Одесі/Приморський район код отримувача ЄДРПОУ 38016923, Банк отримувача: ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, код класифікації: 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) 52 261 /п'ятдесят дві тисячі двісті шістдесят одна/ грн. 50 коп. судового збору.

Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст складено та підписано 21 серпня 2015 р.

Суддя Ю.О. Зайцев