Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/2853/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2015 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі судді Смиковська Л. О. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобовязання провести виплату коштів у відповідності до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду та просить визнати дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо відмови у не виплаті йому доплати до заробітної плати, передбаченої ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.01.2011 року протиправними. Зобовязати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області у справі № 2а-566/11 від 31.01.2011 року доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 1 листопада 2010 року по 31 грудня 2010 року в розмірі, визначеному ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» в розмірі 3637,00 грн. Стягнути з відповідача понесені нею витрати по сплаті судового збору, мотивуючи тим, що відповідач відмовив у виплаті коштів у відповідності до розрахункових документів, що призвело до порушення його прав.
Представник відповідача управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації надіслав заперечення, в яких просить справу розглянути без участі їхнього представника та постановити рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог до управління за безпідставністю з підстав викладених у запереченні.
Відповідно до п.2 ч.1, ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, з таких підстав.
З постанови по справі №2а-566/11 від 31.01.2011 року вбачається, що Овруцьким районним судом було прийнято рішення про зобовязання виконавчий комітет Овруцької міської ради Житомирської області провести ОСОБА_1 розрахунок виплати доплати до заробітної плати, передбаченої ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за період з 01.11.2010 року по 31.12.2010 року, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України «Про державний бюджет України на 2010 рік» та подати розрахункові дані до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації.
З листа управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації №07-04/7779 від 31.07.2015 року вбачається, що відповідачем 27.07.2015 року було прийнято від Овруцької міської ради розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до постанови Овруцького районного суду по справі № 2а-566/11 від 31.01.2011 року на користь ОСОБА_1 за період роботи з 01.11.2010 року по 31.12.2010 року на суму 3637,00 грн. з нарахуванням відповідних податків та зборів. Виплата буде проведена при надходженні коштів на рахунок за КПКВК 2501200 для виконання постанов суду. Кошторисами на 2005-2015 роки кошти в розмірах, відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та кошти на виплату згідно рішень суду не передбачалися. А отже, управлінням праці не здійснювалося перерахування коштів згідно рішень суду (а.с.6).
Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Статтею 62 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Згідно п.п.5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року(надалі - Порядок), соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи субєкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як субєкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
Зважаючи на викладене, виплата коштів має здійснюватися саме виконавчим комітетом Овруцької міської ради, тобто за місцем основної роботи позивача.
Таким чином, викладені у позовній заяві правовідносини виникли саме між виконавчим комітетом Овруцької міської ради та управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, тому з вимогою щодо виплати коштів по розрахунку видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має звертатися саме виконавчий комітет Овруцької міської ради.
З урахуванням вище зазначеного, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн.
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобовязання провести виплату коштів у відповідності до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відмовити за безпідставністю.
На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасним направленням копії скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду особою, яка її подає.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_2