Постанова № 48840075, 13.08.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2015
Номер справи
820/6392/15
Номер документу
48840075
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"13" серпня 2015 р. № 820/6392/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Спірідонов М.О.

за участю секретаря судового засідання Сайко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 Тієн Зунг до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 Тієн Зунг, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

1. Скасувати висновок (рішення) Управління Державної міграційної служби України в Харківський області від 30.07.2013 року щодо скасування рішення ВГІРФО УМВС України в Харківський області від 11.05.2005 року про надання дозволу на імміграцію в Україну громадянину СРВ ОСОБА_1 Тієн Зунг ІНФОРМАЦІЯ_1;

2. Зобов'язати ГУ ДМС України в Харківський області вчинити певні дії, а саме здійснити обмін бланку посвідки на постійне проживання в Україні ХР 13191 від 11.05.2005 року громадянину ОСОБА_2 ОСОБА_1 Зунг ІНФОРМАЦІЯ_1 в зв'язку з її непридатністю для користування.

В обґрунтування позову зазначено, що Рішенням УГІРФО УМВС України в Харківській області на підставі дозволу на імміграцію позивача було документовано посвідкою на постійне проживання в Україні серії ХР № 131191 від 11.05.2005 року.

15.06.2015 року позивач звернувся з письмовою заявою до ГУ ДМС України в Харківський області в якої просив здійснити йому обмін бланку посвідки на постійне проживання в Україні ХР 13191 від 11.05.2005 року, у зв'язку з її непридатністю для користування та надав усі необхідні документи для здійснення такого обміну, однак обмін бланку посвідки на постійне проживання в Україні позивачу здійснено не було.

18.06.2015 року позивач отримав від ГУ ДМС України в Харківський області письмове повідомлення № 04/1-12385 в якому повідомлялось, що згідно обліків ГУ ДМС України в Харківський області значиться громадянин СРВ ОСОБА_1 Тієн Зунг ІНФОРМАЦІЯ_1, якому 30.07.2013 року рішенням ГУ ДМС України в Харківський області скасована посвідка на постійне проживання в Україні ХР № 13191 від 11.05.2005 року.

18.06.2015 року позивачу було надано копію висновку ГУ ДМС України в Харківський області від 30.07.2013 року згідно якого рішення ВГІРФО УМВС України в Харківський області від 11.05.2005 року про надання дозволу на імміграцію в Україну громадянину СРВ ОСОБА_1 Тієн Зунг ІНФОРМАЦІЯ_1 скасовано.

Позивач вважає висновок ГУ ДМС України в Харківський області від 30.07.2013 року незаконним та таким, що підлягає скасування а бланк посвідки на постійне проживання в Україні серії ХР № 13191 від 11.05.2015 року підлягає обміну.

В судове засідання представник позивача з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

В судове засідання представник відповідача з'явився, проти задоволення позовних вимог заперечував зазначивши, що висновок ГУ ДМС України в Харківський області від 30.07.2013 року про скасування дозволу на імміграцію в Україну громадянину СРВ ОСОБА_1 Тієн Зунг ІНФОРМАЦІЯ_1 є законним та таким, що винесений в межах чинного законодавства України, а отже здійснити обмін бланку посвідки на постійне проживання в Україні ХР 13191 від 11.05.2005 року громадянину СРВ ОСОБА_1 Тієн Зунг ІНФОРМАЦІЯ_1 не видається можливим.

Судом встановлено, що позивач у 2001 році прибув до м. Харкова з метою працевлаштування, та 22.06.2003 року уклав шлюб з громадянкою СВР Лє ОСОБА_3, яка мала посвідку на постіне проживання в Україні серія ХС № 043735 від 18.08.2004 року.

11.05.2005 року на підставі висновку керівництва ВГІРФО УМВС України в Харківській області про надання дозволу на імміграцію позивача було документовано посвідкою на постійне проживання в Україні серія ХР № 13191 терміном дії - безстроково.

Рішенням ВГІРФО УМВС України в Херсонській області від 25.07.2007 року дружині позивача - громадянці СВР Лє ОСОБА_3 було скасовано дозвіл на імміграцію в Україні на підставі п. 6 ст. 12 Закону України "Про імміграцію" від 07.06.2001 року.

30.07.2013 року ГУ ДМС України в Харківський області був прийнятий висновок, яким скасовано рішення ВГІРФО УМВС України в Харківській області від 11.05.2005 року про надання дозволу на імміграцію в Україні громадянину ОСОБА_2 ОСОБА_1 Тієн Зунг, ІНФОРМАЦІЯ_1.

15.06.2015 року позивач звернувся з письмовою заявою до ГУ ДМС України в Харківській області щодо здійснення обміну бланку посвідки на постійне проживання у зв'язку з її непридатністю до користування.

18.06.2015 року ГУ ДМС України в Харківській області позивачу на заяву від 15.06.2015 року було надано відповідь № 04/1-12385, в якій повідомлено, що 30.07.2013 року рішенням ГУ ДМС України в Харківській області скасована посвідка на постійне проживання в Україні серії ХР № 13191 від 11.05.2005 року.

Суд зазначає, що умови і порядок імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства регулюються Конституцією України, Законом України «Про імміграцію».

Положеннями ст. 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в редакції, що була чинною на момент виникнення спірних відносин, встановлено, що іноземці та особи без громадянства можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території. Порядок видачі дозволу на імміграцію, а також посвідки на постійне проживання та вирішення інших питань, пов'язаних з імміграцією іноземців та осіб без громадянства, визначається Законом України «Про імміграцію».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про імміграцію» в редакції, що була чинною на момент виникнення спірних відносин, імміграція це прибуття в Україну чи залишення в Україні у встановленому законом порядку іноземців та осіб без громадянства на постійне проживання; іммігрант - іноземець чи особа без громадянства, який отримав дозвіл на імміграцію і прибув в Україну на постійне проживання, або, перебуваючи в Україні на законних підставах, отримав дозвіл на імміграцію і залишився в Україні на постійне проживання; посвідка на постійне проживання - документ, що підтверджує право іноземця чи особи без громадянства на постійне проживання в Україні.

Пунктом 1 частини 1 статті 12 Закону України «Про імміграцію» передбачено, що дозвіл на імміграцію може бути скасовано органом, який його видав, якщо з'ясується, що його надано на підставі свідомо неправдивих відомостей, підроблених документів чи документів, що втратили чинність.

Згідно з п.3 ч.1 ст.6 Закону України «Про імміграцію», спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань імміграції і підпорядковані йому органи приймають рішення про надання дозволу на імміграцію, про відмову у наданні дозволу на імміграцію, про скасування дозволу на імміграцію та видають копії цих рішень особам, яких вони стосуються.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про імміграцію» орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції за місцем проживання особи, стосовно якої прийнято рішення про скасування дозволу на імміграцію, не пізніш як у тижневий строк з дня отримання цього рішення надсилає його копію особі та вилучає у неї посвідку на постійне проживання; особа, стосовно якої прийнято рішення про скасування дозволу на імміграцію, повинна виїхати з України протягом місяця з дня отримання копії цього рішення; якщо за цей час особа не виїхала з України, вона підлягає видворенню в порядку, передбаченому законодавством України.

Як передбачено п. п. 21 - 24 Порядку, провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 26.12.2002 року № 1983, дозвіл на імміграцію скасовується органом, який його видав. Питання щодо скасування дозволу вправі порушити орган внутрішніх справ, інший орган виконавчої влади, який у межах наданих йому повноважень забезпечує виконання законодавства про імміграцію, якщо стало відомо про існування підстав для скасування дозволу на імміграцію. Для започаткування процедури розгляду питання про скасування дозволу на імміграцію відповідне подання надсилається до органу, який приймав рішення про надання такого дозволу ДМС, територіальні органи і підрозділи всебічно вивчають у місячний термін подання щодо скасування дозволу на імміграцію, запитують у разі потреби додаткову інформацію в ініціатора подання, інших органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб, а також запрошують для надання пояснень іммігрантів, стосовно яких розглядається це питання. На підставі результату аналізу інформації приймається відповідне рішення. Рішення про скасування дозволу на імміграцію надсилається протягом тижня органом, що його прийняв, до територіального підрозділу за місцем проживання для вилучення посвідки на постійне проживання в іммігранта та вжиття заходів відповідно до ст. 13 Закону України «Про імміграцію».

Судом встановлено, що підставою для одержання позивачем 11.05.2005 року дозволу на імміграцію в Україну та отримання посвідки на постійне проживання стало отримання Лє ОСОБА_3, дружиною позивача, посвідки на постійне проживання в Україні серія ХС № 043735 від 18.08.2004 року.

Дозвіл на імміграцію в Україну Лє ОСОБА_3 було скасовано рішенням ВГІРФО УМВС України в Херсонській області від 25.07.2007 року на підставі п. 6 ст. 12 Закону України "Про імміграцію" від 07.06.2001 року.

Також судом встановлено, що рішенням ВГІРФО УМВС України в Херсонській області від 25.07.2007 року про скасування дозволу на імміграцію Лє ОСОБА_3 в судовому порядку не оскаржувалось, а отже суд приходить до висновку, що документ, на підставі якого позивачеві було видано дозвіл на постійне проживання в Україні, втратив чинність.

Суд зазначає, що вище вказане є підставою для скасування позивачу дозволу на імміграцію на підставі пункту 1 частини 1 статті 12 Закону України «Про імміграцію».

З урахуванням зазначеного вище суд приходить до висновку, що висновок ГУ ДМС України в Харківській області від 30.07.2013 року та дії відповідача щодо не здійснення обміну позивачу бланку посвідки на постійне проживання в Україні серії ХР № 13191 від 11.05.2015 року є законними та правомірними, а отже позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 Тієн Зунг до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлено 19 серпня 2015 року.

Суддя Спірідонов М.О.