ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2011 р. справа № 2a-815/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн.
Позов мотивовано тим, що 22.07.2010 року та 20.09.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акти відповідно за № 178320 та № 194994 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля, обладнаного як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки. За вказані порушення до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у загальній сумі 1020 грн., про що керівником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області винесено 07.09.2010 року постанову № 106375 та 21.09.2010 року винесено постанову № 106423. Ці постанови ОСОБА_1 у встановленому порядку не оскаржувалися, фінансові санкції не сплачені.
19.03.2011 року відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копію позовної заяви та додані до неї документи.
Згідно із пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Заперечення відповідача на позов до суду не надійшло. Місцезнаходження відповідача зареєстровано в ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить довідка від 18.02.2011 року № 11-15/310, видана Реєстраційною палатою виконкому Івано-Франківської міської ради.
Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 22.07.2010 року складено акт № 178320 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля марки «ВАЗ», номерний знак НОМЕР_1, обладнаного як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.
Крім того, 20.09.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області знову виявлено порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля марки «ВАЗ», номерний знак НОМЕР_1, обладнаного як таксі без ліцензійної картки, про що складено акт № 194994.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному
транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Згідно положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є:
для автомобільного перевізника ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія таксі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи передбачені законодавством України.
Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
В абзаці 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Враховуючи допущені ОСОБА_1 порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області відповідно 07.09.2010 року винесено постанову № 106375 та 21.09.2010 року постанову № 106423, якими застосовано до нього фінансові санкції в розмірі по 510 грн. за кожне порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно пункту 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відповідачу постанова № 106375 від 07.09.2010 року про застосування фінансової санкції надсилалася позивачем 09.09.2010 року, однак відповідач не забажав її отримати (а.с.11). Постанову № 106423 від 21.09.2010 року відповідач отримав 27.09.2010 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с.14).
Згідно листа позивача від 04.03.2011 року відповідачем у передбачений законом термін суми застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачені, постанови про їх застосування до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду не оскаржувалися (а.с.16).
При здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, обладнаного як таксі наявність у нього документів, передбачених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
У відповідності до листа позивача від 04 березня 2011 року ОСОБА_1 не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с.16).
Виходячи з наведеного, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій в загальній сумі 1020 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в сумі 1020 (одна тисяча двадцять) грн.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя(підпис)Могила А.Б.