Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2009 р. справа № 2а-10687/09/0570
час прийняття постанови: 09год.50хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мозгової Н. А.
при секретарі Пригода О.В.
за участю представника позивача Штепи А.Ю.
представника відповідача 1 Стасенко О.В.
представника відповідача 2 Вертела М.В.,
прокурора не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Донмет» м. Донецьк до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 70897 грн., -
В С Т А Н О В И В:
.
01.07.2009р. Позивач, Закрите акціонерне товариство «Донмет» м. Донецьк, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 70897 грн.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ним була подана декларація з податку на додану вартість за травень 2008 р., якою визначена сума бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 28049 грн. та за червень 2008року, якою визначена сума бюджетного відшкодування з ПДВ у сумі 42848 грн., всьго у сумі 70897 грн.
Відповідно до п.п. 7.7.5, 7.7.6 пункту 7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку має право на одержання бюджетного відшкодування протягом 40 днів з дня отримання податковим органом податкової декларації. Однак, ні у встановлені законом строки, ні на момент складання позовної заяви, сума бюджетного відшкодування у розмірі 70897 грн. на поточний рахунок позивача не перерахована.
Відповідач 1, Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав, що необхідно провести якісне оперативне відпрацювання СПД з питання відшкодування та встановити фактичні причини виникнення від’ємного значення ПДВ по деклараціям за травень та червень 2008року.
Відповідач 2, Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області надав до суду заперечення, відповідно до яких згідно з п.5 Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України...», затвердженого сумісним наказом ДПА України, Мінфіну та ДКУ від 03.08.2004р. за № 451/501/132 Державна податкова адміністрація України повинна надати Державному казначейству України реєстри суб’єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету. Відповідно до п.7 вказаного Порядку Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстрами та висновками регіональних податкових органів. Оскільки реєстр на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок ЗАТ «Донмет» у сумі 70897 грн. до органів державного казначейства не надходило, то відшкодувати заборгованість є неможливим.
Відповідно до повідомлення від 24.07.2009 року № 05/1-11-09 прокурор повідомив про вступ у розгляд даної справи.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, представники відповідачів проти позову заперечували.
Представник прокуратури в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності не надав. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності прокурора на підставі наявних у справі доказів.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням встановив наступне:
Закрите акціонерне товариство “Донмет” м. Донецьк є юридичною особою, зареєстроване 03.09.1997 року виконавчим комітетом Донецької міської ради, включене до ЄДРПОУ за номером 25104143, знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Калінінському районі м. Донецька.
Відповідач 1, Державна податкова інспекція у Калінінському району м. Донецька, є суб’єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач 2, Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області, у відповідності до ч.2 ст.50 Бюджетного кодексу України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.
Позивачем 20 червня 2008 року до податкового органу за місцем реєстрації була подана декларація з податку на додану вартість за травень 2008 року за вхідним номером № 54073. Відповідно до рядка 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку, складає 28049 грн.
Разом із зазначеною декларацією позивачем до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька були подані додатки №2 (Довідка щодо залишку суми від’ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду), №3 (Розрахунок бюджетного відшкодування) та №4 (Заява про повернення суми бюджетного відшкодування). Дані цих додатків відповідають зазначеній у декларації позивача з ПДВ за травень 2008 р. сумі відшкодування у розмірі 28049 грн. та його волевиявленню щодо отримання цієї суми на банківський рахунок.
Відповідачем 1 була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість Закритого акціонерного товариства «Донмет» згідно з декларацією за травень 2008 року. За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька складена довідка за № 1968/15-312/25104143 від 18.07.2008 року, висновками якої підтверджено суму бюджетного відшкодування у розмірі 28049 грн. згідно з декларацією з ПДВ за травень 2008 року.
Позивачем 21 липня 2008 року до податкового органу за місцем реєстрації була подана декларація з податку на додану вартість за червень 2008 року за вхідним номером № 69716. Відповідно до рядка 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку, складає 42848 грн.
Разом із зазначеною декларацією позивачем до ДПІ у Калінінському районі м. Донецька були подані додатки №2 (Довідка щодо залишку суми від’ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду), №3 (Розрахунок бюджетного відшкодування) та №4 (Заява про повернення суми бюджетного відшкодування). Дані цих додатків відповідають зазначеній у декларації позивача з ПДВ за червень 2008 р. сумі відшкодування у розмірі 42848 грн. та його волевиявленню щодо отримання цієї суми на банківський рахунок.
Відповідачем 1 була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість Закритого акціонерного товариства «Донмет» згідно з декларацією за червень 2008 року. За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька складена довідка за № 2284/15-213-25104143 від 18.07.2008 року, висновками якої підтверджено суму бюджетного відшкодування у розмірі 42848 грн. згідно з декларацією з ПДВ за червень 2008 року.
Пунктом 7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності— зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п.п. 7.7.2 ст. 7. зазначеного Закону якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 7.7.1. цього пункту, має від’ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплачений отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальником таких товарів (послуг);
б) залишок від’ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
У відповідності до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.
В даному випадку платник податку прийняв рішення про відшкодування сум ПДВ в розмірі 70897 грн. шляхом зарахування на його рахунок, про що свідчать рядок 25.1 податкових декларацій з ПДВ за травень та червень 2008 року та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі зазначених декларацій.
Відповідно до п.п. 7.7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов’язаний у п’ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Підпунктом 7.7.6 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п’яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
На виконання зазначених вимог відповідачем 1 були здійснені документальні невиїзні перевірки Закритого акціонерного товариства «Донмет» з питань достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість згідно з деклараціями з ПДВ за травень та червень 2008 року, висновками яких суми бюджетного відшкодування у загальній сумі 70987 грн. підтверджені.
Під час розгляду справи позивачу суму податку на додану вартість у розмірі 70987 грн. не відшкодовано.
Відповідно до п.п.7.7.3 п.7.3 ст.7 цього Закону України у разі, коли за результатами звітного періоду сума, визначена як різниця між загальною сумою податкових зобовязань, що виникли у звязку з будь-якою поставкою товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду, має відємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податків з Державного бюджету України протягом місяца, наступного після подачі декларації.
Отже, підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.
З вказаних підстав суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України бюджетного відшкодування за податковою декларацію з податку на додану вартість за травень 2008 року у сумі 28049 грн. та червень 2008 року у сумі 42848 грн., всьго у сумі 70897 грн., є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ст.94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 7, 8, 9, 10, 11 94, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Закритого акціонерного товариства «Донмет» до Державної податкової інспекції у Калінінському району м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення з Державного бюджету України податку на додану вартість по деклараціям за травень 2008 року у сумі 28049 грн. та червень 2008 року у сумі 42848 грн., всьго у сумі 70897 грн. - задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Донмет» (83017, м. Донецьк, вул. Овнатаняна ,буд. 4, код ЄДРПОУ 25104143) суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість по деклараціям за травень 2008 року у сумі 28049 грн. та червень 2008 року у сумі 42848 грн., всьго у сумі 70897 грн. - задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Донмет» (83017, м. Донецьк, вул. Овнатаняна ,буд. 4, код ЄДРПОУ 25104143) судовий збір у сумі 708 (сімсот вісім) грн. 97 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті і її повний текст проголошений у судовому засіданні 11 вересня 2009р. у присутності представників сторін.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мозговая Н. А.