14.06.2013 року
Справа№212/11074/2012
2-а/127/4/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2013 року місто Вінниця
Вінницькій міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Курбатової І.Л.,
при секретарі Басовській В.М..
за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Вінниці клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2, ОСОБА_3 про зобовязання надати інформацію та відшкодування шкоди, -
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2, ОСОБА_3 про зобовязання надати інформацію та відшкодування шкоди.
В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі, яке мотивоване тим, що системний аналіз приписів ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в поєднанні з положенням Статуту комунального закладу «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2», а саме п.п.1.3, 4.3, Положенням про Департамент охорони здоровя Вінницької міської ради, а саме п.п.1.1. та 2.1. свідчить, що відповідач є розпорядником інформації в розумінні ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» лише в частині інформації про використання бюджетних коштів, оскільки жодні владні повноваження йому не делеговані, що підтверджено листом заступника міського голови від 12.06.2013 № 01-00-011-25349. В звязку з наведеним, враховуючи положення ст. 13, ч. 3 ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 не є розпорядником інформації рішення, дії чи бездіяльність якого може бути оскаржена до суду відповідно до КАС України, що відповідно до п.1 ч. 1 ст. 157 КАС України є підставою для закриття провадження у справі.
Позивач щодо задоволення вказаного клопотання та закриття провадження у справі заперечив, оскільки вважає, що відповідачу повноваження делеговані, а відтак справа має бути розглянута в порядку адміністративного судочинства.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши клопотання та матеріали адміністративної справи дійшов висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, крім іншого, юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків.
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів міських рад, крім іншого належать делеговані повноваження, забезпечення в межах наданих повноважень доступності і безоплатності освіти і медичного обслуговування на відповідній території.
З листа виконавчого комітету Вінницької міської ради від 12.06.2013 № 01-00-011-25349 вбачається, що Департамент охорони здоровя міської ради, який є виконавчим органом Вінницької міської ради відповідно до її рішення № 85 від 14.01.2011 року виконує делеговані повноваження Вінницької міської ради в сфері надання оздоровчих послуг населенню.
Згідно інформації викладеної у зазначеному листі, метою Департаменту є забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері охорони здоровя шляхом виконання відповідних державних і місцевих соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм, надання населенню якісної медичної допомоги і медичних послуг через межу комунальних лікувально-профілактичних підприємств, установ і закладів.
Згідно договору № 2 від 27.12.2012 року про медичне обслуговування населення укладеного між Департаментом охорони здоровя міської ради та Центром первинної медико-санітарної допомоги № 2 заклад здійснює у 2013 році медичне обслуговування населення, тобто надає державні оздоровчі послуги, делеговані державою органам місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи, що відповідач виконує делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором,а саме надає державні оздоровчі послуги, він в розумінні ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» є розпорядником інформації, пов'язаної з виконанням своїх обов'язків, що в сукупності з вимогами ст. 23 вказаного Закону свідчить про можливість оскарження його рішень, дій та бездіяльності до суду в порядку КАС України.
При цьому суд, не приймає до уваги викладену в листі № 01-00-011-25349 від 12.06.2013 інформацію про те, що відповідачу повноваження не делеговані, оскільки вона спростована іншою інформацією, що міститься ньому та зазначена вище.
На підставі викладеного суд, керуючись Законом України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 133, 157, 158, 159, 160 КАС України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2, ОСОБА_3 про зобовязання надати інформацію та відшкодування шкоди відмовити.
Ухвала є остаточною та оскарженню окремо від рішення у справі не підлягає.
Суддя: