копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/1640/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненка О.В.
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,
представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2
представників відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Сумській області до Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини про зобов'язання вчинити дії ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що у відповідності до плану роботи проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01.01.2009 року по 30.06.2010 року. Крім іншого встановлено, що заробітна плата лікарям, які надавали платні послуги виплачувалась за рахунок загального фонду бюджету, а не зі спеціального як мала виплачуватися. За період, який перевірявся було здійснено зайвих витрат на загальну суму 152044 грн. 15 коп. вважає, що зазначена сума має бути відшкодована відповідачем за рахунок спеціального фонду бюджету, оскільки джерелом утворення спеціального фонду є кошти, отримані від надання платних послуг. При плануванні видатків в обовязковому порядку мали б визначатися вид латки на заробітну плату осіб, якими надаються платні послуги. За результатами ревізії листом від 08 вересня 2010 року № 17-14/162 відповідачу направлено вимогу про усунення виявлених порушень п. 3 якої вимагалось провести коригування видатків між загальним та спеціальним фондом кошторису, але вимога виконана не була. Просить зобовязати відповідача вчинити дії щодо відшкодування безпідставно проведених витрат за загальним фондом кошторису шляхом перерахування із спеціального фонду коштів в сумі 152044 грн. 15 коп. до загального фонду державного бюджету.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали із зазначених підстав. Пояснили, що за встановленою практикою усунення виявлених порушень проводиться шляхом перерахування коштів із спеціального фонду до загального фонду бюджету.
Представники відповідача позов не визнали, пояснили, що при плануванні видатків порушень діючого законодавства допущено не було. Штатним розписом в лікарні не було передбачено окремих працівників та підрозділів, що надавали б платні послуги, такі послуги надавались усіма працівниками. Розрахунок коштів, що підлягають перерахуванню визначено позивачем за винайденою ним самим методикою, яка не обґрунтована жодним з діючих нормативних актів. Крім того, перерахування коштів із спеціального фонду бюджету до загального також не передбачено ніякими нормативними актами, повноважень на вчинення таких дій відповідач не має. Просять в задоволенні позову відмовити.
Вивчивши матеріали справи ,суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 2 ч. 1 закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Відповідно до ст. 10 ч. 1 п. п.7, 10 контрольно-ревізійним управлінням в областях надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Судом встановлено, що позивачем проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01.01.2009 року по 30.06.2010 року. За наслідками ревізії позивачем направлено позивачу лист "Про усунення порушень, встановлених ревізією Сумської РДЛВМ" від 08.09.2010 року № 17-14/162 пунктом 3 якого вимагалось провести коригування видатків між загальним та спеціальним фондом кошторису на суму 152,04 тис. грн. в звязку з наданням платних послуг відповідачем за рахунок загального фонду кошторису (а.с.14). До суду ж позивач звернувся з вимогою про зобовязання відповідача вчинити дії щодо відшкодування безпідставно проведених витрат за загальним фондом кошторису шляхом перерахування із спеціального фонду коштів в сумі 152044 грн. 15 коп. до загального фонду державного бюджету. Як вбачається з викладеного, позовна вимога за змістом відрізняється від вимоги, що містилась в листі від 08.09.2010 року № 17-14/162. за таких обставин, суд вважає, що у позивача відсутні підстави стверджувати, що вимога з якою він звернувся до суду не була виконана відповідачем.
Крім того, суд вважає висновок позивача про те, що позивачем допущено порушення та безпідставне проведення виплат по загальному фонду кошторису не обґрунтованим.
Судом встановлено, що позивачем надавалися платні послуги, плата за які зараховувалась до спеціального фонду бюджету. Відповідно до п. 23 "Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 228 від 28 лютого 2002 року, видатки спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень плануються у такій послідовності за встановленими напрямами використання, на погашення заборгованості установи з бюджетних зобовязань за спеціальним та загальними фондами кошторису та на проведення заходів, повязаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду. Відповідно до ст. 34 закону України Про Державний бюджет України на 2009 рік кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України спрямовуються відповідно на заходи, пов'язані з організацією надання послуг, реалізації продукції та виконання робіт бюджетними установами, та на інші заходи з утримання цих установ згідно із законодавством.
Відповідно до листа Державного комітету ветеринарної медицини всі види ветеринарно-санітарних та лабораторно-діагностичних заходів, які проводяться як за кошти власників тварин і тваринницької продукції, та і за кошти державного бюджету здійснюються одними і тими ж працівниками Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини в їх загальний робочий час. Враховуючи наведену специфіку діяльності Сумська районна державна лікарня ветеринарної медицини має зведений штатний розпис (а.с.76-80). Відповідачем надано копії зведених штатних розписів, відповідно до яких посади лікарів лікарів, фінансування яких проводиться за рахунок коштів загального фонду, не відокремлені від посад, фінансування яких проводиться за рахунок спеціального фонду (а.с. 48-75)
Відповідно до висновку судово-економічної експертизи, при дослідженні показників кошторисів Сумської районної державної клінічної лікарні ветеринарної медицини на 2009 та 2010 роки за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету передбачалось фінансування видатків лікарні лише на виплату заробітної плати з нарахуванням та на часткову оплату комунальних послуг. За рахунок коштів спеціального фонду передбачалось фінансування видатків лікарні на виплату заробітної плати з нарахуванням та на оплату комунальних послуг (незабезпечених видатками загального фонду), а також видатків на заходи, пов'язані з організацією діяльності лікарні, що відповідає вимогам п. 16 ст. 34 закону України Про Державний бюджет України на 2009 рік та п. 23 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ. Висновки акту ревізії від 30 липня 2010 року № 17-20-02/3 окремих питань фінансово-господарської діяльності Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01.01.2009 року по 30.06.2010 року в частині зайво проведених витрат із загального фонду на суму 152044 грн. 15 коп. є документально не обґрунтованими. (а.с.190-198).
Відповідно до ст. 71 ч. 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд вважає, що позивачем не подано доказів на підтвердження своїх вимог та спростування наведених вище доказів.
Керуючись ст. ст. 17, 69-71, 76-86, 99-100, 158-160,163, 254 КАС України, ст. 19 Конституції України, ст.10 закону України Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог Контрольно-ревізійного управління в Сумській області до Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини про зобовязання вчинити дії щодо відшкодування безпідставно проведених витрат за загальним фондом кошторису шляхом перерахування із спеціального фонду коштів в сумі 152044 грн. 15 коп. до загального фонду державного бюджету ( код доходів 21080500 "Інші надходження" відповідно до вимоги "Про усунення порушень, встановлених ревізією Сумської РДЛВМ" від 08 вересня 2010 року № 17-14/162 відмовити в зв'язку з їх необґрунтованістю..
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання ї копії.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко