ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2011 р. справа № 2a-886/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ТОВ «ІФ-ТРЕНД»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до ТОВ «ІФ-ТРЕНД»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що 12.08.2010 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Тернопільській області складено акт № 147843 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ТОВ «ІФ-ТРЕНД»послуг з перевезення вантажу. В ході проведення перевірки здійснивши контрольне зважування виявлено перевезення великогабаритного вантажу без відповідного дозволу (вага автомобіля НОМЕР_1 при обмеженні 38 т). 16.09.2010 року враховуючи допущені порушення, керівником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ТОВ «ІФ-ТРЕНД»винесено постанову № 106416 про застосування фінансової санкції на суму 1700 гривень за порушення передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
19.03.2011 року на адресу суду повернулася копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копія позовної заяви та додані до неї документи для відповідача з довідкою Івано-Франківського відділення УДППЗ «Укрпошта»про її повернення в зв'язку із його відсутністю за адресою.
Згідно із пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Місцезнаходження ТОВ «ІФ-ТРЕНД»зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить довідка від 11.03.2011 року № 11-15/408, видана Реєстраційною палатою виконкому Івано-Франківської міської ради.
Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області 12.08.2010 року складено акт № 147843 про порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», яке полягало в перевезенні вантажним автомобілем відповідача великогабаритного вантажу ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття»(вантажовідправник), згідно товарно-транспортної накладної №009833 від 12.08.2010 року, вантажоодержувачу ВАТ «Укрнафта». Під час перевірки, здійснивши контрольне зважування автомобіля ТОВ «ІФ-ТРЕНД»марки «VOLVO FM 4x2»номерний знак НОМЕР_2, виявлено відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами під час перевезення великогабаритних вантажів (вага автомобіля НОМЕР_1 при допустимих 38 т).
Водій ТОВ «ІФ-ТРЕНД»з актом ознайомився, від надання пояснень відмовився.
Враховуючи допущені порушення 16.09.2010 року тимчасово виконуючим обовязки начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»щодо ТОВ «ІФ-ТРЕНД»винесено постанову № 106416 про застосування фінансової санкції у розмірі 1700 грн.
Згідно листа територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківської області від 12.03.2011 року, ТОВ «ІФ-ТРЕНД»ліцензію серії АВ № 436936 на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом виготовляло 13.11.2008 року (а.с.16).
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному
транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає перелік документів для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, а саме: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
В частині 7 статті 48 цього Закону зазначено, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, які здійснюються на договірних умовах чи для власних потреб, обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 року № 207 «Про затвердження переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні»дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами під час перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, видається Державтоінспекцією.
Відсутність зазначеного дозволу є порушенням, яке тягне за собою відповідальність згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».
В абзаці 2 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»зазначено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону встановлюється штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому пунктом 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалася.
При здійсненні відповідачем перевезення вантажу наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Таким чином, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ТОВ «ІФ-ТРЕНД»фінансової санкції в розмірі 1700 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІФ-ТРЕНД» в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансову санкцію в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя(підпис)Могила А.Б.