Постанова № 48838034, 17.08.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2015
Номер справи
805/1822/15-а
Номер документу
48838034
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 серпня 2015 р. Справа № 805/1822/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Донецька залізниця» Вагонного депо Красноармійськ

до відповідача: Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області

про: визнання протиправними дії заступника начальника Красноармійської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_1 з винесення рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування, визнання протиправним та скасування рішення № 002981702 від 27.04.2015 року накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державне підприємство «Донецька залізниця» Вагонне депо Красноармійськ, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправними дії заступника начальника Красноармійської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_1 з винесення рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування, визнання протиправним та скасування рішення № 002981702 від 27.04.2015 року накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не має право на прийняття рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) єдиного внеску у відношенні Вагонного депо Красноармійськ ДП «Донецька залізниця» оскільки воно є структурним підрозділом ДП «Донецька залізниця» та не юридичною особою.

Представник позивача у судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Надав письмові пояснення відповідно до яких зазначив, що за період з січня 2015 року по ДП «Донецька залізниця» Вагонне депо Красноармійськ виникло зобовязання з сплати єдиного внеску у розмірі 273664,63 грн. Станом на 20.02.2015 року погашення зобовязань з єдиного внеску склало 189451,71 грн., залишок у розмірі 84212,92 грн. було сплачено 23.02.2015 року, з затриманням оплати на одну робочу добу внаслідок несвоєчасного фінансування головним підприємством ДП «Донецька залізниця» також просив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Представник відповідача надав заперечення відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі. В обґрунтування заперечень відповідач зазначив, що відповідно до ч. 12. ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За даними картки особового рахунку Вагонного депо Красноармійськ «Державного підприємства «Донецька залізниця» виникла недоїмка по єдиному соціальному внеску, яка частково погашена по періодам, а саме: станом на 20.02.2015 року у сумі 81758,73 грн., в звязку з частковою несплатою зобовязань, нарахованих згідно наданої страхувальником звітності щодо сум нарахованого єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування на 273664,63 грн. за січень 2015 року по строку нарахування 20.02.2015 року, відповідно граничний термін сплати 20.02.2015 року, фактично сплачено 23.02.2015 року. Згідно статті 25 Закону України № 2462 за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотків суми недоплати за кожний день прострочення. Враховуючи вищевикладене, було складено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску до Вагонного депо Красноармійськ «Державного підприємства «Донецька залізниця» за № 002891702 від 27.04.2015 року на суму штрафу у розмірі 16351,75 грн. та пеня 245,28 грн. за період з 21.02.2015 року по 23.02.2015 року. Також, відповідно до додаткових пояснень представник позивача зазначив, що оскаржуване рішення прийнято у відношенні Вагонного депо Красноармійськ, оскільки воно є платником єдиного внеску відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Вагонне депо Красноармійськ є відокремленим структурним підрозділом Державного підприємства «Донецька залізниця», код ЄДРПОУ 01076057 та перебуває на обліку в Красноармійській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області.

Державне підприємство «Донецька залізниця» зареєстровано в якості юридичної особи 18.05.1998 р. за № 12661050007005275, включено до ЄДРПОУ за № 01074957.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем до контролюючого органу був наданий звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за січень 2015 року. Відповідно до якого позивачем самостійно визначено до сплати загальну суму страхових внесків у розмірі 273664,63 грн.

Судом згідно матеріалів справи (а.с. 79 - 105) встановлено, що позивачем сума єдиного внеску за січень 2015 року у розмірі 189451,71 грн. сплачена в строк до 20.02.2015 року, а сума в розмірі 84212,92 грн. була сплачена відповідачем 23.02.2015 року з порушенням строку.

Красноармійською обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27.04.2015 року № 002981702 в сумі 16597,03 грн., з яких штраф у розмірі 16531,75 грн., пеня у розмірі 245,28 грн.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Частиною 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Згідно з п. 12 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Частиною 14 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Відповідно до пп. 7.2 розділу VII Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 року № 455, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

Судом встановлено, що позивачем порушено строк сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування відповідно до самостійно визначених грошових зобовязань.

Позивач просить суд визнати протиправними дії заступника начальника Красноармійської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_1 з винесення рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування, посилаючись на те, що Вагонне депо Красноармійськ Державного підприємства «Донецька залізниця» не є юридичною особою, бо згідно п. 1.1 Положення про вагонне депо, затвердженого начальником Донецької залізниці за № 320/н від 30.05.2006 року, Вагонне депо Красноармійськ є відокремленим підрозділом Державне підприємство «Донецька залізниця». Усі розрахунки з державними установами провадяться Державним підприємством «Донецька залізниця», тому вини з несплаті (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування Вагонного депо Красноармійськ не має.

Суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Суд зазначає, що Вагонне депо Красноармійськ є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Донецька залізниця», у розумінні п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є платником єдиного внеску, що підтверджується звітом про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, в якому зазначено страхувальником та платником Вагонне депо Красноармійськ Державне підприємство «Донецька залізниця». Отже Вагонне депо Красноармійськ Державне підприємство «Донецька залізниця» безпосередньо є платником єдиного внеску та несе відповідальність за невиконання вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».

В звязку з чим суд зазначаю, що відповідач приймаючи рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску прийняте у відношення Вагонного депо Красноармійськ Державного підприємства «Донецька залізниця» діяв правомірно.

В звязку з чим, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог Державного підприємства «Донецька залізниця» Вагонне депо Красноармійськ про визнання протиправними дії заступника начальника Красноармійської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_1 з винесення рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування.

В свою чергу суд зазначає, що Закон України від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Статтею 11 Закону України № 1669 внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», а саме розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 9-3 такого змісту: платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".

На виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції ОСОБА_2 Міністрі в Україні затверджено Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення розпорядженням № 1053-р від 30.10.2014 р.

Такий перелік було затверджено розпорядженням ОСОБА_2 Міністрів України від 30.10.2014 р. № 1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція".

Відповідно до ст. 113 Конституції України ОСОБА_2 Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Аналогічна норма продубльована в положеннях ст. 1 Закону України Про ОСОБА_2 Міністрів України №794.

Частиною 1 статті 4 Закону України Про ОСОБА_2 Міністрів України» № 794 передбачено, що ОСОБА_2 Міністрів+ України у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.

Положеннями ст. 117 Конституції України передбачено, що ОСОБА_2 Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання. ОСОБА_2 Міністрів України підписує Прем'єр-міністр України.

Частинами 1, 3 статті 49 Закону № 794 передбачено, що ОСОБА_2 Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. ОСОБА_2 Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень ОСОБА_2 Міністрів України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, суд зазначає, що ОСОБА_2 Міністрів України має право приймати акти, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, ОСОБА_2 Міністрів України.

Натомість, положеннями Закону № 794 не передбачено право ОСОБА_2 Міністрів України зупиняти дію власних розпоряджень.

Більше того, суд зазначає, що ОСОБА_2 Міністрів України не може зупиняти свої попередні рішення, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між суб'єктом владних повноважень та фізичних осіб, та юридичних осіб, породжуючи у цих осіб впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Аналогічна за змістом правова конструкція висвітлена в абз. 2 п. 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України №1-зм від 13.05.1997 р. (у справі щодо несумісності депутатського мандата) та мотивувальній частині рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009 р. у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень ч. 2 ст. 19, ст. 144 Конституції України, ст. 25, ч. 14 ст. 46, ч. 1, ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) щодо інших суб'єктів.

Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Вагонне депо Красноармійськ зареєстровано за адресою:85300, Донецька область, м. Красноармійськ, вул. Шмідта, буд. 155-А, відповідно до п. 18, ст. 1 розпорядження ОСОБА_2 Міністрів України № 1053-р м. Красноармійськ входить до зазначеного переліку.

В звязку з чим суд зазначає, що позивач звільняється від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану, а також відповідальність, штрафи та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків не застосовуються.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене, оскаржуване рішення від 27.04.2015 року № 002981702 прийнято відповідачем необґрунтовано, із порушенням вимог чинного законодавства, через що позовні вимоги Державного підприємства «Донецька залізниця» Вагонного депо Красноармійськ м. Красноармійськ до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області в частині визнання протиправним та скасування рішення № 002981702 від 27.04.2015 року накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування підлягають задоволення.

За приписами ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Суд зазначає, що при поданні адміністративного позову позивачем був сплачений судовий збір немайнового характеру у сумі 73,08 грн. та майнового характеру у сумі 182,70 грн.

В звязку з тим, що позовні вимоги майнового характеру задоволені в повному обсязі, а саме скасовано рішення № НОМЕР_1 від 21.05.2015 року, тому на користь позивача з Державного бюджету підлягає стягненню сума сплаченого судового збору відповідно до задоволеної частини позовних вимог в сумі 182,70 грн.

Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державного підприємства «Донецька залізниця» Вагонного депо Красноармійськ до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправними дії заступника начальника Красноармійської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області ОСОБА_1 з винесення рішення № 002981702 від 27.04.2015 року про накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування, визнання протиправним та скасування рішення № 002981702 від 27.04.2015 року накладення штрафу в розмірі 16531,75 грн. та нарахування пені у розмірі 245,28 грн., усього у розмірі 16597,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області № 002981702 від 27.04.2015 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 16597,03 грн., з яких штраф у розмірі 16531,75 грн., пеня у розмірі 248,28 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Донецька залізниця» Вагонного депо Красноармійськ судовий збір в розмірі 182 (сто вісімдесят дві гривні) 70 копійок.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Олішевська B.В.