ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29
______________________________
УХВАЛА
підготовчого засідання суду
про порушення провадження у справі про банкрутство
"19" серпня 2015 р.Справа №916/2583/15
За заявою: Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (65098, м. Одеса, вул. Стовпова 17, код ЄДРПОУ 39565551);
до боржника: ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м. Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892 )
про визнання боржника банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - РОВИНСЬКОГО О.Ю.
при секретарі судового засідання - Чітаковій В.О.
за участю представників сторін:
від Заявника: ОСОБА_2- представник ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області на підставі довіреності від 04.06.2014 р. за № 3170/9/15-52-10-18 ;
від Боржника : не з'явився не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
СУТЬ СПОРУ: 03.08.2015 р. Заявник, ДПІ у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ДП „СКД в порядку передбаченому ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобовязання по сплаті заборгованості на загальну суму у розмірі 5 343 842 грн. 71 коп. протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.08.2015 р. заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ДП „СКД вх. № 3398/15 призначено на розгляд судді Ровинському О.Ю.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 05.08.2015 р. заяву ДПІ у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про порушення провадження у справі про банкрутство, прийнято до розгляду суддею Ровинським О.Ю.
Ст. 114 Закону України № 4212-VІ встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядникам майна визначається судом самостійно із застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) України. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справі про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобовязує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого надати заяву на участь у справі.
05.08.2015 р. господарським судом Одеської області, у порядку встановленому розділом 4 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство здійснено відповідний запит, щодо визначення кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна ДП „СКД.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна на запит суду у порядку, визначеному п. 4.6 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду від 16.01.2013 р. № 1, погодженою Міністерством юстиції листом від 15.01.2013 р. № 13.2-20/120, для участі у справі про банкрутство ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м. Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892) визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3, діючого на підставі свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого ( розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) від 08.02.2013 р. за № 87, про що свідчить довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого від 05.08.2015 р., оформлена відповідно до п. 4.11 Положення.
Зазначеною ухвалою суду, зобовязано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого, відповідно до ч.1 ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надати заяву на участь у справі про банкрутство ДП „СКД до якої додати відомості, передбачені ч.2 ст. 114 Закон України № 4212-VІ : копію ліцензії та свідоцтва на здійснення підприємницької діяльності, відомості досвід та показники роботи у попередніх справах, участь у справах про банкрутство, в яких бере участь арбітражний керуючий на час подання заяви; засвідчену копію диплому про вищу освіту, наявність організаційних та технічних можливостей виконувати обовязки розпорядника майна; страхування відповідальності арбітражного керуючого та ін. у строк визначений Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
12.08.2015 р. до господарського суду Одеської області із заявою про надання згоди на призначення розпорядником у справі про банкрутство ДП „СКД ( вх. № 3-1331/15 ) звернувся визначений автоматизованою системою арбітражний керуючий ОСОБА_3, до якої додано: копію свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого ( розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) 08.02.2013 р. за № 87 ( Наказ Міністерства юстиції України від 25.01.2013 р. № 175/5 ); копію паспорта громадянина України та картки фізичної особи-платника податків про одержання ідентифікаційного номеру; диплому про отримання повної вищої юридичної освіти за спеціальністю „Правознавство та здобуття кваліфікації юрист; копію договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого від 01.11.2014 р. № 3133182 та інформаційну довідку про досвід та показники роботи у попередніх справах.
19.08.2015р. від ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області до господарського суду Одеської області надійшло клопотання вих.№2337/9/15-52-10-18 від 18.08.2015р. (вх.№20958/15) про залучення до матеріалів справи №916/2583/15 довідку-розрахунок заборгованості та довідку про банківські рахунки.
Боржник у підготовче засідання суду, призначене на 19.08.2015р., не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, витребуваний судом відзив на заяву про порушення справи про банкрутство не надав. Копія ухвали господарського суду Одеської області від 05.08.2015р. із зазначенням переліку витребуваних судом документів, дати, часу та місця проведення судових засідань направлялась боржнику за адресою повідомленою ініціюючим кредитором. Поштове відправлення було повернуто до суду відділенням поштового звязку з посиланням на відсутність боржника за вказаною адресою (вх.№35909/15 від 14.08.2015р.).
Як зазначено у третьому абзаці п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ №18 від 26.12.2011р., в разі якщо ухвалу суду було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Таким чином, боржник належним чином повідомлений про дату, місце та час проведення підготовчого засідання суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Враховуючи встановлені ч.2 ст.12 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом строки на проведення підготовчого засідання суду, справу (заяву) розглянуто за наявними в ній матеріалами у відповідності зі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши у підготовчому засіданні суду матеріали заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ДП „СКД, заслухавши доводи та пояснення представника заявника, господарський суд встановив:
Відповідно до ч.2 ст.41 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч.2 ст.10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до ст.1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом боржник - це субєкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобовязання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; кредитор - це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобовязань до боржника.
Стаття 1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом встановлює, що грошовим зобов'язанням є зобовязання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобовязань відносяться також зобовязання щодо сплати податків, зборів (обовязкових платежів), страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобовязання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобовязань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобовязань боржника, в тому числі зобовязань щодо сплати податків, зборів (обовязкових платежів), страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобовязання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоровю громадян, зобовязання з виплати авторської винагороди, зобовязання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобовязань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобовязаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Згідно ст.1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом неплатоспроможністю є неспроможність субєкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобовязання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Відповідно до ч.3 ст.10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обовязкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Чкстиною 7 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачено, що до заяви кредитора органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборіа (обовязкових платежів), страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до абз. 3 п. 8 Інформаційного листа ВГСУ Про Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом № 01-06/606/2013 від 28.03.2013р. зі змінами та доповненнями, доказами безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, враховуючи, що стягнення з рахунків боржника - юридичної особи коштів у рахунок погашення податкового боргу здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України "Про виконавче провадження", є рішення суду про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів у дохід бюджету в рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів щодо отримання заборгованості за процедурою, передбаченою Податковим кодексом України. При цьому строк невиконання податкового зобов'язання починається з моменту прийняття банком платника (боржника) інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, оскільки списання цих коштів здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України "Про виконавче провадження".
П.95.1 ст. 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до п. 12.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.
Вказана правова позиція стосовного того, що доказами на підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора органу доходів і зборів, є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів у дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України, зазначена у постанові Верховного суду України від 29.04.2015 по справі №920/629/14.
Станом на дату звернення кредитора із заявою про порушення справи про банкрутство та дату проведення підготовчого засідання сума у триста мінімальних розмірів заробітної плати згідно ст.8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік дорівнює 365 400грн.
Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також зясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
У відповідності до ч.2 ст.16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, повязані з розглядом справи.
Згідно абз.1 ч.3 ст.16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Відповідно до заяви про порушення справи про банкрутство ДПІ у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області має грошові вимоги до ОСОБА_1 підприємства „СКД у загальному розмірі 5 343 842,71грн., з яких:
- заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 2 416 342грн. (1 156 091,83грн. основний борг, 1 151 482грн. штрафні санкції, 108 768,17грн. - пеня);
- заборгованість з податку на прибуток у розмірі 2 921 762,59грн. (1 396 482грн. основний борг, 1 396 661,96грн. штрафні санкції, 128 618,63грн. - пеня);
- заборгованість з доходів найманих працівників у розмірі 5 666,30грн. (3 548,73грн. штрафні санкції, 2 117,57грн. - пеня);
- заборгованість по комунальному податку у розмірі 71,82грн. (46,90грн. основний борг, 24,92грн. - пеня).
На підтвердження вищевказаних вимог, податковим органом до заяви про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 підприємства „СКД надано облікові картки платника податку; довідки-розрахунки заборгованості боржника; акт № 297/23-213/32430892 від 17.08.2010 р. про результати виїзної позапланової перевірки ДП „СКД з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008р. по 31.03.2010р.; податкові повідомлення-рішення №0008742301/0 від 01.09.2010р. та №0008732301/0 від 01.09.2010р.; постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25.06.2013р. по справі № 815/2799/13-а, виконавчий лист від 24.07.2013р., постанову Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ в Одеській області від 28.03.2014р. про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) та інкасові доручення із зазначенням призначення платежу постанова Одеського окружного адміністративного суду від 25.06.2013р. по справі № 815/2799/13-а, які повернуті без виконання; постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23.11.2012 р. по справі № 1570/6430/2012, виконавчий лист від 30.01.2013р., постанову Другого Малиновського ВДВС Одеського МУЮ від 24.03.2014р. про відкриття виконавчого провадження та постанову Другого Малиновського ВДВС Одеського МУЮ від 26.08.2014р. про повернення виконавчого документа стягувачеві.
Розглянувши надані заявником документи в підтвердження заявленої заборгованості судом встановлено, що ДПІ у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області має безспірні грошові вимоги до боржника, що не були задоволенні протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, у сумі 2 552 620,73грн. Дані вимоги визнаються судом у зазначеному розмірі.
Вимоги заявника по штрафним санкціям у розмірі 2 551 692,69грн. та пені у розмірі 239 529,29грн., судом не визнаються, як такі, що не підлягають включенню до безспірних вимог, однак, можуть бути предявлені у справі у загальному порядку згідно ст.23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Згідно ч.6 ст.16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, суд встановив наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 10, 16, 19, 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до ч.2 ст.19 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження.
Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.
Частиною 3 ст.7 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачено, що залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Загальний порядок передбачає застосування процедури розпорядження майном з подальшим переходом до процедур санації, ліквідації або мирової угоди.
Згідно ч.2 ст.22 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто пятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.
Відповідно до ч.1 ст.114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Згідно ч.2 ст.114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обовязків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
За результатами дослідження заяви визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого ОСОБА_3 та доданих до неї документів ( свідоцтва, договору страхування ), інформації про організаційно - технічні можливості, суд враховуючи показники роботи арбітражного керуючого у інших справах, а також досвід роботи у якості розпорядника майна, керуючого санацією та ліквідатора, дійшов висновку про здатність арбітражного керуючого ОСОБА_3 належним чином виконувати передбачені Законом обовязки розпорядника майна та відповідність вимогам ст.ст. 97, 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Враховуючи вищезазначене, суд вводить у справі мораторій на задоволення вимог кредиторів із застосуванням відповідних наслідків, вводить процедуру розпорядження майном боржника строком на сто пятнадцять днів та призначає розпорядником майном боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3.
Положення частини 9 статті 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачають встановлення у підготовчому засіданні суду розміру оплати послуг розпорядника майном боржника та джерел її сплати.
Відповідно до ч.ч.1 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати пяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
Враховуючи вищезазначені положення, господарський суд встановлює грошову винагороду розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 у розмірі двох мінімальних заробітних плат, що складає 2 436 грн. 00 коп. за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна за рахунок кредитора, шляхом авансування суми на депозитний рахунок нотаріуса та виплати за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна, до дня першого засідання комітету кредиторів.
Відповідно до ч.10 ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
Відповідно до п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, оголошення про порушення справи про банкрутство.
З врахуванням вищезазначеного, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 підприємства „СКД, текст якого додається.
За положеннями ч.ч.1, 4 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобовязані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоровю громадян, сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Керуючись ст.ст. 16, 18, 19, 22, 23, 114, 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст.ст. 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м. Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892 ).
2. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м. Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892 ), текст якого додається.
3. Визнати грошові вимоги Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (65098, м. Одеса, вул. Стовпова 17, код ЄДРПОУ 39565551 ) до ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м. Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892 ) у розмірі 2 552 620,73грн. із задоволенням у третю чергу відповідно до п.3 ч.1 ст.45 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
4.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобовязань і зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобовязань та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна н стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобовязань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобовязання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли через відмову боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоровю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобовязують боржника вчинити певні дії чи утриматись від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Законом.
Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобовязаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючи (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор).
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.
5. Ввести процедуру розпорядження майном боржника ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м.Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892 ).
6. Розпорядником майна ОСОБА_1 підприємства „СКД ( 65031, м. Одеса, вул. Промислова, буд. 31, код ЄДРПОУ 32430892 ), призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3, діючого на підставі свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здіснення діяльності арбітражного керуючого ( розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) 08.02.2013 р. за № 87 ( Наказ Міністерства юстиції України від 25.01.2013 р. № 175/5 ); адреса для листування : 65049, м. Одеса, вул. Палубна 9/4, тел : (048) 703-25-55; факс : (048) 719-87-50, chulskiy@list.ru.
7. Визначити грошову винагороду розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 у розмірі двох мінімальних заробітних плат, що складає 2 436 грн. 00 коп. за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна за рахунок кредитора, шляхом авансування суми на депозитний рахунок нотаріуса та виплати за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна, до дня першого засідання комітету кредиторів.
8. Під час процедури розпорядження майном боржнику дозволяється задовольняти лише ті вимоги кредиторів, на які згідно з частиною пятою цією статті не поширюється дія мораторію.
9. Органи управління боржника не мають права до припинення процедури розпорядження майном без згоди розпорядника майна приймати рішення про: реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або про участь в інших юридичних особах; створення філій і представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбавання в акціонерів раніше випущених акцій боржника; участь боржника в обєднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших обєднаннях юридичних осіб.
10. Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна вчиняють правочини (укладають договори) щодо: відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачі в оренду, заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства, розпорядження нерухомим майном боржника у будь-який інший спосіб; одержання та видачі позик (кредитів), надання поруки, гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника; розпорядження у будь-який спосіб іншим майном боржника, балансова вартість якого становить понад один відсоток балансової вартості активів боржника, та укладення інших значних право чинів (договорів).
11. Заборонити власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмет застави.
12. Розпоряднику майна подати до суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, не пізніше місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 10.10.2015 р.
13. Розпоряднику майна скласти реєстр майнових вимог кредиторів та подати до господарського суду не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 30.10.2015 р.
14. Попереднє засідання суду має відбутися не пізніше двох місяців та десяти днів, а саме не пізніше 30.10.2015 р., а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
15. Строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, не більше двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
16. Копію ухвали надіслати : кредитору, боржнику, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, Першому Приморському ВДВС Одеського МУЮ, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Одеській області, Приморському районному суду м. Одеси, Одеському окружному адміністративному суду, розпоряднику майна арбітражному керуючому ОСОБА_3
Ухвала про порушення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8, ч.13 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Суддя О. Ю. Ровинський