14.02.2013 року
Справа № 127/3555/13-а
2-а/127/220/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2013 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Курбатова І.Л., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення Вінницької міської ради та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 в порядку адміністративного судочинства звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 Із змісту позовних вимог вбачається, що ОСОБА_1 просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Вінницької міської ради № 2792 від 30.04.10 в частині визнання права власності на земельну ділянку по пров. Карбишева, 12 у м. Вінниці площею 0,1000 га за ОСОБА_2, скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку по 2-му пров. Карбишева, 12 у м. Вінниці площею 0,1000 га від 20.09.10., а також відшкодувати йому кошти та моральну шкоду, завдану ОСОБА_2
Суд, дослідивши матеріали адміністративного позову, встановив, що він не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше, як за позовною заявою, поданою відповідно до КАС України.
Статтями 105, 106 КАС України встановлені форма та зміст адміністративного позову та вимоги до позовної заяви. Зокрема, ч. 4 ст. 105 КАС України передбачено перелік вимог, які може містити адміністративний позов.
Згідно п.4 ч.1 ст. 106 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Незважаючи на оскарження ОСОБА_3 до суду рішення Вінницької міської ради, вказаного субєкта владних повноважень як відповідача в адміністративному позові не зазначено.
Крім того, відповідно ч. 3 ст. 21 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Поряд з цим, адміністративний позов ОСОБА_1 містить одночасно вимоги, що належить розглядати в порядку різного судочинства. Так, лише вимога щодо визнання протиправним та скасування рішення Вінницької міської ради підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, проте відповідачем у такому спорі є субєкт владних повноважень, який в адміністративному позові в якості відповідача не зазначений. Інші вимоги, адміністративного позову суперечать ч. 4 ст. 105 КАС України, та повинні розглядатись в порядку цивільного судочинства і їх обєднання, згідно ч. 3 ст. 21 КАС України, не допускається.
Проте позивачем не дотримано зазначених вимог закону, внаслідок чого подано до суду адміністративний позов, що не відповідає вимогам ст. 105, 106 КАС України.
Крім того, в порушення вимог ч.3 ст. 106 КАС України та вимог Закону України «Про судовий збір» позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру.
Так, згідно доданої квитанції ОСОБА_3 справлено судового збору в сумі 32,19 грн., разом з тим ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру на 2013 рік встановлена в сумі 34,41 грн.
Сплата судового збору в повному обсязі є обовязковою, та для вирішення питання про відкриття провадження у справі, позивачу слід сплатити судовий збір, встановлений ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в повному обсязі.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), 22030001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38054707, Рахунок отримувача: 31215206700002; Назва суду: Вінницький міський суд Вінницької області, Банк одержувача: ГУДКСУ у Вінницькій області, м. Вінниця; МФО: 802015.
Враховуючи те, що даний адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим ст. 105, 106 КАС України, суд відповідно до положень ч. 1 ст. 108 КАС України вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення Вінницької міської ради та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку - залишити без руху та надати позивачу чотири дні, з дня отримання даної ухвали суду, для усунення недоліків, в іншому випадку позовна заява та додані до неї матеріали будуть вважатись неподаними і будуть повернуті позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: