Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/405
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21.09.2009 р. 10.26 № 2а-4698/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Богдан В.Є. вирішив адміністративну справу
за позовомРегіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області
до Товариство з обмеженою відповідальністю "МД Рітейл"
простягнення фінансових санкцій у розмірі 2700,00грн.
Представники:
від позивача не прибув
від відповідача не прибув
Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 21.09.2009 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Донецькій області (Регіональне управління департаменту САТ) звернулось до Окружного адміністративного суду м.Київа з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МД Рітейл»про стягнення фінансової санкції в сумі 2700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що до відповідач порушив вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу і спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ст..7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»та постанову Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва». На підставі виявлених порушення, позивачем прийнято рішення про застосування фінансової санкції в розмірі 2700,00 грн.
Крім того, до суду надійшло клопотання представника позивача від 27.07. 2009р. про розгляд справи за відсутністю його представника.
Відповідач в судове засідання не з’явився, однак подав до суду клопотання в якому пояснює, що позовні вимоги визнає у повному обсязі заявленого позову, як такі, що є цілком законними, обґрунтованими та такими, що відповідають положенням діючого законодавства України. Відповідач також просить суд, розгляд справи здійснювати без його участі.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Донецькій області (Регіональне управління департаменту САТ) було проведено 11.02.2009р. перевірку господарської одиниці магазину Товариства з обмеженою відповідальністю «МД Рітейл», що розташований за адресою: Донецька обл., м. Краматорськ, вул.Марата,13.
За результатами перевірки позивачем складено Акт №051968 від 11.02.2009р. на підставі якого, позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0507782656-3264 від 19.02.2009р. в сумі 2700,00 грн.
На підставі акта перевірки встановлено, що роздрібна торгівля здійснювалась коньяком за ціною, нижчою від встановленої мінімальної роздрібної ціни, реалізація алкогольних напоїв проводилась без марок акцизного збору встановленого зразку, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін та окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», та ч.4 ст.11 Закону України від 19.12.1995р. №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конусного і плодового, алкогольних напої та тютюнових виробів», яким відповідачу визначено фінансову санкцію в розмірі 2700,00 грн.
Відповідач заперечення на позов не надав, з позовними вимогами погодився в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі за таких підстав.
В магазині відповідача за адресою: Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Марата 13, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «МД Рітейл», код ЄДРПОУ 34482413, з вітрини полиць самообслуговування за наявності цінників здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями. Режим роботи магазину –з 08.00 до 20.00 без перерви та вихідних.
Перевіркою встановлено факт реалізації споживачеві, однієї пляшки горілки «Медофф Королівський», місткістю:0,5 л., міцністю: 40%, виробник фірма «Союз-Віктан»ЛТД», дата розливу: 14.01.09рою., за ціною 18,65 грн. за пляшку.
За реалізовані підакцизні товари споживачеві видано розрахунковий документ (касовий чек) у кількості 1 шт. на повну суму.
В реалізації знаходиться 19 пляшок коняку п’яти зірок, місткістю: 0,5 л, міцністю: 42%, виробник: ВАТ «Жовтневий вино коньячний завод», дата розливу:27.10.08р., ціна 32,00 грн. за пляшку, маркований марками акцизного збору на яких вказано суму акцизного збору 2,10 грн.
Сума акцизного збору визначена з урахуванням діючої ставки акцизного збору на коньяк 16,00грн. за літр стовідсоткового коньяку міцністю 42% та місткості: 0,5 л. складає 2,10 грн.
Таким чином, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2003р. № 567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої вважаються не маркірованими (без марок акцизного збору встановленого зразку), чим порушено ст..11 Закону України від 19.12.95р. № 481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту напоїв та тютюнових виробів», ст..7 Закону України від 15.09.95р. №329/95 «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби».
Вказані алкогольні напої залишені на відповідальне зберігання директору магазину. Перевіркою встановлено факт реалізації споживачеві однієї пляшки коняку п’ять зірок, місткістю: 0,5 л, міцністю: 42%, виробник: ВАТ «Жовтневий вино коньячний завод», дата розливу:27.10.08р., ціна 32,00 грн.
Згідно постанови Кабінету Міністрів від 30.10.08р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»мінімальна роздрібна ціна за пляшку коньяку «п’ять зірок»місткістю:0,5л., міцністю:42%, складає 33,60грн.
Таким чином, встановлено роздрібну торгівлю коньяком за ціною. Нижчою від встановленої мінімальної роздрібної ціни на коньяк, чим порушено ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
19 лютого 2009 року за рішенням Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у донецькій області №050778 2656 3264 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 2700,00 грн. за роздрібну торгівлю коньяком за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на коньяк – 1000 гривень.
Відповідно до ст..18 Закону України від 19.12.95р. №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон №481) Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Постановою від 30.10.08 №957 „Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" Кабінет Міністрів України встановив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на коньяк.
Реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка - 1700 гривень.
Згідно з статтею 11 Закону №481 алкогольні напої та тютюнові вироби позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ст..7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 11.09.1997 №527 (надалі –Закон №527), марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 ст.7 Закону України №527 передбачає заборону ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до п.20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року №567 вважаються немаркованими алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначена сума акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.
За порушення норм Закону України №481, згідно ст.17 застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем 02.03.09р. (поштове повідомленням №12870283).
Рішення про застосування фінансових санкцій не було оскаржене, не скасоване і є чинним. Інформації про виконання рішення в установлені строки до позивача не надійшло.
Також, ст.17 Закону №481 передбачає відповідальність за порушення норм Закону у вигляді застосування до суб’єкта господарської діяльності фінансової санкції у вигляді штрафу у разі:
оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривен;
зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
За виявлене порушення позивачем відповідно до вищевказаної норми закону застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 2700,00 грн., яка на день звернення позивача до суду відповідачем не погашена.
Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Всупереч наведеним вимогам, позивач, як суб’єкт владних повноважень довів правомірності прийнятого ним рішення.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.71, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МД Рітейл»(04080 м. Київ, вул. Турівська, 29,ЄДРПОУ 34482413) на користь державного бюджету України, стягувач Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області (Регіональне управління Департаменту САТ, 83000, м. Донецьк, вул.. Артема, 74) фінансову санкцію в розмірі 2700,00 грн. (дві тисячі сімсот грн. 00 коп.) до державного бюджету, код платежу 21081100, код 26077939, МФО 820019, УДК у м. Києві р/р 31119106700008).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.