Постанова № 48627080, 18.08.2015, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
18.08.2015
Номер справи
161/11708/15-п
Номер документу
48627080
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 161/11708/15-п

Номер провадження: 3/161/2381/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Луцьк 18 серпня 2015 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:

Судді: Квятковського М.С.,

за участю секретаря: Лесика О.В.,

прокурора: Сасюка Л.О.,

особи, відносно якої складено

протокол про адміністративне правопорушення: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, жительки м. Луцька, вул. Іващенка, 4/73, Волинської області, неодруженої, непрацюючої, код платника податку НОМЕР_1, тел. НОМЕР_2, -

- за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, будучи у відповідності до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила вимоги, передбачені ч.1 ст.12 вказаного Закону.

Так, вона, відповідно до наказу Головного управління Мінідоходів у Волинській області за №73-ос, від 24.03.2014 року, була призначена на посаду старшого оперуповноваженого штабу оперативного управління Луцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області.

Наказом Голови Комісії з реорганізації Головного управління Мінідоходів у Волинській області за №240-о, від 18.12.2014 року, ОСОБА_1 звільнено з посади за п.64 «г» Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою КМУ за №114, від 29.07.1991 року (скорочення штатів).

У відповідності до положення ч.1 ст.12 Закону, субєкти декларування, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою визначеною цим Законом.

Крім цього, субєкти декларування, які звільнились, або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеним цим Законом, тобто до першого квітня року, що йде наступним за роком звільнення.

Однак, ОСОБА_1, будучи обізнаною з вимогами, передбаченими ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», лише 07.05.2015 року подала таку декларацію за 2014 рік до Головного управління ДФС у Волинській області, порушивши при цьому встановлений для її подачі термін.

В судовому засіданні ОСОБА_1, дала показання про те, що вона, дійсно обізнана з вимогами, передбаченими ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Однак, вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не визнає, оскільки декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, вона надіслала в кінці березня 2014 року, поштою, однак не проконтролювала її надходження до Головного управління ДФС у Волинській області. 07.05.2015 року, вона повторно, таку декларацію до Головного управління ДФС у Волинській області, передала своїм знайомим ОСОБА_2.

Не зважаючи на те, що ОСОБА_1 своєї вини не визнала, її винуватість, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме:

Протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, від 31.07.2015 року, про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зміст якого, у присутності понятих було оголошено ОСОБА_1 (а.с.1-4);

Витягами з наказів: за № 73-о, від 24.03.2014 року, за №240-о, від 18.12.2014 року, відповідно, про призначення ОСОБА_1 на посаду старшого оперуповноваженого штабу оперативного управління Луцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області і звільнення її з займаної посади та з органів податкової міліції у запас.

Письмовим поясненням ОСОБА_1 (а.с.5-6) з приводу інкримінованого їй адміністративного правопорушення;

Письмовими поясненнями: ОСОБА_3 (а.с.7,8), ОСОБА_4 (а.с.9), ОСОБА_5 (а.с.10), ОСОБА_2 (а.с.11), про обставини вчинення ОСОБА_1 інкримінованого їй правопорушення;

Повідомленням в.о. заступника директора державного підприємства поштового звязку «Укрпошта» за № 7-9-602, від 15.07.2015 року, про те, що звернень чи скарг на несвоєчасне виймання кореспонденції чи ненадходження до адресата листа, опущеного у поштові скриньки, що у м. Луцьку, від споживачів протягом 2015 року не надходили (а.с.12);

Повідомленням в.о. начальника ДФС, надісланого 28.01.2015 року, за місцем реєстрації ОСОБА_1 про необхідність подачі останньою, декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру у строки передбачені ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (а.с.15);

Повідомленням начальника ГУ ДФС у Волинській області, про те, що ОСОБА_1 вищевказану декларацію подала до відділу персоналу Головного управління ДФС у Волинській області, лише 07.05.2015 року (а.с.14);

Посадовою інструкцією старшого оперуповноваженого штабу оперативного управління Луцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області, з якою ОСОБА_1 ознайомлена, про що свідчить її підпис (а.с.22-24);

Копією журналу обліку професійно-економічних навчань для структурних підрозділів Головного управління ДФС України у Волинській області, згідно якого, ОСОБА_1 ознайомлена з ЗУ «Про запобігання корупції» (а.с.29-34);

Характеризуючі дані ОСОБА_1 (а.с.27,28).

За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Проаналізувавши показання, що в судовому засіданні дала ОСОБА_1, заслухавши міркування прокурора Сосюка Л.О., про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті закону за якою вона притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи у відповідності до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, чого вона не заперечувала в суді, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», таку декларацію умисно, вчасно не подала, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП..

Приймаючи таке рішення, суд до уваги не бере:

показання ОСОБА_1 про те, що вона нібито надіслала поштовим звязком декларацію про майно доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру на адресу Головного управління ДФС у Волинській області в кінці березня 2014 року, оскільки вони нічим не підтверджуються та були повністю спростовані дослідженими у суді доказами, та на думку суду, ОСОБА_1 таким неправдивим поясненням, намагається уникнути відповідальності за вчинене нею правопорушення.

Крім того, саме на ОСОБА_1, згідно вимог, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, покладається обовязок подати вказану декларацію, а отже контроль за тим, чи надійшла її декларація до адресата, повинна була здійснювати саме вона.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, суд по справі не вбачає.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка не працює, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді мінімального розміру штрафу.

На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283; 284 КУпАП, суд -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (пятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області, протягом десяти днів з дня її винесення.

ГОЛОВУЮЧИЙ: М.С. Квятковський