Справа № 379/1055/15-а
2-а/379/102/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.08.2015 року Таращанський районний суд Київської області
в складі:
головуючого: Бойка М.Г.
за участю секретаря: Бакал О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща
справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області, третя особа Управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади та зобовязання вчинити певні дії ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вищеназваним позовом, в якому просить дії Управління Державної служби охорони ГУ МВС України в Київській області при наданні йому довідки про грошове забезпечення на роботах в ІІІ-зоні небезпеки м. Припять за період з 01.09 по 13.09.1986 року за № Ш-144 від 10.07.2015 року без урахування виплати заробітної плати подвійного окладу в пятикратному розмірі та збереженого окладу визнати неправомірними; зобов'язати Управління Державної служби охорони ГУ МВС України в Київській області провести розрахунок його грошового забезпечення колишнього працівника ВДСО при Таращанському РВ ГУ МВС України в Київській області чергового ПЦО, молодшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 з урахуванням вимог ОСОБА_2 Міністрів УРСР і ОСОБА_3 професійних спілок № 207-7 від 10 червня 1986 року, ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17 травня 1986 року №964-рс, Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (796-12), ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 23 травня 1986 р. № 1031-рс, листа Міністерства праці, Мінчорнобиля та Міністерства фінансів України від 29.10.1992 р. № 09-3751/1032/31/13-412/308, листа Мінсоцполітики від 09.06.1995 року № 224/8.13; зобовязати Управління Державної служби охорони ГУ МВС України в Київській області надати йому довідку про його перераховане грошове забезпечення з урахуванням вимог, передбачених ОСОБА_2 Міністрів УРСР і ОСОБА_3 професійних спілок № 207-7 від 10 червня 1986 року, ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17 травня 1986 року № 964- рс, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (796-12), листа Міністерства праці, Мінчорнобиля та Міністерства фінансів України від 29.10.1992 року № 09-3751/1032/31/13-412/308, листа Мінсоцполітики від 09.06.1995 року № 224/8.13 за роботу в ІІІ-й зоні небезпеки м. Припять за період з 01.09 по 13.09.1986 року; зобовязати Управління Державної служби охорони ГУ МВС України в Київській області здійснити перерахунок грошового утримання за роботу в третій зоні небезпечності, врахувавши одноразову грошову винагороду за отриману гранично допустиму дозу радіації в розмірі 555 карбованців згідно наданого розрахунку. А також допустити негайне виконання рішення суду та звільнити його від сплати судового збору відповідно до наданих йому пільг.
В судове засідання позивач не зявився, про час, день розгляду справи повідомлений належно, проте в поданій до суду заяві просить розглянути справу без його участі, позов підтримує в повному обсязі та просить задовольнити його вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не зявився про час, день та місце розгляду справи повідомлений належно, про причини неявки в судове засідання не повідомив, надіслав на адресу суду заперечення на позов, в якому позовні вимоги не визнав.
Представник третьої особи в судове засідання не зявився, хоча належно був повідомлений про час та місце розгляду справи. Проте надав суду заперечення на позов із вказівкою розглядати справуза відсутності його представника. В запереченні позовні вимоги не визнав в повному обсязі, мотивуючи тим, що згідно ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17.05.1986 р. № 964 оплата праці працівникам підприємств, розташованих у зоні ЧАЕС провадилась у III зоні небезпеки - у 5-кратному, II - у 4-х кратному, І - у 3-х кратному розмірі в порівнянні з встановленими нормами.
Оплата праці працівників і службовців, відряджених у зону Чорнобильської AF.C згідно з постановою ОСОБА_4 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 №665-195 (постанова ОСОБА_4 Міністрів УРСР і Укрпофради від 10.06.1986 р.№207-7) здійснювалася на роботах в III, II, І зонах небезпеки відповідно в 4-х,3-х і двох кратному розмірах понад середньомісячну заробітну плату, виходячи «із тарифної ставки (окладу), встановленої за основним місцем роботи», тобто без їх підвищення на 100%.
ОСОБА_4 Міністрів України СРСР від 23.05.1986 р. № 1031-р на військовослужбовців, начальницький і рядовий склад органів внутрішніх справ, зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, було розповсюджено порядок і розміри підвищеної оплати праці, передбачені розпорядженням ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17.05.1986 р.№964-рс. При цьому грошове забезпечення в підвищених розмірах виплачувати виходячи з посадових окладів, а особам офіцерського і начальницького ряду також з окладів за військове або спеціальне звання, тобто в одинарному розмірі. ОСОБА_5 законів про працю ОСОБА_3 PCP на працівників органів внутрішніх справ не поширювалися, в тому числі й щодо режиму робочого часу, додаткової оплати за роботу у вихідні дні, святкові і неробочі дні, надурочні і нічні години, тощо. Виплата премії у розмірі 60% повинна бути документально підтверджена.
Що стосується додаткової оплати праці за роботу в нічний час та вихідні і святкові дні під час ліквідації аварії на ЧАЕС, то вона проводилась лише тим працівникам, умови оплати праці яких регламентуються ОСОБА_5 Законів про працю України, дія якого на осіб рядового і начальницького складу не поширюється. На них поширювалась дія п. 40 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою ОСОБА_3 Міністрів СРСР від 23.10.05.1973 р № 778, яким було встановлено ненормований робочий час для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
При вирішенні справи проcили суд врахувати норми ст.ст. 99, 100 ОСОБА_5 адміністративного судочинства України та відмовити позивачу у задоволенні позову про проведення перерахунку та видачі довідки про заробітну плату.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером і перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Таращанському районі Київської області та отримує пенсію як особа, яка є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році першої категорії, також є інвалідом ІІ групи із захворюванням, повязаним з наслідками Чорнобильської катастрофи, що відповідачем та третьою особою не заперечується та підтверджується посвідченням серії А № 056105, виданим Київською облдержадміністрацією 13.07.2001 року та вкладкою до посвідчення.
Згідно із довідкою, виданою Управлінням державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області вбачається, що за роботу в населеному пункті м. Чорнобиль, м. Припять з 27 квітня 1986 року по 30 квітня 1986 року, з 30 серпня 1986 року по 13 вересня 1986 року позивачу виплачена заробітна плата в сумі 571,08 крб. з урахуванням коефіцієнта 4.
09 червня 2015 року позивач звернувся до Управлінням державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області з письмовою заявою з проханням надати йому довідку про заробітну плату (грошове утримання) в зоні відчуження в період часу з 01.09 по 13.09 1986 року з урахуванням Урядових рішень, які діяли в 1986 році при нарахуванні заробітної плати.
10 липня 2015 року відповідач своїм листом відмовив йому з невідомих причин і подана була довідка його заробітної плати за весь період перебування в зоні по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 році.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Конституція України у статті 46 встановлює, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоровя та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначений Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до статті 70 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право захищати у відповідних державних, судових органах, зокрема, свої законні інтереси.
Згідно з листом Міністерства праці та соціальної політики України від 13 квітня 2001 року № 03-3/1652-018-2 «Про оплату праці у зоні відчуження ЧАЕС у 1986-1990 років осіб, які виконували роботи, повязані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» вказано, що листом Держкомпраці УРСР від 13 червня 1989 року № 10-769 ОСОБА_3 Міністрів СРСР зняла гриф «секретно» з постанов ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07 травня 1986 року № 524-156, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05 червня 1986 року № 665-195, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29 грудня 1987 року № 1497-378, розпоряджень від 3 вересня 1986 року № 1767-рс і від 11 грудня 1986 р. № 2488-рс. Повідомлялось також, що розсекречуються прийняті до виконання постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР від 8 травня 1986 року №168-5, від 10 червня 1986 р. №207-7, розпорядження ОСОБА_3 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 року №530-рс, від 16 грудня 1986 року №694-рс, від 6 січня 1988 р. №12-рс та листи Держкомпраці УРСР, якими доводились зазначені рішення ОСОБА_3 Міністрів УРСР: №4с від 9 травня 1986 року, №58с від 11 червня 1986 року, №132с від 16 вересня 1986 року, №179с від 25 грудня 1986 року, №8с від 22 січня 1988 року. Знято гриф секретності з низки інших нормативних актів, повязаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.
ОСОБА_2 Кабінету Міністрів СРСР та ВЦРПС «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення, працівників підприємств, організацій і установ, зайнятих на роботах, повязаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобігання забрудненню навколишнього середовища» від 05 жовтня 1986 року № 665-195 передбачає встановлення за працівниками, направленими для виконання робіт, повязаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобігання забрудненню навколишнього середовища, збереження середньої заробітної плати.
Оплата праці робітників і службовців (відряджених у зону ЧАЕС та призваних на військові збори), за якими відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи середньомісячна заробітна плата, відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови ОСОБА_2 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7 (абзац четвертий пункту 1 постанови ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 5 червня 1986 року № 665-195) провадилась у III, II, І зонах небезпеки у 4-кратному, 3-кратному та 2-кратному розмірі (із врахуванням 100 % тарифної ставки), виходячи з тарифної ставки, встановленої за основним місцем роботи.
Як вже було зазначено, відповідачем при видачі довідки про заробітну плату в зоні відчуження з 27 квітня 1986 року по 30 квітня 1986 року та з 30 серпня 1986 року по 13 вересня 1986 року враховано 4-кратний розмір тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату з урахуванням зони безпечності 3 ( м. Чорнобиль, м. Припять) та 6-годинний робочий день.
ОСОБА_2 Міністрів СРСР і Всесоюзної центральної ради Профспілок від 05 червня 1986 року № 665-195 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, занятих на роботах, повязаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища» (п. 5) (постанова ОСОБА_2 Міністрів УРСР і Укрпрофради в червня 1986 року № 207-7) було дозволено підприємствам залучати працівників на роботи, повязані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у зоні відчуження і запобігання забрудненню навколишнього середовища, у вихідні і святкові дні з оплатою у подвійному розмірі.
Оплата роботи у зоні відчуження у святкові дні (частина друга статті 73) та у вихідні провадилась за правилами статті 107 КЗпП ОСОБА_3 PCP (322-08) за фактично відпрацьовані у святковий чи вихідний день години, із застосуванням показників кратності зокрема, відрядникам - за подвійними відрядними розцінками.
Відповідно до статей 67, 68 КЗпП ОСОБА_3 PCP загальним вихідним днем є неділя.
Позивач з 27 квітня 1986 року по 30 квітня 1986 року та з 30 серпня 1986 року по 13 вересня 1986 року брав участь у заходах ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. При цьому 07.09.1986 року була неділя вихідний день.
У відповідності до пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 (ОСОБА_3 Міністрів СРСР, ВЦРПС № 524-156 від 07 травня 1986 року, пунктів 1,4 постанови ОСОБА_3 Міністрів СРСР та ВЦРПС № 665-195 від 05 червня 1986 року, пункту 1 постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР і ОСОБА_3 республіканської ОСОБА_3 професійних Спілок № 207-7 від 10 червня 1986 року, оплата за роботу у зонах небезпеки провадитися з урахуванням кратності зони небезпеки по тарифній ставці (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання), підвищеної у два рази (наказ МВС СРСР № 0130 від 11 травня 1986 року та № 0189 від 30 червня 1986 року, вказівка МВС СРСР № 35з від 30 травня 1986 року).
Відповідно до п/п 1 п. 1 ОСОБА_2 №207-7 від 10.06.1986 року ОСОБА_2 Міністрів УРСР і ОСОБА_3 ОСОБА_6 профсоюзів «Распространили на работников предприятий, организаций и учреждений, независимо от ведомственной подчиненности (включая лиц, временно переведенных и командированных), а также на военнослужащих и военных строителей, занятых на указанных работах, действие пунктов 1 (на период проведения этих работ) и п. 10 постановления ЦК КПСС, Президиума Верховного Совета СССР, Совета Министров СССР и ВДСПС от 7 мая 1986 г. N 524-156 (у0524400-86) (подпункты 1 и 10 пункта 1 постановления Совета Министров УССР от 8 мая 1986 г. №168-5 (168с-86-п) Предоставили право руководителям министерств и ведомств и их заместителям производить оплату труда работников, занятых на работах по ликвидации последствий аварии в соответствующих зонах опасности, в размерах, предусмотренных распоряжением Совета Министров СССР от 17 мая 1986 г. № 964 (У0964400-86 )» «Установили, что оплата труда работников, занятых на работах в третьей, второй и первой зонах опасности, производится соответственно в четырех-, трех- и двукратном размерах, сверх среднемесячной заработной платы, исходя из тарифной ставки (оклада), установленной по основному месту работы».
Відповідно до абзацу другого пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_6 СРСР, ОСОБА_6 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986 р. N 524-156 ( у0524400-86 ) та на підставі розпорядження ОСОБА_6 Міністрів СРСР від 3 вересня 1986 р. N 1767 (розпорядження ОСОБА_6 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 р. N 530-рс ( 530-86-р ) тарифні ставки і посадові оклади працівників, які виконували роботи в районах і на роботах з підвищеною радіоактивністю, підвищувались до 15 %.
ОСОБА_2 Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 07 жовтня 1986 року №153/10-43 встановлено, що працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах по усуненню наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, премії, заохочення й винагороди нараховувати відповідно до діючих положень на збільшені, згідно з п. 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_2 СРСР, ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07 травня 1986 року № 524-156, тарифні ставки (відрядні розцінки) і посадові оклади.
При цьому, посилання позивача на відсутність в довідці нарахування премії в 60% тарифної ставки не знайшло свого підтвердження, оскільки відповідно до п. 4 ОСОБА_2 Всесоюзної центральної ради Профспілок «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, занятих на роботах, повязаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища» від 05.06.1986 № 665-195, який в подальшому втратив чинність на підставі ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 21.04.1988 № 491-106, встановлено максимальний розмір премії працівникам, які виконують роботи, повязані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища, до 60%, водночас граничний розмір такої премії не може перевищувати 400 крб., але виходячи зі змісту зазначеної норми закону це не є фіксованим розміром премії, а позивачем не надано доказів на підтвердження того, чи передбачалась премія саме в цьому, а не в меншому, розмірі.
Відповідно до розрахунків, зазначених у вказаній довідці, відповідачем при розрахунку оплати праці за дні роботи в зоні відчуження не враховано подвійного розміру окладу, виплаченого позивачу, а також подвійний розмір оплати за роботу у вихідні дні і збільшений оклад за роботи, які виконували в районах і на роботах з підвищеною радіоактивністю, до 15 %.
Відповідно до листа Мінпраці, Мінчорнобиля та Мінфіну України від 29.10.1992 року №09-3751/1032/Зк/13-412/308 в разі, якщо робота в зоні відчуження оплачена невірно, без врахування урядових рішень, то повинен бути здійснений перерахунок заробітної плати згідно законодавства. При цьому, визначена таким чином заробітна плата не індексується, не виплачується, а тільки враховується при нарахуванні пенсії.
Відповідно до листа Мінсоцполітики від 09.06.1995 року №224/8.13 передбачено, що підприємства і організації в разі неправильної оплати праці в зоні відчуження повинні зробити перерахунок заробітної плати особам, які в 1986-1987 роках брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Як вбачається з листа відповідача від 10.07.2015 року № Ш-144 позивачу було відмовлено в перерахунку та видачі нової довідки, у звязку з тим, що оплата праці осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які виконували службові обовязки з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зонах небезпеки, здійснювалась, виходячи з діючих на той час нормативних документів (постанов і розпоряджень Президії Верховної ОСОБА_2, ОСОБА_2 Міністрів колишнього СРСР та УРСР).
Із даної відповіді неможливо зрозуміти ні порядкупроведеної оплати заробіткуза час виконання обовязків позивачем в зоні ЧАЕС, ні того, як воно повинно бути проведено.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Конвенції про захист заробітної плати, ратифікованої 30 червня 1961 року, Україна прийняла на себе зобовязання заробітною платою рахувати будь-яку винагороду або заробіток, які можуть бути обчислені в грошах за виконану роботу або послуги працівникові.
Отже, дії Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області з визначення даних про заробітну плату(грошове забезпечення), одержану особою за роботу(службу) в зоні відчуження в 1986 році щодо відмови видати нову Довідку про грошове забезпечення за час роботи в зоні є протиправними.
Частиною 1 статті 11 ОСОБА_5 адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 ОСОБА_5 адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, коли судом здійснюється розгляд справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, у яких обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На виконання цих вимог відповідач, як субєкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б твердження позивача, а відтак, не довів правомірності своїх дій.
Досліджуючи законодавство та судову практику, зокрема постанову Київського окружного адміністративного суду від 27.11.2013 року, ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.04.2014 року за позовом ОСОБА_7, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 03.06.2014 року за позовом ОСОБА_8, суд дійшов висновку, що позивач має право на збільшення окладу до 15%.
Так, відповідно до абзацу другого пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_2 СРСР, ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986р № 524-156( у0524400-86) та на підставі розпорядження ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 3 вересня 1986 р. № 1767 (розпорядження ОСОБА_2 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 р. № 530-рс ( 530-86-р) тарифні ставки працівників, які виконували роботи в районах і на роботах з підвищеною радіоактивністю, підвищувались до 15%. Дана постанова є єдиним документом, яка регламентує порядок оплати праці, в тому числі військовослужбовців та повинна бути врахована.
Статтею 1 Закону України «Про оплату праці» визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
У ст. 2 цього ж Закону передбачено, що основна заробітна плата це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, повязані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Статтею 3 Закону України «Про правонаступництво України» передбачено, що закони та інші нормативні акти відповідних установ СРСР діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, прийнятим після проголошення незалежності України.
Згідно зі статтею 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17.05.1986 р. №964-рс, голові Урядової комісії було надано право виплачувати працівникам одноразову винагороду за виконання особливо важливих і відповідальних робіт в залежності від небезпеки їх проведення в розмірі до 1000 карбованців.
Також цим розпорядженням було встановлено, що у тих випадках, коли працівник отримав гранично допустиму дозу радіації і в зв'язку з цим не допускається для подальшої роботи в зазначених зонах небезпеки, йому виплачується одноразова винагорода у розмірі пятикратної місячної тарифної ставки (посадового окладу), а особам офіцерського складу військових частин, офіцерського та начальницького складу органів КДБ СРСР і внутрішніх справ - трьох місячних окладів грошового утримання за посадою та військовим чи спеціальним званням, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям надстрокової служби, особам молодшого начальницького і рядового складу органів КДБ СРСР і внутрішніх справ - 500 крб., військовослужбовцям строкової служби і військовим будівельникам - 300 карбованців.
До середнього заробітку для нарахування пенсії включаються всі елементи грошового забезпечення за умови, що вони не носять разового характеру, тобто одноразова винагорода до середнього заробітку для обчислення пенсії не включається, а тому вимоги позивача в цій частині задоволенню не підлягають.
За таких обставин, враховуючи недоведеність з боку позивача нарахування йому премії у розмірі 60% окладу, доведення роботи позивачем в зоні відчуження протягом одного вихідного дня, суд вважає, що позивачу необхідно зробити перерахунок заробітної плати, оскільки його робота за період ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС повинна бути оплачена із врахуванням зазначених вище постанов, котрі регламентують порядок оплати праці робітників та службовців, що повинна бути підвищена на 100 %, тобто вдвічі, а також подвійною оплатою за роботу у вихідні дні, отже позов підлягає частковому задоволенню.
Щодо вимоги позивача допустити негайне виконання рішення суду, то виключний перелік постанов суду, які виконується негайно, зазначено у ст. 256 КАС України, тобто підстав для задоволення вказаної вимоги у суду немає.
Адміністративний позов був поданий особою, що звільнена від сплати судового збору, відтак положення статті 94 КАС України щодо розподілу судових витрат в даному випадку застосуванню не підлягає.
Керуючись Конституцією України, ст. ст. 2, 8, 9, 10,11, 14, 69, 70-72, 86, 94, 122, 128, 159-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України; ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ЗУ «Про оплату праці»; ЗУ «Про правонаступництво України»; ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 року № 665-195; наказом МВС СРСР №0130 від 11.05.1986 року та № 0189 від 30.06.1986 року; Постановою ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_2 СРСР, ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986 р. № 524-156 (у0524400-86); розпорядженням ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 3 вересня 1986 р. № 1767 (розпорядження ОСОБА_2 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 р. № 530-рс (530-86-р), суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати дії Управління Державної служби охорони ГУ МВС України в Київській області при наданні ОСОБА_1 довідки про грошове забезпечення на роботах в ІІІ-ій зоні небезпеки м. Припять за період з 01.09 по 13.09.1986 року за № Ш-144 від 10.07.2015 року без урахування виплати заробітної плати подвійного окладу в пятикратному розмірі та збереженого окладу визнати неправомірними.
Зобовязати Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Київській області Київській області провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 01 вересня 1986 року по 13 вересня 1986 року та видати відповідну довідку для предявлення її до органів Управління Пенсійного фонду України для нарахування пенсії з урахуванням ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 року № 665-195 щодо роботи у вихідний день, тобто з урахуванням доплати за роботу у вихідний день (07 вересня 1986 року ) - в подвійному розмірі; наказу МВС СРСР № 0130 від 11.05.1986 року та № 0189 від 30.06.1986 року щодо виплати подвійного окладу, виходячи із розрахунку посадового окладу в подвійному розмірі та кратності 5 (пять) відповідно до зони небезпеки (ІІІ зона небезпеки) та абзацу другого пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_2 СРСР, ОСОБА_2 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986 р. № 524-156 (у0524400-86); розпорядження ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 3 вересня 1986 р. № 1767 (розпорядження ОСОБА_2 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 р. № 530-рс (530-86-р) щодо збільшення окладудо 15 %.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
ОСОБА_2 може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня отримання копії даної постанови.
Копіяапеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
ОСОБА_2 набуває чинності після спливу вказаного строку на її оскарження.
СУДДЯ:____