Постанова № 48630418, 05.08.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2010
Номер справи
6170/10/1070
Номер документу
48630418
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 серпня 2010 року № 2а-6170/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судці Виноградової О.І., при секретарі: Варданян О.В.,

за участю:

прокурора - Матвійця В.В.,

представник позивача - не зявився, представник відповідача - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомБориспільського міжрайонного прокурора Київської області

в інтересахдержави в особі Головної державної інспекції на автомобільному

транспорті Міністерства транспорту та звязку України

дотовариства з обмеженою відповідальністю „Алло - таксі

простягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області (далі - прокурор) в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „Алло - таксі (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн 00 коп.

У судове засідання зявився прокурор.

Представники позивача та відповідача у судове засідання повторно не зявилися, з клопотанням про відкладення справи до суду не зверталися, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином (а.с. 15-18).

Прокурор проти розгляду справи за відсутності представників сторін та за наявними матеріалами справи не заперечував.

За таких обставин суд ухвалив розглядати справу за відсутності представників сторін та за наявними матеріалами справи.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити з підстав, викладених в адміністративному позові (а.с. 3 - 5).

Суд у судовому засіданні, заслухавши пояснення прокурора, розглянувши подані документи і матеріали, зясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.

Відповідача зареєстровано як юридичну особу 19 вересня 2008 р., що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 10 - 11).

Як убачається з матеріалів справи, державними інспекторами територіального управління позивача під час перевірки автотранспортного засобу марки Пежо (далі - автомобіль), номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, яким керував водій ОСОБА_1, було виявлено експлуатацію зазначеного автомобілю як таксі, без наявності ліцензійної картки, що є порушенням абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт від 5 квітня 2001 р. № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344-ІІІ).

28 жовтня 2010 р. за результатами перевірки державними інспекторами територіального управління позивача було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (далі - акт перевірки) (а.с. 9).

У даному акті зазначено, що водій перевіряємого автомобіля, від підпису та пояснень щодо причин порушень відмовився (а.с. 9).

Про час і місце розгляду справи про порушення, вказане в акті перевірки, відповідач був повідомлений листом від 19 листопада 2009 р. № 1/4 - 3/4418 (а.с. 8).

23 грудня 2009 р., на підставі акта перевірки, позивачем прийнято постанову від 23 грудня 2009 року № 2711 про застосування фінансових санкцій (далі - постанова), згідно якої до відповідача на підставі абз. З ч. 1 статті 60 Закону № 2344-ІІІ застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн 00 коп. (а.с. 7).

Зазначену постанову було направлено на адресу відповідача листом від 23 грудня 2009 р. № 1/4-3/501 (а.с. 6).

У звязку з тим, що відповідачем у добровільному порядку не було сплачено фінансову санкцію - штраф, прокурор, що діє в інтересах держави в особі позивача, подав до суду даний позов.

При вирішенні справи судом взято до уваги, що згідно з вимогами п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст. 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 39 Закону № 2344-ІІІ документами для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є, зокрема, для водія таксі є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, за додержанням, зокрема, вимог законодавства про автомобільний транспорт, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 (надалі - Порядок).

Відповідно до вимог п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Наявні матеріали справи свідчать, що на дату розгляду справи та винесення рішення по суті доказів про сплату фінансових санкцій відповідачем суду надано не було.

За таких обставин суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Алло - таксі на користь Державного бюджету України (р/р 31115106700001 в УДК у Київській області та м. Києві, МФО 821018, код ОКПО 24074109, код платежу 21081100 адмін. штрафи) фінансову санкцію - штраф у сумі 1700 (одну тисячу сімсот) гри 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її оголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження ( ч. 3 ст. 254 КАС України)

Суддя Виноградова О.І.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 6 серпня 2010 р.