Справа № 161/6739/15-а
Провадження № 2-а/161/243/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2015 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі головуючого - судді Гриня О.М.
при секретарі Пилипюк Л.М.
з участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до до виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до постанови від 21.04.2015 року № 111 її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1190,00 гривень. Відповідно до вказаної постанови, позивач, 06.03.2015 року о 10:30 год. порушила правила благоустрою, а саме проводила земельні роботи без дозволу (ордера) виданого у встановленому порядку на земельній ділянці загального користування біля будинку № 24 по пр.Соборності у м.Луцьку, чим порушила п. 2.5.5.1.20 "Правил благоустрою міста Луцька", за що передбачено відповідальність згідно ст.152 КУпАП.
Позивач не погоджується з вказаною постановою, вважає її необґрунтованою та незаконною, оскільки не має до цих подій ніякого відношення. Вказує, що земельні роботи проводились Луцькою міською філією ПАТ «Волиньобленерго» згідно копії ордеру №52 від 06 березня 2015 року.
Просить скасувати постанову № 111 від 21 квітня 2015 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги з підстав зазначених позовній заяві. Просила суд позов задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача, щодо задоволення позову заперечила, зазначила, що постанова про притягнення до адміністративної є вмотивованою та обґрунтованою.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Згідно із ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцієюта законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до постанови від 21.04.2015 року № 111 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1190,00 грн. (а.с. 3).
З вказаної постанови вбачається, що позивач, 06.03.2015 року о 10:30 год. порушила правила благоустрою, а саме проводила земельні роботи без дозволу (ордера) виданого у встановленому порядку на земельній ділянці загального користування біля будинку № 24 по пр.Соборності у м.Луцьку, чим порушила п. 2.5.5.1.20 "Правил благоустрою міста Луцька", за що передбачено відповідальність згідно ст.152 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 особисто ніяких земельних робіт не виконувала, в свою чергу представник відповідача не змогла пояснити чому саме на громадянку ОСОБА_1 складений даний протокол.
Крім того, в матеріалах справи наявний ордер № 52 на аварійні роботи від 06 березня 2015 року, згідно якого ремонт КЛ-0,4 кв. від ТП-407 за адресою проспект Соборності, 24 виконує Луцька міська філія «Волиньобленерго» (а.с. 5).
Таким чином, в діях позивача відсутній склад адміністративного порушення.
Дані обставини не були спростовані відповідачем, суду не було представлено доказів в підтвердження обставин, викладених в постанові по справі про адміністративне правопорушення.
Отже, постанова від 21.04.2005 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1190 грн. винесена з порушенням вимог ст. 280 КУпАП оскільки, не встановлена вина особи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності від 21.04.2015 року є протиправною та підлягає скасуванню, а тому позов слід задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 71, 158, 159, 160, 161, 163, 171-2 КАС України, ст.ст. 254, 256, 268, 280, 283, 293 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради № 111 від 21 квітня 2015 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.М. Гринь