Рішення № 48822311, 12.08.2015, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
12.08.2015
Номер справи
911/1852/14
Номер документу
48822311
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" серпня 2015 р. Справа № 911/1852/14

Суддя А.Ф. Черногуз, розглянувши матеріали за позовом Броварської міської ради Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Відділу Держземагентства у м. Броварах Київської області про внесення змін до договору оренди земельної ділянки,

За участю представників:

позивача: ОСОБА_1 (дов. №2-15/15 від 05.01.2015);

відповідача: ОСОБА_2 (дов. б/н від 12.01.2015), ОСОБА_3 (дов. б/н від 05.03.2015), ОСОБА_4 (дов. б/н від 05.03.2015).

третьої особи: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 911/1852/14 за позовом Броварської міської ради Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Термінал Бровари про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на ухилення відповідача від внесення змін до договору оренди земельної ділянки в тій частині, що суперечить чинному законодавству.

Ухвалою господарського суду Київської області від 21.05.2014 порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 10.06.2014.

У судовому засіданні 10.06.2014 оголошено перерву до 13 год. 00 хв. 22 липня 2014 року та ухвалою від 10.06.2014 задоволено клопотання сторін про продовження строку розгляду спору на п'ятнадцять днів та продовжено строк вирішення спору у справі №911/1852/14 на п'ятнадцять днів до 03.08.2014 року.

Ухвалою від 22.07.2014 було зупинено провадження у справі № 911/1852/14 до вирішення повязаною з нею справи № 911/2462/14.

03.09.2014 через канцелярію господарського суду Київської області надійшло клопотання позивача про поновлення провадження у справі.

Ухвалою від 05.09.2014 було відмовлено Броварській міській раді Київської області у задоволенні клопотання про поновлення провадження у справі №911/1852/14.

Листом господарського суду Київської області від 26.06.2015 було здійснено нагадування сторонам про необхідність повідомлення про результати розгляду справи №911/2462/14.

08.07.2015 через канцелярію господарського суду Київської області, на виконання листа господарського суду Київської області від 26.06.2015, надійшов лист ТОВ „Термінал Бровари №12/136 від 08.07.2015, в якому відповідач повідомляє про постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.06.2015 у справі №911/2462/14 (копія додається) та про намір подання касаційної скарги до Вищого господарського суду Київської області.

Ухвалою від 04.08.2015 було поновлено провадження у справі №911/1852/14 та призначено розгляд справи на 12.08.2015.

11.08.2015 через канцелярію господарського суду Київської області надійшло клопотання позивача б/н від 11.08.2015 про призначення земельно-технічної експертизи.

У судовому засіданні 12.08.2015 суд розглянув клопотання позивача про призначення земельно-технічної експертизи, заслухавши пояснення представників сторін відмовив у задоволенні останнього. Третя особа у судове засідання не зявилась, про причини неявки суд не повідомила.

Згідно до п.п. 3.9.1, 3.9.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої ст. 64 та ст. 87 Господарського процесуального кодексу України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи, що сторони були належним чином повідомленими про судове засідання та те, що реалізація норми статті 38 Господарського процесуального кодексу України щодо витребування господарським судом у сторін документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору, безпосередньо залежить від суб'єктивної реалізації сторонами їх диспозитивного права подавати та витребовувати через суд докази, а також враховуючи положення пункту 4 частини третьої 3 статті 129 Конституції України, який визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, господарський суд вважає, що судом в межах наданих повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за можливе розглядати справу за наявними у справі документами.

Оскільки, про розгляд справи сторони були належним повідомлені, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 12.08.2015, після виходу з нарадчої кімнати в порядку ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

УСТАНОВИВ:

13.04.2006 на підставі рішення Броварської міської ради Київської області № 955-46-04 від 23.03.2006 між Броварською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари (Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, за умовами якого орендодавець зобовязався надати, а орендар прийняти в строкове платне користування земельну ділянку площею 9,50 га, для будівництва та обслуговування складського комплексу логістичний парк, яка знаходиться по Обїздній дорозі в м. Бровари. Вказаний договір зареєстровано у Київській регіональній філії Державного підприємства Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам, про що у Державному реєстрі вчинено запис від 13 квітня 2006 за № 040633800199.

Згідно п.п. 2.1., 2.2., 2.3. договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 9,50 га. На земельній ділянці відсутні обєкти нерухомого майна. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки Броварського міського відділу земельних ресурсів від 05.04.2006 за № 455-04-3/3 з урахуванням коефіцієнтів індексації становить: - 1107700 грн. на період будівництва; - 5540400 грн. з дати затвердження Акту Державної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкту.

Пунктом 3 договору передбачено, що договір укладено на 5 років, терміном до 23.03.2011 року. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк.

Відповідно до п.п. 4.1., 4.2. договору річна орендна плата на період будівництва складає 55385грн. Річна орендна плата з дати затвердження Акту Державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва складає 277020 грн. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

Земельна ділянка передається в оренду для будівництва та обслуговування складського комплексу логістичний парк. Цільове призначення земельної ділянки землі комерційного призначення (п.п. 5.1., 5.2. договору).

Так, на виконання п. 1.1. договору оренди земельної ділянки від 13.04.2006 позивач передав, а відповідач прийняв спірну земельну ділянку, що підтверджується актом прийому-передачі земельної ділянки від 13.04.2006, підписаним та скріпленим печатками обох сторін договору.

Статтею 792 Цивільного кодексу України визначено, що за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що оренда землі визначається як засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Частиною 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що однією з істотних умов договору оренди земельної ділянки є орендна плата.

Статтею 96 Земельного кодексу України встановлено, що землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Відповідно до ст. 6 Цивільного кодексу України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Згідно з ст. 15 Закону України «Про оренду землі» орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією з істотних умов договору оренди землі.

Статтею 288 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Згідно з ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Правові засади проведення оцінки земель в Україні визначені Законом України «Про оцінку земель».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Згідно з ст. 5 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Статтею 13 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру земельного податку та визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.

Згідно з ст. 20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Як вбачається із матеріалів справи, рішенням Броварської міської ради Київської області Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Бровари № 538-29-05 від 29.11.2007 затверджено ставки орендної плати за земельні ділянки в м. Бровари у вигляді відсоткових показників від грошової оцінки землі, що додаються.

Рішенням Броварської міської ради Київської області Про припинення права користування земельними ділянками, надання в оренду земельних ділянок, надання дозволів на виготовлення технічної документації по оформленню права користування земельними ділянками юридичним і фізичним особам та внесення змін до рішень Броварської міської ради № 774-38-05 від 26.06.2008 внесено зміни до договору оренди, зареєстрованого у Київській регіональній філії Державного підприємства Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельним ресурсам за № 040633800199 від 13.04.2006, відносно Товариства з обмеженою відповідальністю Термінал-Бровари, в п. 3 договору оренди слова … строком на 5 (пять) років… замінити словами …строком на 49 (сорок девять) років.

10.07.2008 на підставі рішення Броварської міської ради Київської області № 538-29-05 від 29.11.2007 та № 774-38-05 від 26.06.2008 між Броварською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари (Орендар) укладено додаткову угоду № 1 до договору оренди земельної ділянки від 13 квітня 2006 року № 040633800199, за умовами якої сторони дійшли згоди внести зміни до наступних пунктів договору: п. 2.3. викласти в наступній редакції Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки відділу земельних ресурсів в м. Броварах від 07.07.2008 за № 04-3/13-3/956 на період будівництва становить: - 654886 грн.; Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки відділу земельних ресурсів в м. Броварах від 07.07.2008 за № 04-3/13-3/955 з дати затвердження Акту Державної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва становить 3274431грн.; п. 3. викласти в новій редакції: Договір укладено на 49 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк; п. 4.1. викласти в наступній редакції: Річна орендна плата становить 10 % від нормативної грошової оцінки і складає: - 65488,60 грн. на період будівництва; - 327433,10 грн. з дати здачі обєкта в експлуатацію. Ця додаткова угода є невідємною частиною договору оренди, зареєстрованого за № 040633800199 від 13.04.2008.

10.07.2008 Броварська міська рада передала, а Товариство з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари прийняло земельну ділянку площею 9,50 га для будівництва та обслуговування складського комплексу логістичний парк землі комерційного використання по Обїздній дорозі в м. Бровари, що підтверджується актом прийому-передачі земельної ділянки від 10.07.2008.

Рішенням Броварської міської ради Київської області Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари № 883-46-05 від 30.09.2008 затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Бровари, згідно додатків №1 та №2.

Рішенням Броварської міської ради Київської області Про припинення права користування земельними ділянками, надання в оренду земельних ділянок, надання дозволів на виготовлення технічної документації по оформленню права користування земельними ділянками юридичним і фізичним особам та внесення змін до рішень Броварської міської ради № 928-49-05 від 20.11.2008 вирішено договорами оренди земельних ділянок передбачити право Броварської міської ради змінювати орендну плату за земельні ділянки після зміни грошової оцінки земель м. Бровари, внести зміни в усі діючі договори оренди земельних ділянок, укладені Броварською міською радою з юридичним та фізичними особами, відповідно до рішення Броварської міської ради від 30.09.2008 року № 883-46-05 Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари.

Згідно наявного в матеріалах справи витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки переданої в оренду за спірним договором, складеного відділом Держземагенства у м. Броварах Київської області від 17.06.2013 №04-3/13-3/292, нормативна грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 35489 469 грн.

Позивач неодноразово пропонував відповідачу внести відповідні зміни та доповнення до зазначеного договору оренди земельної ділянки нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що підтверджується листами Броварської міської ради до керівництва Товариства з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари (листування міститься в матеріалах справи).

Натомість, відповідач ухилявся від пропозиції позивача підписати договір про внесення змін та доповнень до договору оренди землі від 13.04.2006, обґрунтовуючи тим, що зміна нормативної грошової оцінки суперечить чинному законодавству (листування міститься в матеріалах справи).

На підставі вищевикладеного Броварська міська рада звернулась з даним позовом до господарського суду Київської області з вимогою внести зміни до договору оренди земельної ділянки у звязку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки переданої в оренду, а саме до п.п. 2.3. та 4.1. договору.

Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що після вилучення земельної ділянки площею 9,5 га, яка є обєктом договору оренди, із земель сільськогосподарського призначення не було віднесено до жодної із категорій земель, які визначені Земельним кодексом України, а відтак зміни до договору оренди землі, які пропонує позивач, не відповідають цільовому призначенню земельної ділянки, не ґрунтуються на передбачених законодавством України коефіцієнтах, а тому прийняття вказаних змін призведе до порушення Земельного законодавства України.

Судом встановлено, що дійсно в рішеннях Броварської міської ради дану земельну ділянку не було віднесено до жодної із категорій земель за основним цільовим призначенням, які визначені статтею 19 Земельного кодексу України. Натомість вбачається, що радою визначено цільове призначення земельної ділянки «землі комерційного використання», яке може виступати лише як підкатегорія основного цільового призначення земельної ділянки в межах категорій земель визначених ст. 19 Земельного кодексу України, перелік яких є вичерпним.

Дійсно з рішення Броварської міської ради №955-46-06 від 23.03.2006, яким було виділено земельну ділянку площею 9,5 га вбачається, що останнім не визначено категорію земель в межах основного цільового призначення, до якої її віднесено після вилучення з земель сільськогосподарського призначення, як то мало бути вчинено в силу положень ст. ст. 19, 20 Земельного кодексу України, позаяк діяльність яка згідно умов п. 1.1 договору оренди проводиться орендарем на вказаній земельній ділянці в силу вимог ст. 22 Земельного кодексу України не передбачає правових підстав для залишення вказаної земельної ділянки в межах такої категорії земель за основним цільовим призначенням як землі сільськогосподарського призначення

Проте, вбачається, що відповідач протягом тривалого часу дії договору, включно до зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, вчиняв конклюдентні дії на виконання договору оренди без жодних заперечень щодо цільового призначення та категорії земель, до яких віднесено ділянку. Також вбачається, що рішення Броварської міської ради №955-46-06 від 23.03.2006, яким було виділено земельну ділянку площею 9,5 га та не визначено категорію земель, рішення Броварської міської ради №538-29-05 від 29.11.2007, яким було затверджено ставки орендної плати за земельні ділянки в м. Бровари у вигляді відсоткових показників від грошової оцінки землі, рішення Броварської міської ради №883-46-05 від 30.09.2008, яким затверджено нормативну грошову оцінку земель м. Бровари, відповідачем не оскаржувались, а доказів на підтвердження віднесення земельної ділянки до певної категорії земель за основним цільовим призначенням в матеріалах справи відсутні. Так само, як і відсутні докази того, що відповідач вчиняв будь-які дії спрямовані на приведення зазначених рішень Броварської міської ради у відповідність до вимог Земельного кодексу України, зокрема, в частині оскарження в межах адміністративного судочинства дій та бездіяльності Броварської міської ради в частині не віднесення орендованої земельної ділянки до відповідної категорії земель в межах основного цільового призначення та в частині затвердження коефіцієнтів індексації орендної плати.

Суд, також звертає увагу на те, що за весь період протягом якого провадження у даній справі було зупинене за клопотанням відповідача, відповідач не здійснив жодних юридично-значимих дій спрямованих на оскарження відповідних рішень ради, знаючи про недоліки останніх та знаючи про наявність даного спору у суді.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Перевіривши повноваження Броварської міської ради, щодо регулювання земельних правовідносин, суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а згідно з пунктами 34, 35 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

З огляду на наведене, оскільки нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, і оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то зміни розміру нормативної оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленого умовами договору. Аналогічної правової позиції притримується і Верховний Суд України, зокрема, у постанові від 20.08.2013 у справі №3-21гс13 (№5009/3430/12).

Крім того, додатковою угодою №1 до договору оренди земельної ділянки сторони узгодили можливість зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Змінювати орендну плату за земельні ділянки після затвердження нових ставок та після зміни нормативної грошової оцінки. У випадку відмови орендаря змінити орендну плату, договір оренди земельної ділянки може бути розірваний Броварською міською радою в односторонньому порядку (п.4.5.2 договору).

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги факт зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що є обєктом оренди за спірним договором, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що вимога позивача є обґрунтованою, доведеною належними та допустимими доказами, відповідачем не спростованою, а відтак такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Внести зміни до п. 2.3 та п. 4.1 договору оренди земельної ділянки від 13.04.2006, укладеного між Броварською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари, зареєстрованого 13.04.2006 у Київській регіональній філії Державного підприємства «Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам» за № 040633800199 виклавши їх у такій редакції:

- п.2.3. «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки Держземагенства у м. Броварах Київської області від 17.06.2013 №04-3/13-3/292 становить 35489469 грн. 00 коп. (тридцять пять мільйонів чотириста вісімдесят девять тисяч чотириста девять гривень 00 копійок)».

- п.4.1. «Річна орендна плата становить 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (35489469 грн. 00 коп.) і складає 3548946 грн. 90 коп. (три мільйони пятсот сорок вісім тисяч девятсот сорок шість гривень девяносто копійок)».

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Термінал Бровари (код ЄДРПОУ 33584049) на користь Броварської міської ради (код ЄДРПОУ 26376375) 1218 грн. судового збору.

4. Видати наказ.

Повний текст рішення складено 18.08.2015.

Суддя А.Ф. Черногуз