264/553/15-к
1-кс/264/56/2015
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.02.2015 рік м. Маріуполь
Слідчий суддя Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1 при секретарі Ковальовый О.О., за участю прокурора Даглі Є.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого прокурора прокуратури Іллічівського району м. Маріуполя ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,
В С Т А Н О В И В:
31.01.2015 року до суду надійшло клопотання старшого прокурора прокуратури Іллічівського району м. Маріуполя ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії посадовими особами Маріупольської обєднаної державної фінансової інспекції в діяльності комунальному закладі охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполь», згідно з яким в провадженні СВ Іллічівського РВ ММУ ГУМВС України у Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014051000000056 від 18.09.2014 р., за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 191 КК України.
Допитана в якості свідка ОСОБА_3 пояснила, що почала працювати у комунальному закладі охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» з 01.10.2010 року на посаді медичної сестри. За період часу починаючи з 25.01.2014 р. головний лікар ОСОБА_4 надавав їй можливість працювати у різних відділеннях комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя», а саме: гінекологічне відділення, неонатальне відділення, відділення патології вагітних, денний стаціонар та операційний блок.
Одночасно остання показала, що посадовими особами комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» до табелів обліку робочого часу вносяться завідомо неправдиві відомості щодо відпрацювання робочого часу ОСОБА_5 (зварювальник), ОСОБА_6 (технік), ОСОБА_7 (юристконсульт), ОСОБА_8 (лікар), Мадіна (лікар), ОСОБА_9 (лікар), хоча при цьому останні фактично не працюють.
Також остання показала, що старша медична сестра ОСОБА_10 веде подвійну бухгалтерію, а саме: вносить до графіків роботи та табелів обліку робочого часу відомості про відпрацювання, проте потім з даних співробітників збирає вказані гроші, при цьому остання також веде реалізацію лікарських засобів пацієнтам котрі не застраховані у ТОВ «Союз-Днепр» або в іншій страховій компанії. За рахунок того, що у Донецькій області проводиться активна фаза АТО комунальному закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» державою виділялися лікарські засоби для пацієнтів за приписом лікарів, хоча при цьому данні лікарські засоби пацієнти купували самі та повертали старшій медичній сестрі ОСОБА_10 Також остання показала, що у комунальному закладі охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» 15 палат є платними для пацієнтів, які застраховані у ТОВ «Союз-Днепр» у т.ч. для пацієнтів із зони АТО, хоча офіційно останні по документам безкоштовні.
Допитана в якості свідка ОСОБА_3 показала, що відділення патології вагітних №1 комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» закрилось з 28.01.2014 р. по теперішній час на ремонт, при цьому до табелів обліку робочого часу вносяться данні про те, що працівники відпрацьовують відповідні зміни.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» вносять до табелів обліку робочого часу відділення патології вагітних №1 дані щодо відпрацювання працівників даного відділення.
Проведеним огляд комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» на підставі ухвали слідчого судді відділення патології вагітних №1 комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» встановлено, що останнє не працює з січня по грудень 2014 р. у звязку з проведенням ремонтних робіт. Огляд місця події показав, що койки для пацієнтів відділення патології вагітних №1 комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполя» винесені у підвальні приміщення та пацієнти на них не лежать.
Відповідно до інформації Маріупольської обєднаної державної фінансової інспекції встановлено, що остання ревізія в комунальному закладі охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполь» (ЕРДПОУ 01990648) проводилась у 2013 році за період з 01.11.2009 р. по 31.05.2013 р..
Постановою старшого прокурора прокуратури Іллічівського району м. Маріуполя ОСОБА_2 31.01.2015 року призначена позапланова виїзна ревізія з питань додержання вимог бюджетного законодавства та законодавства про працю в діяльності посадових осіб КЗОЗ «Перинатальний центр м. Маріуполя» за період з 01.06.2013 р. по 31.12.2014 р. починаючи з 123.02.2015 р. тривалістю 15 робочих днів.
Клопотання обґрунтовується тим, що для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення необхідні відповідні висновки фахівців для чого необхідно провести позапланову виїзну ревізію посадовими особами Маріупольської обєднаної державної фінансової інспекції в діяльності комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполь» з питань дотримання бюджетного законодавства та законодавства про працю.
За змістом ч. 2 ст. 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Статтею 36 КПК України передбачено, що прокурор, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлений в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII (далі - Закон).
Статтею 11 Закону передбачено, що за зверненням правоохоронного органу для забезпечення розслідування під час кримінального провадження орган державного фінансового контролю проводить позапланову виїзну ревізію.
Позапланова виїзна ревізія як підконтрольної установи (державного сектору економіки) так і суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені до підконтрольних установ, може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до пункту 2 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю і проводиться у формі ревізії, яка повинна забезпечувати виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.
В пункті 16 вказаного Порядку зазначено, що ревізія проводиться, зокрема, шляхом документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною, фінансовою та бюджетною звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами об'єкта контролю, пов'язаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності.
Згідно з п. 29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ); постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії, винесеної після повідомлення посадовій особі підконтрольної установи, що ревізується, про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення; інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави проведення, дати початку та закінчення.
Заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, приймаючи до уваги те, що для забезпечення повного, об'єктивного та всебічного досудового розслідування по даному кримінальному провадженню, виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб, слід надати дозвіл старшому прокурору прокуратури Іллічівського району м. Маріуполя ОСОБА_2 на проведення позапланової перевірки комунального закладу охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполь» з питань дотримання бюджетного законодавства та законодавства про працю терміном 15 робочих днів.
На підставі викладеного, керуючись ст. 93 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого прокурора прокуратури Іллічівського району м. Маріуполя ОСОБА_2 задовольнити.
Надати дозвіл старшому прокурору прокуратури Іллічівського району м.Маріуполя ОСОБА_2 на проведення позапланової виїзної ревізії посадовими особами Маріупольської обєднаної державної фінансової інспекції в діяльності комунальному закладі охорони здоровя «Перинатальний центр м. Маріуполь» (ЕРДПОУ 01990648, м. Маріуполь, вул. Металургійна, 1) за період з 01.06.2013 р. по 31.12.2014 р. на протязі 15 робочих днів, починаючи з 23 лютого 2015 р. по 16 березня 2015 р..
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Мирошниченко