КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2015 року № 810/3511/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Укрвентпромпостач до Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю Укрвентпромпостач з позовом до Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому просить суд:
- визнати дії Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області щодо викладених у спірному Акті висновків протиправними;
- скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» № НОМЕР_1 від 29.12.2014 та податкове повідомлення-рішення форми «В4» № НОМЕР_2 від 29.12.2014 Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.
Ухвалою від 13.08.2015 судом відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог про визнання дії щодо викладених у спірному Акті перевірки висновків протиправними.
У свою чергу, позовна заява в частині позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р» № НОМЕР_1 від 29.12.2014 та податкового повідомлення-рішення форми «В4» № НОМЕР_2 від 29.12.2014 підлягає вирішенню у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір (в редакції чинній на час прийняття ухвали). Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги субєктів права, що повязані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.
З позовної заяви і доданих до неї документів вбачається, що позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» № НОМЕР_1 від 29.12.2014 на суму 91131,00 грн. та податкове повідомлення-рішення форми «В4» № НОМЕР_2 від 29.12.2014 на суму 364524,00 грн. Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, що у свою чергу є майновими вимогами.
Проте, як вбачається із доданої позивачем до позовної заяви квитанції від 10.08.2015 № 0.0.419439730.1 за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 182,70 грн., що не відповідає розміру судового збору, відповідно до статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір для позовів майнового характеру.
За таких обставин, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду документа про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх майнового характеру) у розмірах, визначених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір. При цьому, суд звертає увагу позивача, що з 01.09.2015 набувають чинності Закон України від 09.04.2015 № 320-VIII та Закон України від 22.05.2015 № 484-VIII, якими вносяться зміни до Закону України "Про судовий збір" в частині розмірів сплати судового збору. Так, за подання адміністартивного позову майнового характеру юридичною особою встановлено ставку у розмірі 1,5 відсотка ціни позова, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, у разі сплати судового збору з 01.09.2015 позивачу необхідно сплатити судовий збір у наведеному вище розмірі.
Повідомити позивачу, що питання про відкриття провадження в адміністративній справі відповідно до вимог частини четвертої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України буде вирішено протягом трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, а у разі невиконання позивачем вимог даної ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява відповідно до положень пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України буде повернута позивачу.
Керуючись статтею 106, частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвентпромпостач" до Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про скасування податкових повідомлень-рішень, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 14 вересня 2015 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панова Г. В.