м. Красний Лиман Справа № 236/2507/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2015 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Краснолиманського МВ ГУМВС України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який не працює, ІНН НОМЕР_1, місце реєстрації: вул. Ів.Лейко,20/78, м. Красний Лиман, Донецької області.
за ч. 2 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому розяснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
В С Т А Н О В И В:
Громадянин ОСОБА_2, відносно якого постановою Дзержинського міського суду Донецької області від 12.06.2014 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік та постановою Краснолиманського міського суду Донецької області від 04.06.2015 року продовжено адміністративний нагляд строком до шести місяців, повторно, протягом року після накладення адміністративного стягнення передбаченого ст. 187 ч.2 КУпАП, 19.06.2015 року та 26.06.2015 року в м. Красний Лиман без поважної причини не з'явився на реєстрацію до Краснолиманського МВ ГУМВС України в Донецькій області, не виконав вимоги Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст. 187 КупАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав, підтвердив викладені у протоколі обставини, просив суд суворо не карати. Причину не явки на реєстрацію пояснив тим, що займався вирішенням особових справ; поважних причин неявки не було.
Заслухав пояснення ОСОБА_2 повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.187 ч.2 КУпАП.
Ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області від 12.06.2014 року ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 04.06.2015 року громадянину ОСОБА_2 продовжено адміністративний нагляд строком до 6 місяців терміном до 03 грудня 2015 року з встановленням певних обмежень нагляду, в тому числі зобов'язання чотири рази на місяць 1, 2, 3, 4 п'ятниці з'являтися на реєстрацію в Краснолиманський MB ГУМВС України в Донецькій області у вільний від роботи час з 09-00 години до 18-00 години.
Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення
Пунктом 1 частини 1 статті 187 КУпАП встановлено,що неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін є порушенням правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Факт повторного вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ДО № 183858 від 29.06.2015 року та ДО № 183861 від 01.07.2015 року, письмовими поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, наданими на окремих аркушах, його послідовними аналогічними пояснення під час розгляду справи, довідкою про звільнення ОСОБА_2, ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області від 12.06.2014 року про встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду строком на один рік, ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 04.06.2015 року про продовження адміністративного нагляду строком 6 місяців терміном до 03 грудня 2015 року, постановою в.о. начальника Краснолиманського МВ ГУМВС України в Донецькій області від 04.06.2015 року про встановлення обмежень та постановою судді Краснолиманського міського суду Донецької області від 05 лютого 2015 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 187 ч.2 КУпАП.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст.187 ч.2 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 2 КУпАП, суддя враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення обставину, що пом'якшує покарання, якою є щире каяття та відсутність обставин, що обтяжують покарання.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення у виді штрафу у максимальному розмірі, оскільки саме такий вид і розмір стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Керуючись ст. 40-1,ст. 187 ч.1, ст. ст.283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 187 ч.2 КУпАП України, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 (двісті п'ятьдесят п'ять грн. 00 коп.) грн.
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 510,00 (п'ятьсот десят грн. 00 коп.) грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1 на користь держави (р/р: 31211206700063, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ у м. Красний Лиман/22030001, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030001 Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050), пункт 5) судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 коп.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя -