Постанова № 48836890, 14.01.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2010
Номер справи
2а-6262/09/2370
Номер документу
48836890
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2010 року справа № 2а-6262/09/2370

12 год. 25 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В,

при секретарі: Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1 за довіреністю;

відповідача: не зявилась,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Черкаському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1415 грн., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позивач стверджує, що за результатами перевірки субєкта господарської діяльності управлінням Державної служби боротьби з економічною злочинністю, встановлені порушення з боку відповідача вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700 грн. В свою чергу відповідачем частково сплачені штрафні санкції в сумі 285 грн., т.ч. залишок заборгованості складає 1415 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач заперечень проти позову не надала, в судове засідання не зявилась, представника не направила, проте подала заяву якою позовні вимоги визнає та просить справу розглянути за її відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрована, як суб'єкт підприємницької діяльності 17.06.1999 року державним реєстратором Черкаської райдержадміністрації за № 04061317Ф0010158, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509-XII (далі «Закон № 509-XII»).

Статтею 11 Закону № 509-XII визначені права органів державної податкової служби, одним з яких є право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі «Закон № 481/95-BP»).

Так, 08.08.2009 року за результатами проведеної управлінням Державної служби боротьби з економічною злочинністю перевірки господарської одиниці відповідача, що знаходиться за адресою: Черкаська область, Черкаський район, с. Руська Поляна, вул. Піщана, 38, складеного акту контрольної закупки та протоколу огляду місця події від 08.08.2009 року, встановлено порушення відповідачем ст. 15 Закону № 481/95-ВР, а саме: роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензій.

Відповідальність за порушення вимог ст. 15 Закону № 481/95-ВР встановлена ч. 2 ст. 17 цього Закону № 481/95-ВР, а саме - до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону № 481/95-BP рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

На підставі акта контрольної закупки, протоколу огляду місця події, пояснення подавця та свідка від 08.08.2009 року ДПІ в Черкаському районі Черкаської області стосовно відповідача прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_2 від 14.08.2009 року на суму 1700 грн.

Згідно ч. 5 та 6 ст. 17 Закону № 481/95-BP дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у ч. 3 цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Рішення № НОМЕР_2 від 14.08.2009 року отримано відповідачем особисто 11 вересня 2009 року та не оскаржено в установленому порядку, а тому підлягає до виконання.

За даними облікової картки платника податків станом на 15.12.2009 року за відповідачем рахувалася часткова сплата в сумі 285 грн., тому недоїмка відповідача по сплаті фінансових санкцій складає 1415 грн.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій становить 1415 грн.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, (19602, Черкаська область, Черкаський район, с. Руська Поляна, вул. Комарова, 5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в Черкаському районі Черкаської області, (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код ЄДРПОУ 34503239) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1415 (одна тисяча чотириста пятнадцять) грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Гаращенко