КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/11125/15 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.
Суддя-доповідач: Шелест С.Б.
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 серпня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуюча суддя: Шелест С.Б.
Судді: Пилипенко О.Є., Романчук О.М.
За участю секретаря судового засідання: Коломійцевої А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги ОСОБА_2 та Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Український фінансовий світ» Гончарова Сергія Івановича на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.07.15р. у справі №826/11125/15 за позовом ОСОБА_2 до Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Український фінансовий світ» Гончарова Сергія Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, третя особа: Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Український фінансовий світ» про визнання протиправним рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до суду та, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив: визнати протиправними дії та рішення Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «УФС» Гончарова Сергія Івановича щодо визнання нікчемними договору банківського вкладу (депозиту) «ПЛАНЕР» № 42250 від 27.06.14р., укладеного між ПАТ «КБ «УФС» та ОСОБА_2 та операції з внесення та перерахування грошових коштів по рахунку, відкритому на виконання вказаного договору; визнати протиправною бездіяльність уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «УФС» Гончарова Сергія Івановича щодо невключення ОСОБА_2 до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню за договором банківського вкладу (депозиту) «ПЛАНЕР» № 42250 від 27.06.14р., укладеного між позивачем та ПАТ «КБ «УФС»; зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «УФС» Гончарова Сергія Івановича надати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо виплати відшкодування у розмірі 185 831,57 грн. за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ОСОБА_2 за договором банківського вкладу (депозиту) «ПЛАНЕР» № 42250 від 27.06.14р., укладеним з ПАТ «КБ «УФС»; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_2 до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «КБ «УФС» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з сумою відшкодування у розмірі 185 831,57 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.07.15р. адміністративний позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «УФС» Гончарова Сергія Івановича про визнання нікчемним Договору банківського вкладу (депозиту) № 42250 від 27.06.14р., укладеного між ОСОБА_2 та ПАТ «КБ «УФС», оформлене наказом № 6 від 18.11.14р. (згідно переліку); зобов'язано Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «УФС» Гончарова Сергія Івановича подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо ОСОБА_2, як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «КБ «УФС» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд змінити постанову виклавши її в редакції вказаній у апеляційній скарзі.
Не погоджуючись з вказаною постановою, відповідач-1 подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, розглянувши матеріали справи та апеляційні скарги позивача та відповідача-1, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга відповідача-1 підлягає задоволенню, тоді як апеляційна скарга позивача задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, між позивачем та ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ» укладено договір банківського вкладу (депозиту) «Планер» № 42250 від 27.06.14р., за умовами якого банк приймає від вкладника на вкладний (депозитний) рахунок грошові кошти в сумі 14 000 доларів США у тимчасове строкове користування на строк до 28.07.14р. та зобов'язується сплачувати проценти за його користування.
Матеріали справи містять копію квитанції ТR.56542.16353.281 від 27.06.14р. на суму 14 000 доларів США про зарахування грошових коштів на рахунок банку.
На підставі постанови Правління Національного банку України від 14.08.14р. №491 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Український фінансовий світ» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 14.08.14р. №69 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «КБ «УФС», згідно з яким з 15.08.14р. запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ»; уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ» призначено провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Гончарова С.І.
Згідно з постановою Правління Національного банку України від 10.11.14р. №717 відкликано банківську ліцензію та ліквідовано ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ».
Згідно з рішенням виконавчої дирекції Фонду від 13.11.14р. №119 розпочато процедуру ліквідації ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ» з відшкодуванням з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами фізичних осіб відповідно до плану врегулювання з 13.11.14р. та призначено Гончарова С.І. уповноваженою особою Фонду на ліквідацію третьої особи строком на 1 рік з 13.11.14р. по 12.11.15р.
На офіційному сайті Фонду опубліковано оголошення про те, що з 21 листопада 2014 року Фонд розпочинає виплати коштів вкладникам ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ»; для отримання коштів вкладники ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ» з 21 листопада по 31 грудня 2014 року включно можуть звертатись до установ банку-агента Фонду - ПАТ «Альфа-Банк»; виплати гарантованої суми відшкодування здійснюватимуться відповідно до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.
Дізнавшись про відсутність позивача в Загальному реєстрі вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантуванні вкладів фізичних осіб, позивач звернувся до уповноваженої особи із заявою, у якій просив включити його до переліку (реєстру) вкладників ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ», які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду, та виплатити гарантовану суму відшкодування за вкладом.
За результатами розгляду заяви, листом від 02.12.14р. №001/467 уповноважена особа Фонду повідомила, що договір банківського вкладу № 42250 від 27.06.14р., укладений між позивачем та ПАТ «Комерційний банк «Український фінансовий світ», а також операції з внесення та перерахування грошових коштів по рахунку, відкритому на виконання вказаного договору, є нікчемними відповідно до вимог статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та статті 228 Цивільного кодексу України. Також повідомлено про те, що в порядку ч. 2 ст. 37 статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» було подано до МВС заяву про відкриття кримінального провадження.
Вважаючи протиправними дії відповідачів позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, висновкам суду першої інстанції та доводам апелянтів, колегія суддів зазначає наступне.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також відносини між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлюються Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.12р. № 4452-VI (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин; надалі - Закон № 4452-VI).
Положеннями частин 1-3 Закону № 4452-VI передбачено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.
Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Частинами 5,6 цієї норми Закону № 4452-VI передбачено, що протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.
Наведеним нормам кореспондують приписи пунктів 3 - 4 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14 (надалі - Положення) , згідно з якими Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.
Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.
Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.
Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку.
Пунктом 6 цього розділу Положення передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.
Додаткова інформація залежно від її типу надається окремими файлами, що формуються згідно з додатками 9 та 10 до цього Положення.
Приписами пунктів 2, 4 розділу IV Положення закріплено, що Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).
Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Таким чином, процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи:
1) складення Уповноваженою особою переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду;
2) передачу Уповноваженою особою сформованого переліку вкладників до Фонду;
3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру;
4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.
У той же час, частинами 1, 2 статті 38 Закону № 4452-VI встановлено, що уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити збереження активів та документації банку. Протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.
У частині 3 статті 38 цього Закону закріплено підстави, з яких правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними.
Окрім того, самостійні підстави, з яких правочин вважається нікчемним закріплені в частині 3 ст.36 Закону № 4452-VI, відповідно до якої правочини, вчинені органами управління та керівниками банку після призначення уповноваженої особи Фонду, є нікчемними, а також у Цивільному кодексі України.
Відповідно до ч.7 ст.38 Закону № 4452-VI, протягом 30 днів з дня початку тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана провести інвентаризацію банківських активів і зобов'язань. Під час інвентаризації перевіряється наявність і відповідність балансової вартості фактичній вартості таких активів та зобов'язань неплатоспроможного банку.
Таким чином, Закон закріплює обов'язок уповноваженої особи Фонду, з метою збереження активів банку, провести інвентаризацію активів і зобов'язань банку та забезпечити перевірку правочинів вчинених банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку.
На виконання приведених норм та з метою недопущення дій, що призводять до зростання гарантованої суми, яка підлягає відшкодуванню за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб внаслідок незаконних дій працівників та/або клієнтів Банку, наказом Уповноваженої особи від 30 жовтня 2014 року № 34 створено комісію щодо визначення нікчемними правочинів (договорів) банківських вкладів (депозитів).
На засіданні вказаної комісії, що відбулося 10 листопада 2014 року, яке зафіксоване відповідним протоколом, вирішено, що правочини, згідно з додатком №1, в тому числі договір, укладений між Банком та позивачем, є нікчемними.
Відповідно до пункту 1 частини 5 та частини 6 статті 12 Закону № 4452-VI виконавча дирекція Фонду, у сфері виведення неплатоспроможних банків з ринку, має право визначати умови та порядок здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків відповідно до цього Закону, а також приймає рішення з інших питань, що випливають із цього Закону, мети діяльності Фонду, які не належать до компетенції адміністративної ради Фонду.
Рішенням виконавчої дирекції Фонду від 18 листопада 2014 року №237/14 погоджено рішення Уповноваженої особи, яким було тимчасово обмежено (заблоковано) виплати по деяким записам у базі даних про вкладників Банку, що були внесені у період з 01 липня 2014 року по 16 липня 2014 року, з метою недопущення можливого протиправного відшкодування виплат по зазначеним записам за рахунок коштів Фонду; рекомендовано Уповноваженій особі звернутися до правоохоронних органів із заявою про виявлені факти збільшення загальної гарантованої суми, що відбулося в указаний період.
Як свідчать обставини справи, Уповноваженою особою було подано до Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві заяву, яку внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014100040017478, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України та 15.12.14р. зареєстровано в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інші події Дніпровським РУ ГУМВС України м. Києва за №62831.
На даний час слідство триває.
Приписами пунктів 1, 3, 4, 6 частини 2 статті 37 Закону № 4452-VI передбачено право Уповноваженої особи Фонду вчиняти будь-які дії та приймати рішення, що належали до повноважень органів управління і органів контролю банку; продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.
Враховуючи вищевказане рішення виконавчої дирекції Фонду, в межах установленої компетенції, Уповноваженою особою прийнято наказ від 18 листопада 2014 року №6, згідно з яким визнано нікчемними всі транзакції та правочини (договори), за переліком, який додається до нього, в тому числі договір з позивачем.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 38 Закону № 4452-VI уповноважена особа Фонду протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомляє сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняє дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів.
Як зазначалось вище, листом Уповноваженої особи від 02.12.14р. №001/467 позивача повідомлено про невключення його до переліку вкладників у зв'язку із визнанням нікчемним договору банківського вкладу № 42250 від 27.06.14р. на підставі статті 38 Закону № 4452-VI та статті 228 Цивільного кодексу України. Зокрема, зазначено, що вказаний правочин порушує публічний порядок та спрямований на незаконне заволодіння майном держави, оскільки вчинений виключно з метою штучного створення обов'язку Фонду відшкодувати грошові кошти.
Відповідно до положень статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. У випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним.
Згідно з частинами. 1, 2 ст. 228 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.
Отже, правочин, спрямований на безпідставне та незаконне заволодіння майном держави вважаться таким, що порушує публічний порядок, а відтак - нікчемний. В силу ч.1 ст.236 ЦК України, нікчемний правочин є недійсним з моменту його вчинення.
В свою чергу відповідно до ч. 1 ст. 216 Цивільного кодексу України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.
В даному випадку, як свідчать обставини справи та виявлено під час перевірки Уповноваженою особою Фонду, кошти на депозитний рахунок позивача надійшли внаслідок розбивки «поділу» вкладу іншого клієнта з метою штучного зобов'язання Фонду на відшкодування грошових коштів в межах граничного розміру - 200 000 грн. за рахунок держави. Вказане, зокрема, вбачається з наявної в матеріалах справи довідки про рух коштів по рахункам клієнтів ПАТ «КБ «УФС». Так з вказаної довідки слідує, що позивач був введений до ОДБ ПАТ «КБ «УФС», тобто фактично ідентифікований 27.06.14р. в 11:08, депозит відображений 27.06.14р.; документ було сформовано 27.06.14р. в 17:21, та відображається в балансі 27.06.14р., в той час, як операційний час тоді було встановлено до 16:30. З вказаної довідки також слідує, що у цей період банком проведена видача коштів клієнтам на суму 9 042 360 грн., і ці ж кошти зараховані на рахунки фізичних осіб в межах суми гарантування. Разом з тим, внаслідок неплатоспроможності банку сума понад 9 млн фактично не могла бути видана через відсутність коштів, тоді як ця сума шляхом розбивки в межах суми гарантування в позаопераційний час була зарахована на рахунки фізичних осіб, серед яких позивач.
Вказані вище обставини позивачем не спростовані, як і спростовано доводи апелянта про об'єктивну недоцільність вкладання коштів у банк, який на момент укладання договору фактично був вже неплатоспроможнім - не проводив виконання платіжних доручень, видачу коштів тощо.
За наведених обставин та правових норм, нікчемний правочин виключає можливість включення фізичної особи до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову, а відтак апеляційна скарга Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Український фінансовий світ» Гончарова Сергія Івановича підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
Керуючись ст.ст.195, 196, 202, 205, 207 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.07.15р. у справі №826/11125/15 - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Український фінансовий світ» Гончарова Сергія Івановича на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 09.07.15р. у справі №826/11125/15 - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.07.15р. у справі №826/11125/15 - скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуюча суддя Шелест С.Б.
Судді : Пилипенко О.Є.
Романчук О.М.
Повний текст постанови підписаний: 20.08.15р.
Головуючий суддя Шелест С.Б.
Судді: Пилипенко О.Є.
Романчук О.М.